Nieuwsbrief 278 (15 oktober 2008)
Volgende week staan we van donderdag 23 tot en met zaterdag 25 oktober op de internationale antiquarenbeurs in de Passengers Terminal te Amsterdam (PTA) aan het IJ. Zie daarover www.amsterdambookfair.com . De belangrijkste en interessantste boekenbeurs van Nederland! De openingstijden: donderdag van 16-21 uur, vrijdag van 11-18 en zaterdag van 11-17 uur.
Charles Nypels
Een klein lijstje niet te dure uitgaven van deze Limburgse meesterdrukker.
1.CERVANTES, Miguel de Don Quichotte I-IV. Orné de 250 bois originaux par Hermann Paul. (Prospectus.) Maastricht, Leiter-Nypels S.A., 1931. Genaaid met een koordje. 15,5 x 10,5 cm. 16 p.
€ 12
* Met een (Franstalige) introductie voor de uitgave en twaalf verkleinde reproducties uit het boek.
2. CHATEAUBRIAND, F.A. de Atala. Avec une note sur la présente édition par René-Louis Doyon. Paris, La Connaissance, 1931. Herbonden in blind linnen. XVI, 76 p. Origineel omslag niet meegebonden.
€ 10
* La Tulipe Rose III. Eén van 425 genummerde exemplaren op wit papier van Pannekoek. Gebruiksexemplaar. Van Laar 127.
3. DECKER, Jeremias de Goede vrydag ofte het lijden onses Heeren Jesu Christi. Maastricht, Leiter-Nypels, 1923. Ingenaaid. 56 p. Gedrukt door Charles NYPELS in rood, donkerbruin en zwart met de Erasmus-mediæval in een oplage van 220 genummerde exemplaren. Met een houtsnede door Henri JONAS. Rug beschadigd.
€ 15
* Dit is een van de 170 exemplaren op Simili Japon. Van Laar 7.
4. DESPORTES, Ph. LX Pseaumes de David. (Met portret en titelvignet in houtsnede door Raphaël Drouart). Paris, La Connaissance, 1926. Ingenaaid met stofomslag. 174 (= 172) p. Gedrukt door Charles Nypels in rood, blauw en zwart in een oplage van 430 genummerde exemplaren. Met portret en titelvignet in houtsnede door Raphaël Drouart. Onvermijdelijke lichte beschadigingen aan omslag.
€ 18
* Van Laar 22.
5. DESPORTES, Ph. LX Pseaumes de David. (Met portret en titelvignet in houtsnede door Raphaël Drouart). Paris, La Connaissance, 1926. Ingenaaid met stofomslag. 174 (= 172) p. Gedrukt door Charles Nypels in rood, blauw en zwart in een oplage van 430 genummerde exemplaren. Dit is één van de vijftig Romeins genummerde. Met portret en titelvignet in houtsnede door Raphaël Drouart. Onvermijdelijke lichte beschadigingen aan omslag. Wat roest.
€ 60
* Van Laar 22.
6. DESPORTES, Ph. LX Pseaumes de David. (Met portret en titelvignet in houtsnede door Raphaël Drouart). Paris, La Connaissance, 1926. Ingenaaid met stofomslag. 174 (= 172) p. Gedrukt door Charles Nypels in rood, blauw en zwart in een oplage van 430 genummerde exemplaren. Met portret en titelvignet in houtsnede door Raphaël Drouart. Onvermijdelijke lichte beschadigingen aan omslag.
€ 65
* Ongenummerd exemplaar in druk bestemd voor A. Roland Holst. Met in rood en zwart gedrukt aanbiedingskaartje. Van Laar 22.
7. ERENS, Frans Anna Catharina Emmerich. Maastricht, Veldeke, (1928). Ingenaaid. 48 p. Met frontispice van Henri Jonas. Gedrukt in paars en zwart in 200 genummerde exemplaren met de Erasmus-mediaeval van S.H. de Roos. Overstekende delen omslag wat gekreukt en verkleurd. Met het exlibris van L.M. Schwarz.
€ 65
* Van Laar 65.
8. FRANCISCUS, Sint Negen taferelen uit het leven van de Poverello. Naar het Engels van Laurence Housman door Wies Moens. Utrecht, De Gemeenschap, 1929. Ingenaaid met flappen. Vier delen in originele cassette. 40; 56; 64; 64 p. Niet afgesneden. Met illustraties van Jozef Cantré. Gedrukt in 250 exemplaren in blauw, rood en zwart op geelgetint papier. Stempels van een Jezuïetencollege in de boeken en op de cassette.
