Antiquariaat Fokas Holthuis Catalogi Paulbooks Paulbooks - Aanwinsten Plaatjes Nieuwsbrieven English

Nieuwsbrief 128 (27 december 2004)

Bert VOETEN & Kees WINKLER

(grotendeels met opdracht of signatuur)

((waaronder ook Sub Signo Libelli en originele kunst van Siep van den Berg))

1 VOETEN, Bert De blinde passagier. Den Haag, Stols, 1946. Karton. 40 p. Oplage 1000 exemplaren. 1e druk. Rond rug verschoten.
€ 7,-
* Helikon jrg. 12, afl. 26. Van Dijk 731.

2 -. Er gebeuren geen wonderen. Een bloemlezing. Hasselt, Heideland, (1963). Garenloos. 80 p. 1e druk.
€ 12,-
* Vlaamse Pockets. Poëtisch erfdeel der Nederlanden. Exemplaar met opdracht op Franse titel: 'Voor Kees-/ in vriendschap/ van/ Bert/ 5-11-'63'.

3 -. Kwintet voor een stad. (Met illustraties van Paul Weijenberg). (Breda, Academie voor Beeldende Kunsten "St. Joost", 1956). Ingenaaid met omslag. Gezet uit de Romulus en gedrukt in een oplage van 350 exemplaren. 1e druk.
€ 15,-
* Éen van de 50 Romeins genummerde exemplaren die door de dichter werden gesigneerd. Bovendien met opdracht onder het colofon: 'Voor Kees, mijn "beschrijver"/ in vriendschap-/ Schoorl, 8-6-'56'.

4 -. Menselijkerwijs. Amsterdam, De Bezige Bij, 1958. Ingenaaid. 96 p. Deels 1e druk.
€ 12,-
* Bevat, naast de secties verspreide en vertaalde gedichten, Met het oog op morgen, In memoriam en De zon op mijn hand. Exemplaar met opdracht op Franse titel: 'Voor Kees-/ mijn 'kaartlegger'/ in vriendschap/ van/ Bert/ 5-4-'58'.

5 -. De tijd te lijf en andere gedichten. Amsterdam, De Bezige Bij, 1961. Garenloos. 1e druk. Vouw in omslag.
€ 12,-
* Exemplaar met opdracht op Franse titel: 'Voor Annetje-/ die mij zo vaak en zo goed/ door de ether zond-/ in vriendschap/ van/ Bert/ A'dam 8-4-'61'.

6 -. Uitreiking Mr. M. Nijhoff-Prijs voor vertalingen 1959 aan Bert Voeten en Max Schuchart. Amsterdam, Prins Bernard Fonds, 1959. Garenloos. (34) p.
€ 10,-
* Bert Voeten ontving de prijs ('groot f. 2000,-') voor zijn vertalingen van toneelwerk van o.a. Fry en Schuchart (uiteraard) voor zijn vertaling van The Lord of the Rings. Deze uitgave bevat naast het juryrapport en programma de dankwoorden van beide winnaars.

7 -. De Vogels. (Met tekeningen van Greet Schutte). (Eindhoven, Stichting Plint, 1994). Ingenaaid met omslag. (12) p. Gedrukt op Countryside in een oplage van 321 genummerde en (door de kunstenares) gesigneerde exemplaren.
€ 12,-
* Het gedicht De Vogels verscheen eerder in de bundel Menselijkerwijs uit 1958. Eerste deel van de Plintreeks.

8 (VOETEN, Bert). (PROGRAMMABOEKJE) 15 jaar De Haagsche Comedie. Christopher Fry Venus bespied. [Den Haag, De Haagsche Comedie], z.j. Geniet in goudkleurig omslag (iets verkleurd aan de randen). (16) p.
€ 7,-
* Prgrammaboekje voor de opvoering van Venus bespied in de vertaling van Bert Voeten. Bevat een voorwoord van de toenmalige burgemeester van Den Haag, een ongetiteld in memoriam voor Cees Laseur van de hand van Paul Steenbergen en een samenvatting van het stuk van Bert Voeten, naast twee pagina's reclame voor o.a. Martini en Bonthuis Peperzak ('Bonthuis Peperzak beheerst 't vak').

