Antiquariaat Fokas Holthuis Catalogi Paulbooks Paulbooks - Aanwinsten Plaatjes Nieuwsbrieven English

Nieuwsbrief 127 (20 december 2004)

F.L. Bastet & Jeroen Brouwers

 

De P.C.Hooftprijs 2005 zal in mei 2005 worden uitgereikt aan F.L. Bastet. Wij combineren deze week F.L. Bastet met Jeroen Brouwers. Die heeft de P.C. Hooftprijs nog niet gewonnen, maar dat zal er heus nog wel een keer van komen!

1 BASTET, F.L. Aan Kroisos. Klein dodenboek voor gestorven vrienden. Sub Signo Libelli, 1980. Linnen. (4), 28 p. Met de hand gezet uit de Romanée en gedrukt in blauw en zwart op Zerkall-Bütten in een oplage van 80 genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 50,-
* Breugelmans 61.

2 -. Aan Kroisos. Klein dodenboek voor gestorven vrienden. Sub Signo Libelli, 1980. Ingenaaid met omslag. (4), 28 p. Met de hand gezet uit de Romanée en gedrukt in blauw en zwart op Zerkall-Bütten in een oplage van 80 genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 25,-
* Rugje licht verkleurd. Breugelmans 61.

3 -. De aardbeving. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1959. Ingenaaid met omslag. 64 p. 1e druk.
€ 6,-

4 -. Arion op de dolfijn. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1964. Ingenaaid met stofomslag (ontwerp Fie Werkman). (2), 62 p. 1e druk.
€ 6,-

5 -. Couperus als surprise. P. 154-161 (=14-21) in: Hermeneus. Tijdschrift voor antieke cultuur. Jaargang 50, nr. 3.
€ 10,-
* Bevat ook negen gedichten van Bastet, naast teksten van o.a. Hans Warren, J. Bernlef, Joyce & Co, Hella Haasse en Johan Polak (over Couperus).

6 -. (Handgeschreven ansichtkaart). 14,8 x 10,5 cm. Met de afbeelding van een detail van een klassieke vaas. Gesigneerd 'Fred' en gedateerd '2 Nov. 82'. Enige aantekeningen in vreemde hand door de adressering heengeschreven. Scherpe vouw door het midden van de kaart.
€ 15,-
* Over een grottenboek en een boek over tuinruïnes. En: 'Ik droomde dat jullie auto is teruggevonden'.

7 -. Heksendans. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1961. Ingenaaid. 82 p. 1e druk.
€ 6,-

8 -. Heksendans. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1961. Ingenaaid. 82 p. 1e druk.
€ 18,-
* Exemplaar met handgeschreven opdracht op de Franse titel: 'Voor Toussaint./ 6 dagen voor Toussaint./ Fred Bastet'.

9 -. Met Couperus op reis. Leiden, Martinus Nijhoff, 1987. Ingenaaid. 32 p. 1e druk.
€ 5,-
* Couperuslezing. Deze uitgave bevat de volledige tekst van de Couperuslezing die door Bastet werd uitgesproken op 23 oktober 1987, in de Nieuwe Kerk te Den Haag.

10 -. Na elf september. Den Haag, (Statenhofpers), 2001. Ingenaaid. (8) p. Met de hand gezet en gedrukt in blauw en zwart in een beperkte oplage. 1e druk.
€ 12,-
* Jaarwisselingsgeschenk 2001/2002. Niet in de handel.

11 -. Na elf september. Den Haag, (Statenhofpers), 2001. Ingenaaid. (8) p. Met de hand gezet en gedrukt in blauw en zwart in een beperkte oplage. 1e druk.
€ 15,-
* Onder het colofon gesigneerd door de dichter. Jaarwisselingsgeschenk 2001/2002. Niet in de handel.

12 -. Pentagrammen. (Met vijf houtgravures van Peter Lazarov). Den Haag, (Statenhofpers), 2002. Zwart verguld halfmarokijn met blauwgrijze kartonnen platten in foedraal. (2), 34 p. Met de hand gezet uit de Monotype Van Dijck en gedrukt op Zerkall-Bütten in een oplage van 65 gesigneerde exemplaren.
€ 120,-
* Een van 15 luxe-exemplaren die in halfleer werden gebonden, doch gedrukt op 'gewoon' papier.

13 -. Van jongedames en de liefdes die voorbijgaan... P. 47-53 in: De Parelduiker, jaargang 1, nummer 2. Amsterdam, Bas Lubberhuizen, 1996. Garenloos. 72 p.
€ 10,-
* Het Louis Couperus nummer. Bevat tevens artikelen van Nop Maas en Paul Snijders.