€ 90
* Van Laar 87.
9. FURETIÈRE, Antoine Historiette de l'amour esgaré. Prélection de Victor Snell. Paris, La Connaissance, 1927. Ingenaaid. 64 p. Niet afgesneden. Serie Le Rayon du Mandarin V.
€ 12
* Gedrukt in 600 genummerde exemplaren op vergé teinté naar typografisch ontwerp van Charles Nypels (nr. 564). Van Laar 40.
10. GAMON, Christophle de Excerpta. Prélection de Juliette Roche. Paris, La Connaissance, 1927. Ingenaaid. 64 p. Niet afgesneden. Rug heel licht verkleurd. Serie Le Rayon du Mandarin VI.
€ 12
* Gedrukt in 600 genummerde exemplaren op vergé teinté naar typografisch ontwerp van Charles Nypels (nr. 564). Van Laar 39.
11. HUYGENS, Constantin 't Voor-hout ende 't Kostelick Mal Maastricht, Charles Nypels, 1927. Ingenaaid. Omslag in goud en zwart. 56 p. Niet afgesneden. Rug verbruind en boven- en onderaan wat beschadigd.
€ 20
* Gedrukt in rood, blauw en zwart in 250 exemplaren op Ossekop, typografisch verzorgd door Charles Nypels. Initialen van S.H. de Roos. Voor-hout is een lofzang op het (nog immer prachtige) Lange Voorhout in Den Haag; 't Kostelick Mal is een satire op de mode. Dit exemplaar is gedrukt op naam van Joh.W. de Stoppelaar. Van Laar 43.
12. HUYGENS, Constantin 't Voor-hout ende 't Kostelick Mal Maastricht, Charles Nypels, 1927. Ingenaaid. Omslag in goud en zwart. 56 p. Niet afgesneden. Rug verbruind. Met exlibris en handtekening van Geert Lubberhuizen.
€ 25
* Gedrukt in rood, blauw en zwart in 250 exemplaren op Ossekop, typografisch verzorgd door Charles Nypels. Initialen van S.H. de Roos. Voor-hout is een lofzang op het (nog immer prachtige) Lange Voorhout in Den Haag; 't Kostelick Mal is een satire op de mode. Van Laar 43.
13. HUYGENS, Constantin 't Voor-hout ende 't Kostelick Mal Maastricht, Charles Nypels, 1927. Ingenaaid. Omslag in goud en zwart. 56 p. Niet afgesneden. Zeer gaaf en fraai exemplaar.
€ 25
* Gedrukt in rood, blauw en zwart in 250 exemplaren op Ossekop, typografisch verzorgd door Charles Nypels. Initialen van S.H. de Roos. Voor-hout is een lofzang op het (nog immer prachtige) Lange Voorhout in Den Haag; 't Kostelick Mal is een satire op de mode. Dit exemplaar is gedrukt op naam van W.P. van Stockum jr. Van Laar 43.
14. KEMP, Mathias De zeven broeders. Een gedicht. (Met 12 originele houtsneden van Henri Jonas). (Maastricht, Leiter-Nypels, 1921). Ingenaaid met (op de rug beschadigd) omslag. 32 x 25 cm. (48) p. Gedrukt in rood en zwart met de originele houtsneden van Jonas en met letter en initialen van S.H. de Roos in 325 genummerde exemplaren. Dit is één van de 25 exemplaren die niet in de handel waren. Boekblok los van omslag.
€ 30
* Een indrukwekkende, vroege Nypelsdruk. Van Laar 3.
15. (LEOPOLD, J.H.). - ROLAND HOLST, A. Over den dichter Leopold. Maastricht, (Nypels), 1926. Ingenaaid. 72 p. Gedrukt door Charles Nypels met de Erasmus-Mediaeval in rood, blauw en zwart in een oplage van 320 exemplaren. Initialen in rood en blauw door S.H. de Roos. Met een titelvignet door Henri Jonas. 1e druk. Naamstempel op titel.
€ 25
* Van Laar 30.
16. LOOY, Jac. Van Op reis Leiden, A.W. Sijthoff, 1929. Ingenaaid. 64 p. Niet afgesneden. Inscriptie door een Van Looy (niet de auteur) tegenover de titel. Rugje beschadigd. Omslag aan onderzijde wat vlekkig.