9 VOETEN e.a., Bert Geert gedicht ter gelegenheid van de viering van zijn vijftigste verjaardag (...). Amsterdam, [De Bezige Bij], 1966. Ingenaaid. 32 p. 1e druk.
€ 15,-
* Uitgave t.g.v. de vijftigste verjaardag van Bezige Bij-directeur Geert Lubberhuizen. Bevat speciaal voor de gelegenheid geschreven gedichten van C. BUDDINGH' Remco CAMPERT, J.B. CHARLES, Hugo CLAUS, Jan G. ELBURG, Han G. HOEKSTRA, W. HUSSEM, Gerrit KOUWENAAR, LUCEBERT, Adriaan MORRIEN, Cees NOOTEBOOM, Bert SCHIERBEEK, Koos SCHUUR, S. VESTDIJK, Simon VINKENOOG, Bert VOETEN en Victor E. van VRIESLAND. Niet in de handel.

10 VOETEN (red.), Bert Erts. Een bloemlezing uit de poëzie van heden. Samengesteld en ingeleid door Bert Voeten. Amsterdam, Strengholt's Uitgeversmaatschappij, z.j. Halfperkament (?). 148 p. 1e druk.
€ 12,-
* Exemplaar met opdracht op schutblad: 'Voor Kees,/ in vriendschap/ van zijn/ Bert/ 28-2-'56'.

11 (VOETEN (vert.), Bert). Arthur MILLER Na de zondeval. Toneelspel in twee bedrijven. Vertaald door Bert Voeten. Amsterdam, De Bezige Bij, 1965. Garenloos. 120 p. 1e druk. Rugje verkleurd.
€ 12,-
* Literaire Pocket 128. Exemplaar met opdracht op Franse titel: 'Voor Kees,/ in vriendschap/ van/ Bert'.

12 (VOETEN (vert.), Bert). ELIOT, T.S. Cape Ann. (Vertaald door Bert Voeten). (Woubrugge, Avalon Pers, 1990). Ingenaaid. (4) p. Gezet uit de Arrighi en de Centaur en met de hand gedrukt in rood en zwart op Zerkall in een oplage van 150 exemplaren.
€ 25,-
* Jaarwisselingsgeschenk 1990/1991. Met een opdrachtje van de vertaler, mede ondertekend door zijn vrouw, Marga Minco.

13 -. Cape Ann. (Vertaald door Bert Voeten). (Woubrugge, Avalon Pers, 1990). Ingenaaid. (4) p. Gezet uit de Arrighi en de Centaur en met de hand gedrukt in rood en zwart op Zerkall in een oplage van 150 exemplaren.
€ 12,-
* Jaarwisselingsgeschenk 1990/1991.

14 (VOETEN (vert.), Bert). Friedrich DÜRRENMATT De meteoor. Komedie in twee bedrijven. Nederlandse tekst: Bert Voeten. (Bussum, De Toneelcentrale), z.j. Oblong. Garenloos. 86 p. Rugje licht beschadigd, omslag ietwat vlekkerig, diverse aantekeningen in pen en potlood, resten plakband op p. 61/62.
€ 7,-
* Uitgave ten behoeve van het amateurtoneel. Duidelijk gebruikt voor een opvoering (o.a. rolverdeling in pen op p. 2). De namen van de personages werden aangepast door de uitvoerders. Zo werd de chirurg Professor Schatter hier toepasselijk Schlagter genoemd. Leuk!

15 (VOETEN (vert.), Bert). Peter WEISS De vervolging en de moord op Jean Paul Marat opgevoerd door de verpleegden van het krankzinnigengesticht van Charenton onder regie van de heer De Sade. Toneelspel in twee bedrijven. Nederlandse tekst van Bert Voeten. Amsterdam, Meulenhoff, (1965). Ingenaaid. 128 p. 1e druk.
€ 12,-
* Exemplaar met opdracht op Franse titel: 'Voor Kees,/ in vriendschap/ van/ Bert'.