14 (BASTET, F.L.). ARABESKEN Tijdschrift van het Louis Couperus Genootschap. 19 nummers uit de jaren 1994-2003. Verschillende formaten.
€ 75,-
* Op de nummers 1, 2 en 4 na een complete set van dit tijdschrift (tot en met 2003). Bevat talloze artikelen over het leven en werk van Louis Couperus. Auteurs zijn o.a. F.L. Bastet, Luc Dirikx en R. Breugelmans. Mooi beeld van dit ruim 10 jaar bestaande genootschap!

15 (BASTET, F.L.). COUPERUS, Louis Foto. 8,8 x 11,5 cm. Afdruk uit de jaren zestig.
Wordt gratis meegeleverd bij een bestelling. * Couperus als éénjarige. Afgebeeld in Frédéric Bastet, De wereld van Louis Couperus, p. 10, afb. 6.
Dit exemplaar van de foto is afkomstig uit de nalatenschap van Karel Reijnders, die hem in zijn proefschrift afdrukte: Couperus bij Van Deyssel. Een chronische konfrontatie in beschouwingen, brieven en notities (Amsterdam 1968).

16 -. Waarde heer Veen/Amice. Brieven van Louis Couperus aan zijn uitgever. Ingeleid en van aantekeningen voorzien door F.L. Bastet. Den Haag, NLMD, 1977. Twee delen. Linnen. 256; 240 p. Achter Het Boek XII, 1-3; XIII, 1-3. Licht roestvlekkig op sneden.
€ 50,-
* Karel Reijnders' exemplaar, met potloodaantekingen, inliggende knipsels, en briefjes met aantekeningen voor een recensie door Reijnders van dit boek, twee typoscripten en drie drukproeven van die recensie, gepubliceerd in Spiegel der Letteren, jaargang 21 (1978), p. 74-78.

17 -. 'Waarde Van Oss.' Een onbekende brief van Louis Couperus. Bezorgd door F.L. Bastet. (Z.p., Kunstzaal De Reiger/ Kwadraat, 1987). Ingenaaid met origineel gezeefdrukt omslag. (16) p. Gezet uit de Times en gedrukt op Wit Delphi-papier in een oplage van 230 genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 15,-
* Reigercahier nr.1.

18 -. Zijn aangenomen zoon. Een fragment. (Bezorgd door en met een verantwoording van Marijke Stapert-Eggen). Utrecht, Reflex, 1980. Ingenaaid. 32 p. [2e druk].
€ 5,-
* Fotografische herdruk van de uitgave van Sub Signo Libelli (1980; Breugelmans 55).

19 -. Zijn aangenomen zoon. Een fragment. (Bezorgd door Marijke Stapert-Eggen en van een nawoord voorzien door F.L. Bastet). Sub Signo Libelli, 1980. Ingenaaid met (licht verkleurd) stofomslag. (4), 36 p. Met de hand gezet uit de Spectrum en gedrukt in paars en zwart op Zerkall-Bütten in een oplage van 100 genummerde exemplaren. 1e druk. Klein scheurtje bovenaan de rug van het omslag.
€ 65,-
* Eén van de 24 ingenaaide exemplaren. Ongenummerd exemplaar, met in plaats van een nummer een niet gesigneerd opdrachtje van Marijke Stapert-Eggen aan Karel Reijnders, gedateerd '7.5.1980' [= Karels zestigste verjaardag]. Breugelmans 55.

20 -. Zijn aangenomen zoon. Een fragment. (Bezorgd door Marijke Stapert-Eggen en van een nawoord voorzien door F.L.

Bastet. Met een originele litho van Bob van Blommestein). Sub Signo Libelli, 1980. Ingenaaid met stofomslag. (4), 36 p. Met de hand gezet uit de Spectrum en gedrukt in paars en zwart op Zerkall-Bütten in een oplage van 100 genummerde exemplaren. 1e druk. € 100,-
* Eén van de 50 exemplaren met een originele litho van Bob van Blommestein en één van de 24 ingenaaide exemplaren. Rugje zeer licht verschoten. Breugelmans 55.

21 (BASTET, F.L.). HOFFMAN, Peter Couperus-biograaf geridderd. P. 20-25 in: Arabesken. Tijdschrift van het Louis Couperus Genootschap. Jaargang 9, aflevering 18 (november 2001). Geniet. 44 p.
€ 5,-
* Rijk geïllustreerd artikel over het uitreiken van de ridderorde aan Bastet. Bevat voorts artikelen van Oksar Wellens en Maarten Klein over het werk van Couperus.