€ 25
* Gedrukt door C. Nypels in rood en zwart in 200 genummerde exemplaren. Dit is één van 50 op Keizerlijk Japansch. Met een monogram en een vorstelijke initiaal van S.H. de Roos. Van Laar 91.
17. MARSMAN, H. De vliegende Hollander. (Met houtsneden, vignet en initialen door Jozef CANTRÉ). Utrecht, De Gemeenschap, 1927. Ingenaaid. Niet afgesneden. (32) p. Gedrukt in rood en zwart door Charles NYPELS in een oplage van 150 genummerde exemplaren. 1e druk. Rugje en bovenrand achterzijde omslag wat verkleurd, verder prima.
€ 95
* Prachtig vormgegeven met een vette, grote letter, de Plantijn, die goed bij de donkere, ruige houtsneden past. Eén van de 50 exemplaren die niet in de handel kwamen.
De Dom-serie I. Van Laar 48.
18. MONTAIGNE, Michel de, & Estienne de la BOETIE De l'Amitié. (&) Vingt et neuf sonnets. Paris, La Connaissance, 1926. Ingenaaid. 48 p. Niet afgesneden. Gedrukt in rood en zwart in 380 genummerde exemplaren door Charles Nypels op Ossekop, met de Grotius van S.H. de Roos, die hier voor het eerst in een Franse bibliofiele uitgave gebruikt is.
€ 65
* Van Laar 28.
19. MORÉAS, Jean Le pur concept - Le ruffian - Nocturne Paris / Maastricht, R.-L. Doyon / Ch. Nypels, 1927. 25 x 16 cm. Ingenaaid. 32 p. Niet afgesneden.
€ 45
* Gedrukt in rood en zwart in 150 exemplaren op Pannekoek, alle bestemd voor de ‘Amis de La Connaissance'. Met houtgravure-portret van de dichter door Sierk Schreuder, gedrukt in mosterdbruin. Van Laar 51.
20. NIEUWENHUIS, Willem (inleiding) Het steenen gebed. Moderne religieuze beeldhouwkunst en kleinplastiek. (&) Liturgische gewaden. Uit de ateliers van het Sint Bernulphus-huis. Amsterdam, Sint Bernulphus-huis, 1929 & 1930. Ingenaaid. (38); 112 p. Los prijslijstje gewaden 4 p. Geïllustreerd. Rugjes wat beschadigd, omslagen deels verbruind.
€ 25
* Typografische verzorging Charles NYPELS. Met verkooplijstjes: een stenen Gerardus Majella van Albert Termote kostte 600 gulden, een houten Maria met het kind Jezus van Mari Andriessen 400 gulden. Een zijden kazuifel kon voor 90 gulden al bemachtigd worden, maar een volledig ornaat (kazuifel, dalmatieken, alben, superplies, koorkap e.d., in totaal 12 onderdelen) in goudbrokaat naar ontwerp van Joanna Wichman met rijk handborduurwerk moest 3000 gulden kosten, ofwel 20.600 euro anno nu.
21. (NYPELS, Charles) In memoriam Charles Nypels 1893-1952. Amsterdam, 1953. Folio. Ingenaaid. 48 p. Geïllustreerd.
€ 15
* Met bijdragen van René-Louis Doyon, Jan Engelman en Aldert Witte. Mooie uitgave met veel fraaie facsimile's. Met bericht van aanbieding.
22. NYPELS, Charles Twee nieuwe boeken gedrukt op de persen van Leiter-Nypels door C. Nypels. Maastricht, (Nypels), mei 1923. Gedrukt op een aan één kant in blauw en zwart bedrukt en tweemaal gevouwen vel Kosmos (brief)papier. 8vo. (8) p. Geringe gebruiksporen.
€ 10
* Te weten Goede vrydag en Adam in ballingschap. Achterop wordt nog een zevental al gepubliceerde of nog te verschijnen werken genoemd, waaronder La prophétie de Ioel en Sonnets pour Hélène.
23. (NYPELS, Charles) Le rayon du Mandarin. (Prospectus.) Paris, La Connaissance, [1926]. Diploma. 4 p. Gedrukt in rood en zwart. Wat roest.
€ 10
* Mooie reclamefolder. Met 7 titels,
24. (NYPELS, Charles) One hundred Dutch books exhibited by the First Edition Club. London, (First Edition Club), 1930. Ingenaaid. 32 p. Gedrukt door Charles Nypels op handgeschept velijn van Pannekoek in rood en zwart met de Erasmus-mediaeval van S.H. de Roos. Rugje wat beschadigd.