16 (VOETEN (vert.), Bert). SCHWITTERS, Kurt Acht gedichten. Woubrugge, Avalon Pers, (1986). Ingenaaid met (licht verkleurd) omslag. (32) p. Met de hand gedrukt in rood en zwart op Zerkall-Bütten in een oplage van 99 genummerde exemplaren. € 30,-
* Met een opdrachtje van de vertaler onder het colofon.

17 (VOETEN (vert.), Bert). SHAKESPEARE, William Hamlet. Othello. In de vertaling van Bert Voeten. Amsterdam, De Bezige Bij, 1969. Garenloos. 344 p.
€ 18,-
* Exemplaar met opdracht van de vertaler aan collega-auteur Bertus Aafjes: 'Voor Bertus/ - die de Prins ook te lijf/ is gegaan -/ in vriendschap/ van/ zijn/ Bert/ A'dam, 5-1-'71'.

18 (VOETEN (vert.), Bert). William SHAKESPEARE Hendrik IV. Eerste deel. Historiespel in vijf bedrijven in de vertaling van Bert Voeten. Amsterdam, De Bezige Bij, 1962. Ingenaaid. 160 p. 1e druk.
€ 12,-
* Literaire Pockets 62. Exemplaar met opdracht op Franse titel: 'Voor Kees/ in vriendschap-/ Bert/ 28-1-'62'.

19 -. Sonnet XVIII. (Met een vertaling door Bert Voeten). (Woubrugge, Avalon Pers, 1985). Ingenaaid met omslag. (4) p. Gezet uit de Lutetia en met de hand gedrukt in goud, rood en zwart op Zerkall-Bütten in een oplage van 140 exemplaren.
€ 18,-
* Jaarwisselingsgeschenk 1985/1986. Met een handgeschreven opdracht van de vertaler onder het colofon.

20 -. Troilus en Cressida. Coriolanus. In de vertaling van Bert Voeten. Amsterdam, De Bezige Bij, 1969. Garenloos. 328 p.
€ 18,-
* Exemplaar met opdracht van de vertaler aan collega-auteur Bertus Aafjes: 'Voor Bertus/ bij zijn terugkeer in/ A'dam-Oost/ van zijn/ Bert/ 5-1-'71'.

21 WINKLER, Kees 13 poèmes/ 13 gedichten. Traduit du néerlandais par Elisabeth Adèr-Winkler. Zuidhorn, Max, 1991. Garenloos. 48 p. [Oplage 350 exemplaren].
€ 10,-
* Bevat een keuze uit het dichtwerk van Winkler met vertalingen van Adèr-Winkler. Met een opdrachtje van de auteur op titelpagina: 'Voor Kees/ Kees/ oplage ± 350 exemplaren'.

22 -. 25 gedichte/ 25 gedichten. Aus dem Niederländischen übersetzt von Elisabeth Augustin. (Met een illustratie door Siep van den Berg). Zuidhorn, Max, 1990. Garenloos. 60 p. Oplage 300 exemplaren.
€ 12,-
* Bevat een keuze uit het dichtwerk van Winkler met vertalingen van Augustin. Met een opdrachtje van de auteur op titelpagina: 'Voor Kees/ Kees'.

23 -. 27 Poems/ 27 gedichten. English version by Wanda Boeke. Zuidhorn, Max, 1992. Garenloos. 70 p. 'Oplage 500 exemplaren', door de dichter met de hand toegevoegd onder het colofon. Hoekje licht gebutst.
€ 10,-
* Bevat een selectie uit de het dichtwerk van Winkler met vertalingen van Boeke. Met een opdrachtje van de auteur op titelpagina: 'Voor Kees/ Kees'.

24 -. Aphrodite. (Met een typografische illustratie in roze en blauw). Sub Signo Libelli, 1989. Planodruk. Met de hand gezet en gedrukt in zilver op zwart papier in een oplage van 40 exemplaren.
€ 40,-
* Breugelmans 181.

25 -. Collectie nieuwjaarswensen. 8 gevouwen kaarten met veelal afbeeldingen van winterlandschapjes, waarvan 7 in de oorspronkelijke enveloppen. In iedere kaart is een (al eerder gepubliceerd) gedicht van Winkler afgedrukt en alle zijn door hem ondertekend, mede namens zijn vrouw.
€ 25,-

26 -. Diaspora. Sub Signo Libelli, 1979. Ingenaaid met stofomslag. (4), 22 p. Met de hand gezet uit de Monotype Fournier en gedrukt in rood en zwart op Zerkall-Bütten Werkdruck in een oplage van 50 genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 55,-
* Breugelmans 45.