22 (BASTET, F.L.). PAARDT, Rudi van der Een moderne Proteus. Frédéric Bastet wordt 75 jaar. P. 4-6 in: Arabesken. Tijdschrift van het Louis Couperus Genootschap. Jaargang 9, aflevering 17 (mei 2001). Geniet. 44 p.
€ 5,-
* Bastet 75 jaar. Met het programma rondom het verjaardagsfeest en een portrettekening van Bastet op het omslag.

23 (BASTET, F.L.). R. BREUGELMANS en Harry G.M. PRICK Zeer kleine Couperologie voor Frédéric Bastet. (Sub Signo Libelli), 1986. Ingenaaid met beige omslag. 12 p. Met de hand gezet en gedrukt in paars en zwart op Zerkall-Bütten in een oplage van 28 genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 225,-
* Bevat twee artikelen over Couperus: een niet getitelde bijdrage van R. Breugelmans en het artikel 'Een vermeend caricatuurportret van Louis Couperus' van Harry G.M. Prick. Gedrukt ter gelegenheid van de zestigste verjaardag van F. Bastet. Breugelmans 155.

24 -. Zeer kleine Couperologie voor Frédéric Bastet. (Sub Signo Libelli), 1986. Ingenaaid met blauwomslag. 12 p. Met de hand gezet en gedrukt in paars en zwart op zwaar Zerkall-Bütten in een oplage van 28 genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 225,-
* Bevat twee artikelen over Couperus: een niet getitelde bijdrage van R. Breugelmans en het artikel 'Een vermeend caricatuurportret van Louis Couperus' van Harry G.M. Prick. Gedrukt ter gelegenheid van de zestigste verjaardag van F. Bastet. Met onder het colofon een opdrachtje van de drukker. Breugelmans 155.

25 BASTET e.a., F.L. Thema's voor een uitgever. Voordrachten ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van Johan Polak. uitgesproken in het Stedelijk Museum te Amsterdam op vrijdag 10 november 1978 door F.L. Bastet, Arthur Lehning, J.J. Oversteegen, Harry G.M. Prick (over Boudewijn Büch), Karel Reijnders en A.L. Sötemann. 1978. 76 p.
€ 12,-
* De lezing van Bastet is getiteld: Vreemde ogen zien Louis Couperus.

26 (BASTET e.a., F.L.). (VOSMAER, Carel). MAAS e.a., Nop De literaire wereld van Carel Vosmaer. Een documentaire. Den Haag, SDU, 1989. 4to. Ingenaaid. X, 150 p. Ills.
€ 12,-

27 BROUWERS, Jeroen Adolf & Eva & de Dood. Amsterdam/ Antwerpen, De Arbeiderspers, (1995). Ingenaaid. 160 p. Illustraties. 1e druk.
€ 10,-

28 -. Al dat papier. (Antwerpen), Demian, 1999. Ingenaaid met buikbandje. (40) p. Oplage 500 exemplaren. 1e druk.
€ 12,-
* Catalogus van de gelijknamige tentoonstelling in Antiquariaat Demian te Antwerpen, met een mooie inleiding van Brouwers.

29 -. Bezonken rood. Amsterdam, De Arbeiderspers, (1981). Linnen met stofomslag (op rug licht verschoten; op éen vouw wat beschadigd). 132 p. 1e druk.
€ 70,-
* Gesigneerd exemplaar: "Jeroen Brouwers/ Amsterdam, 2.IV 1987".

30 -. Couperus 1863-1963. (Amsterdam, Ivio), 1963. Geniet. 16 p. Illustraties. 1e druk.
€ 15,-
* AO 965.

31 -. Edith Piaf lyrische straatmus. Tielt/Den Haag, Lannoo, (1961). Garenloos. Illustraties. 128 p. 1e druk. Cellofaan laat een beetje los. Rugje verkleurd. Debuut!
€ 75,-
* Brouwers schreef op 6 december 1981 aan Hans Roest over zijn debuut: 'Beste Hans, dat je nu 330 Bfrs. wenst te betalen voor mijn jeugdzonde over Edith Piaf (dat is TIEN keer zoveel als het kreng oorspronkelijk kostte), en dat je je er voor hebt laten nat regenen, en dat je het toen nòg niet kreeg, -maakt mij aan het lachen hoor! Eigen schuld dikke bult! (...) Ikzelf ben heel blij dat het ding 'onvindbaar' is geworden, en dat ook jij het niet meer blijkt te bezitten.' (Kroniek van een karakter deel I, p. 388-389).