€ 40
* Een collectie bijeengebracht door S.H. de Roos in zijn kwaliteit van directeur van de Typografische Bibliotheek van Amsterdam. Ook met afbeeldingen van alfabetten ontworpen door De Roos (7) en Van Krimpen (4).
25. (NYPELS, Charles). WITTE, Aldert Charles Nypels, meester-drukker. (Utrecht, Stichting De Roos, 1962). Ingenaaid. 24 p. Geïllustreerd.
€ 10
* Bovenkant omslag licht beschadigd.
26. PETIT, Claude le La chronique scandaleuse ou Paris ridicule. Prélection de René-Louis Doyon. Paris, La Connaissance, 1927. Ingenaaid. Niet afgesneden. 72 p. Gedrukt door Nypels in rood en zwart in 600 exemplaren op vergé teinté. Le rayon du mandarin III. Van Laar 54.
€ 12
27. PROOST, Mien [ps. van H.W. KLOMP] Het Middelbaar Onderwijs en andere gedichten. (Met een woord vooraf in briefvorm door Albert KUYLE). Utrecht, De Gemeenschap, 1929. Gemarmerd karton. 48 p. Niet afgesneden. 1e druk. Gedrukt met de Grotius in rood en zwart door Charles NYPELS. Debuut. Rugje ontbreekt.
€ 12
* Dit exemplaar is afkomstig van een zwager van Nypels; misschien een archiefbandje. Beroemde mystificatie. Van Laar 97.
28. ROSSETTI, Dante Gabriel Sonnets and songs towards a work to be called The house of life. Maastricht, (Nypels), 1926 [= 1927]. Ingenaaid. Omslag bedrukt met zwart en een vignet in goud. 64 p. Gedrukt in blauw, rood en zwart op Ossekop in 200 genummerde exemplaren. Met originele houtsnede (portret) van Robert Steiner. Omslag aan de rand verbruind. Exlibris.
€ 22
* Van Laar 57.
29. RUUSBROEC, Jan van Van den hemelschen melodyen. Ingeleid en aangetekend door dr. L. Reypens S.J.. Maastricht, (Nypels), 1926. Ingenaaid. 36 p. Met een houtsnede van B. ESSERS. Gedrukt in zwart, rood en blauw in een oplage van 300 exemplaren. Rug verbruind en een beetje ingescheurd.
€ 16
* Van Laar 31.
30. REGNARD, J.-F. Voyage de Flandre et de Hollande. Amsterdam, Menno Hertzberger, 1935. Ingenaaid. 48 p. Eerste zelfstandige uitgave. Omslag wat verkleurd en los van boekblok.
€ 15
* Eerste gebruik van de letter Egmont type in een Frans boek. Gedrukt in 480 genummerde exemplaren. Dit is één van 110 op Banzay de Luxe. Van Laar 147.
31. SCHAGEN, J.C. van Litanie. Utrecht, De Gemeenschap, 1928. Ingenaaid. 40 p. Zeer fraai gedrukt in rood en zwart door C. Nypels op de eigen persen van Leiter-Nypels te Maastricht met de Grotius-letter van S.H. de Roos in 180 genummerde exemplaren. Met zes houtsneden in perenlangs van Jozef Cantré. 1e druk. Omslag wat grauw en aan de voet gescheurd.
€ 50
* Dit exemplaar is niet genummerd, en is in druk bestemd voor boekhandelaar Dijkhoffz in Den Haag. De Dom-serie nr. III. Van Laar 74.
32. SCHAGEN, J.C. van Litanie. Utrecht, De Gemeenschap, 1928. Ingenaaid. 40 p. Zeer fraai gedrukt in rood en zwart door C. Nypels op de eigen persen van Leiter-Nypels te Maastricht met de Grotius-letter van S.H. de Roos in 180 genummerde exemplaren. Met zes houtsneden in perenlangs van Jozef Cantré. 1e druk. Naaisel een beetje los, rugje aan top en voet heel licht beschadigd. Naam op schutblad ('A.C. Middelveld Viersen').
€ 75
* Eén van de 30 exemplaren (nr. 101-130) met het merk van boekhandel Voorhoeve & Dietrich in Amsterdam. Gesigneerd door de auteur. De Dom-serie nr. III. Van Laar 74.