27 -. Diaspora Sub Signo Libelli, 1979. Ingenaaid met stofomslag. (4), 22 p. Met de hand gezet uit de Monotype Fournier en gedrukt in rood en zwart op Zerkall-Bütten Werkdruck in een oplage van 50 genummerde exemplaren. 1e druk. Rugje verkleurd.
€ 45,-
* Breugelmans 45.

28 -. Het einde. Sub Signo Libelli, [1985]. Vouwblad. Met de hand gezet en gedrukt in groen en zwart in een oplage van 100 exemplaren. 1e druk.
€ 18,-
* Exemplaar met een geschreven groet van de drukker. Jaarwisselingsgeschenk 1984/1985. Breugelmans 127.

29 -. Het einde. Sub Signo Libelli, [1985]. Vouwblad. Met de hand gezet en gedrukt in groen en zwart in een oplage van 100 exemplaren. 1e druk.
€ 18,-
* Jaarwisselingsgeschenk 1984/1985. Exemplaar met monogram van de auteur. Breugelmans 127.

30 -. Het einde. Sub Signo Libelli, [1985]. Vouwblad. Met de hand gezet en gedrukt in groen en zwart in een oplage van 100 exemplaren. 1e druk.
€ 16,-
* Jaarwisselingsgeschenk 1984/1985. Breugelmans 127.

31 -. Kerstmis. (Met een tekening van Jeroen Lücker). Z.p., Stichting Uitgeverij La Fontaine du Peuch, 1996. Plano. Gedrukt in rood en zwart in een oplage van 50 genummerde en gesigneerde exemplaren. 1e druk.
€ 18,-
* Uitgave ter gelegenheid van de vriendschap tussen dichter en kunstenaar, en verspreid onder vrienden. Niet in de handel.

32 -. Klein heelal. Amersfoort, Novella, 1985. Garenloos. 44 p. Oplage 1000 exemplaren. 1e druk.
€ 8,-
* Met opdrachtje van de auteur op Franse titel: 'Voor Kees/ Kees'.

33 -. Het lied der dwaze darren. (Met een originele, gesigneerde tekening/ collage van Siep van den Berg). Z.p., Eigen beheer, 1984/1985. Plano. Gedrukt op de handpers door Carl Lücker in een oplage van slechts 25 genummerde en door dichter en kunstenaar gesigneerde exemplaren. Onderste hoeken ietwat vlekkerig.
€ 40,-
* Jaarwisselingsgeschenk 1984/1985. Niet in de handel.

34 -. Liefde is het enige. De honderd mooiste liefdesgedichten na 1945 bijeengebracht door Kees Winkler. Amersfoort, Novella, 1985. Garenloos. 128 p. 1e druk.
€ 10,-
* Bevat poëzie van o.a. Remco Campert, Jan Hanlo, Rutger Kopland en Hans Warren. Met opdrachtje van de samensteller op Franse titel: 'Voor Kees/ Kees/ (oplage 3000 ex)'.

35 -. De maanden. Baarn, Thomas Rap, (1977). Geniet met omslag. (28) p. 1e druk.
€ 10,-
* Met opdrachtje van de auteur en zijn vrouw op Franse titel: 'Voor Egbert/ Prettige feestdagen/ Judy en Kees'. Jaarwisselingsgeschenk 1977/1978. Niet in de handel.

36 -. Naar aanleiding van een zwaluw. Amsterdam, Thomas Rap, (1995). Garenloos. 128 p. 1e gezamelijke druk.
€ 8,-
* Bevat een keuze uit het latere werk van Winkler, gemaakt door het gezin Winkler en Ger Kleis (Sub Signo Libelli). Met opdrachtje van de auteur op Franse titel: 'Voor Kees/ Kees'.