32 -. Edith Piaf lyrische straatmus. Tielt/Den Haag, Lannoo, (1961). Garenloos. Illustraties. 128 p. 1e druk. Beschadigd. Debuut! € 60,-

33 -. Hélène Swarth. Haar huwelijk met Frits Lapidoth. 1894-1910. Amsterdam, De Arbeiderspers, (1985). Ingenaaid. 220 p. Illustraties. 1e druk.
€ 15,-
* Open Domein 15.

34 -. Joris Ockeloen en het wachten. Een lotgeval. Brussel/Den Haag, Manteau, 1967. Garenloos. 168 p. 1e druk.
€ 12,-

35 -. Kalenders. (Met een frontispice van Herman Selleslags). Woubrugge/ Den Haag, Avalon Pers/ Statenhofpers, 1999. Linnen. 24 p. Gezet uit de Romulus en gedrukt in rood en zwart in een oplage van 170 genummerde en gesigneerde exemplaren. 1e druk.
€ 70,-
* Voorpublicatie uit Brouwers' meesterlijke roman Geheime kamers.

36 -. Kroniek van een karakter. (Schoten, Hadewijch, 1986-1987). Twee delen. Karton met stofomslagen. 400; 448 p. 1e druk.
€ 40,-
* Ondanks enige imperfecties aan de omslagen (Omslag deel 1 zeer licht gevlekt, rug omslag deel 2 verkleurd) toch een mooie set van misschien wel Brouwers' boeiendste werk!

37 -. Kroniek van een karakter. (Schoten, Hadewijch, 1986-1987). Twee delen. Karton met stofomslagen. 400; 448 p. 1e druk. Omslag deel 2 op de rug zeer licht verschoten.
€ 80,-
* Beide delen werden door de auteur gesigneerd en gedateerd op de desbetreffende titelpagina: 'Jeroen Brouwers/ Amsterdam, 2.IV.1987' resp. 'Jeroen Brouwers/ Amsterdam, 12.XI.1988'. Zeer fraaie set van misschien wel Brouwers' boeiendste werk!

38 -. De laatste deur. Essays over zelfmoord in de Nederlandstalige letteren. (Amsterdam, De Arbeiderspers, 1983). Linnen met stofomslag. 536 p. 1e druk. Mooi exemplaar.
€ 70,-
* Met gedateerde opdracht van de auteur op titelpagina: 'Voor Dick Salfischberger/ Jeroen Brouwers/ Amsterdam, 17.XII.1983'.

39 -. Het mes op de keel. Brussel/Den Haag, Manteau, (1964). Garenloos. 128 p. 1e druk. Cellofaan rug laat los. Literair debuut.
€ 65,-

40 -. Papier. P. 11-17 in: Papier. Tentoonstelling van werk van Karel Martens in het Nijmeegs Museum Commanderie van St. Jan. (Nijmegen, Commanderie van St. Jan, 1985). Ingenaaid. 60 p. Illustraties. 1e druk.
€ 22,-
* Tekst over de fascinatie van zowel kunstenaar als auteur: het papier.

41 -. De papieren lullepijp. P. 338-356 in: Tirade 257 (juni 1980). Ingenaaid. (80) p.
€ 7,-
* Over het Cultureel Supplement van NRC-Handelsblad. Bevat verder bijdragen van Gerard Reve en J.C. van Schagen.

42 -. Portretje van Anton van Duinkerken door Mies Blomsma. P. 49-55 in: Anton van Duinkerken 1903-1968. Nijmegen/ (Amsterdam), (Nini Asselbergs-Arnolds/ Bernard Asselbergs), 1983. Ingenaaid. 100 p. Illustraties. 1e druk.
€ 12,-
* Uitgave ter gelegenheid van de tentoonstelling Anton van Duinkerken (1903-1968) in het Nijmeegs Museum Commanderie van Sint Jan in 1983.

43 -. Van rondeel tot chanson. (Amsterdam, Ivio), 1963. Geniet. 16 p. Illustraties. 1e druk.
€ 15,-
* Vroeg essay van Brouwers over troubadours, schlagers en het songfestival. AO 948.

44 -. Van rondeel tot chanson. (Amsterdam, Ivio), 1963. Geniet. 16 p. Illustraties. 1e druk.
€ 25,-
* Vroeg essay van Brouwers over troubadours, schlagers en het songfestival. Gesigneerd door de aut

Op dit lijstje zijn onze gebruikelijke leveringsvoorwaarden van toepassing.

Naar nieuwsbrief: 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118
Naar: Index nieuwsbrieven