33. SLAUERHOFF, J. Als: RAVENSWOOD, John Oost-Azië. [Utrecht], De Gemeenschap, 1928. Linnen. 56 p. 1e druk. Gedrukt door Nypels in rood, zwart en grijsblauw in een oplage van 800 genummerde exemplaren. 1e druk. Ongenummerd, maar heel fraai exemplaar.
€ 195
* Gebonden exemplaren zijn schaars. Van Laar 72.
34. SOUDAY, Paul Bossuet. Liège, Éditions du Balancier, 1929. Ingenaaid. Niet afgesneden. 80 p. Gedrukt door Charles Nypels in paars en zwart in een oplage van 421 exemplaren. Dit is één van 350 exemplaren op getint Pannekoek.
€ 20
* Van Laar 99
35. (STATENVERTALING). Het Boeck Jobs. Maastricht, Nypels, 1926. Ingenaaid. 30,5 x 24 cm. 40 p. Gedrukt door Nypels in rood en zwart op Japans papier in een oplage van 200 exemplaren. Rug beschadigd. Voorzijde omslag met ezelsoor.
€ 22
* Van Laar 25.
36. SUARÈS, André Martyre de St. Augustin. Luik, Le Balancier, 1929. Ingenaaid. 48 p. Niet afgesneden. 1e druk. Omslag iets grauw.
€ 20
* Gedrukt in purper en zwart door Charles Nypels in 421 genummerde exemplaren. Dit is één van 350 op Pannekoek. Collection La Roche Tarpéienne 1. Van Laar 100.
37. VADÉ, Jean-Joseph La pipe cassée. Les bouquets poissards. Prélection de Jehan Rictus. Paris, La Connaissance, 1926. Ingenaaid. 72 p. Niet afgesneden. Rug heel licht verkleurd. Serie Le Rayon du Mandarin I.
€ 12
* Gedrukt in 600 genummerde exemplaren op vergé teinté naar typografisch ontwerp van Charles Nypels (nr. 564). Van Laar 33.
38. VONDEL, Joost van den Lucifer. Treurspel. Maastricht, (Nypels), 1922. Ingenaaid. Niet afgesneden. 96 p. Gedrukt in groen, rood en zwart in een oplage van 580 exemplaren. Omslagversiering Henri JONAS. Scheurtje in rug.
€ 20
* Van Laar 5.
=##&&&##=
Onlangs verscheen onze kleurig geïllustreerde geheel aan W.F. Hermans gewijde catalogus 44, met een voorwoord van Arnon Grunberg. Als u die wilt ontvangen, maak dan 5 euro (incl. porto) over op onze giro 53 222 42 t.n.v. F.G. Holthuis, Den Haag, of per ABN-bank nr. 42.36.26.868 onder vermelding van uw adresgegevens en ‘WFH’.
Op de eerste plaatjespagina van de website staat een register van de belangrijkste namen en termen in deze catalogus.
We zijn bezig een reorganisatie door te voeren in ons boekenprogramma. Van onze twee systemen (Bookcase en Homebase) gaan we over op het programma ABC. Dat heeft tot gevolg dat nu al onze boeken ook op al onze websites staan. Nu is dat zo op de ILAB, Antiqbook (geen twee winkels meer), ZVAB, Abebooks en Boekwinkeltjes. Dat gaat met de nodige kinderziektes en schokken gepaard. De indeling in catalogi is nu verdwenen. Rekeningen en nieuwsbrieven zien er anders uit. Ook de website gaat op de schop.
Onze boeken kunnen het beste doorzocht worden op de zoekpagina van de ILAB. Op onze website www.fokas.nl kunt u oude nieuwsbrieven en ook gedrukte catalogi naslaan. Onze website is voorzien van een link naar een aparte plaatjesafdeling, waar een stuk of 400 afbeeldingen te vinden zijn van boeken die we aanbieden (voornamelijk Paulbooks). Als u op onze website een plaatje aanklikt, kunt u per e-mail een vraag stellen over het betreffende boek. Bestellingen vanuit Nederland ontvangen we het liefst per e-mail, dus niet via het bestelsysteem van Abebooks of ZVAB.
Voor vragen of opmerkingen kunt u ons altijd een mailtje sturen, het beste naar fokas@fokas.nl. U kunt ons bezoeken als u van tevoren een afspraak maakt.
Op dit lijstje zijn onze gebruikelijke leveringsvoorwaarden van toepassing.
Naar nieuwsbrief: 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269
Naar:
Index nieuwsbrieven
Naar: Index nieuwsbrieven