37 -. Oude en nieuwe gedichten. Amersfoort, Novella, 1986. Garenloos. 48 p. Deels 1e druk.
€ 8,-
* Met een opdrachtje van de auteur op Franse titel: 'Voor Kees/ Prettige feestdagen/ Kees'.

38 -. Paula Winkler. (Met een originele, gesigneerde tekening van Siep van den Berg). Z.p., Eigen beheer, 1996. Plano. Gedrukt in een oplage van 60 genummerde en door dichter en kunstenaar gesigneerde exemplaren.
€ 45,-
* Gedicht afkomstig uit de bundel Diaspora. Verspreid onder vrienden. Niet in de handel.

39 -. Samen. Sub Signo Libelli, 1977. Ingenaaid met omslag. (2), 22 p. Met de hand gezet uit de Erasmus en gedrukt in blauw en zwart op Hahnemühle-Bütten in een oplage van 45 genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 55,-
* Breugelmans 30.

40 -. De schemering. (Met een originele, gesigneerde tekening/ collage van Siep van den Berg). Sub Signo Libelli, 1982. Plano (doormidden gevouwen). Met de hand gezet en gedrukt in een oplage van 30 genummerde en door dichter en kunstenaar gesigneerde exemplaren. 1e druk.
€ 65,-
* Verspreid onder vrienden van dichter en kunstenaar. Niet in de handel. Breugelmans 85.

41 -. Silent spring. (Met een originele, gesigneerde tekening/ collage van Siep van den Berg). Z.p., Eigen beheer, 1984/1985. Plano. Gedrukt op de handpers door Carl Lücker in een oplage van slechts 25 genummerde en door dichter en kunstenaar gesigneerde exemplaren.
€ 50,-
* Jaarwisselingsgeschenk 1984/1985. Niet in de handel.

42 -. Tour d'horizon. Politieke en religieuze gedichten. Amersfoort, Novella, 1984. Geniet. 32 p. 1e druk.
€ 8,-
* Met opdrachtje van de auteur op Franse titel: 'Voor Kees/ Kees'.

43 -. De twaalfde symfonie. De weg de wereld en het Al. Enkhuizen, De Stolphoeve Pers, 1983. Ingenaaid. (2), 24 p. Met de hand gezet uit de Lutetia en gedrukt in een oplage van 600 exemplaren. 1e druk. Omslag iets vlekkerig.
€ 8,-
* Met opdrachtje van de auteur op eerste blanco pagina: 'Voor Thomas/ Kees'.

44 -. De twaalfde symfonie. De weg de wereld en het Al. Enkhuizen, De Stolphoeve Pers, 1983. Ingenaaid. (2), 24 p. Met de hand gezet uit de Lutetia en gedrukt in een oplage van 600 exemplaren. 1e druk.
€ 10,-
* Met opdrachtje van de auteur op eerste blanco pagina: 'Voor Kees/ Kees'.

45 -. Verjaarsvers. Z.p., De Breukenpers, 1985. Vouwblad in omslag. Met de hand gezet en gedrukt in een oplage van 100 exemplaren.
€ 18,-
* Gesigneerd door de auteur. Koppermaandaguitgave 1985.

46 -. Waar het op aan komt. Z.p., z.u., 1985/1986. Plano. met de hand gezet en gedrukt in een oplage van 125 exemplaren. 1e druk.
€ 6,-
* Dit prozagedicht werd verspreid onder de Logebroeders van de dichter ter gelegenheid van zijn 12 ½ jarig Vrijmetselaarsschap.

47 -. Waar nooit gemaaid wordt. Amsterdam, Thomas Rap, (1974). Ingenaaid. 48 p. Oplage 1500 exemplaren. 1e druk.
€ 8,-
* Gesigneerd door de auteur.

48 -. Zeven x vijf gevolgd door Symfonie Nr. 11. Amsterdam, Rap, (1975). Ingenaaid. 84 p. 1e druk. Rugje verkleurd.
€ 8,-
* Met opdrachtje van de dichter op Franse titel: 'Voor Victor/ Kees'.


Op dit lijstje zijn onze gebruikelijke leveringsvoorwaarden van toepassing.

Naar nieuwsbrief: 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119
Naar: Index nieuwsbrieven