Nieuwsbrief 292 (17 februari 2009)
Aanwinsten
1. AILLY, A.E. d' Zeven eeuwen Amsterdam. I. Middeleeuwen en vroege Renaissance. II. De zeventiende eeuw: leven en levenskracht. III. De stad en haar schoonheid. IV. De achttiende en negentiende eeuw. V. Facetten van geestelijk en maatschappelijk leven van vroeger tijden tot heden. VI. Afscheid van den goeden ouden tijd. Amsterdam, Joost van den Vondel / Scheltema & Holkema, [1942?-1951]. Zes delen, gebonden in verguld marokijn (J. Brandt & Zoon). Circa 1800 pagina's. Kop verguld. Gedrukt op zwaar velijn. 1e druk. Ruggen ongelijk van kleur.
€ 250
* Bijzonder luxueus gebonden versie van deze bekende serie, die is samengesteld onder redactie van de archivaris A.E. d'Ailly (niet te verwarren met burgemeester A.J. d'Ailly). De donkerbruine banden zijn op de voorkant versierd met het wapen van Amsterdam, de kanten en de spiegelranden van gouden fileten voorzien. Omdat er over deze uitgave niet veel te vinden is (zelfs de datering is onduidelijk), ook niet in de Brinkman, kunnen we niet zeggen of dit een incidentele of een officiële luxe-uitgave is.
2. ANONIEM Modern slavenleven. Naar een Engelsche uitgave van de National Vigilance Association. Den Haag, M. Hols, (circa 1910). Ingenaaid. (4), 104 p. Niet afgesneden. Plakzegeltje van boekhandel Vlieger op omslag. Bovenkant rug beetje versleten, maar een net exemplaar.
€ 30
* Over 'blanke slavinnen' ofwel vrouwen die gedwongen worden als prostituee te werken. Fraai film-achtig sensationeel omslag.
3. ASSCHER, Maarten Revanche. Twaalf sonnetten. [Bedum], Exponent, 1991. Ingenaaid met stofomslag. (20) p. Met de hand gezet uit de Times New Roman en gedrukt in een oplage van 145 genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 15
4. BALKT, H.H. ter De Lampionplanten en andere gedichten. Banholt, (In de Bonnefant), 1981. Halfperkament (Binderij Phoenix). (4), 32 p. Met de hand gezet uit de Bembo en gedrukt op papier van T.H. Saunders in een oplage van 110 op de pers genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 140
* Eén van de 15 luxe-exemplaren in halfperkament. Door de dichter gesigneerd onder het colofon.
5. BERG, G. van der Wat Gods genade vermag in een jong kind. Het leven van Bernard Hendrik van den Berg, geboren 1 Juli 1911 - overleden 30 Januari 1918. In korte trekken geschetst door G. van den Berg, met een woord vooraf door Dr J.H. Gunning J.Hzn. Kampen, J.H. Kok, [1921]. 17 x 11 cm. Ingenaaid. 96 p. Met portret. 4e druk. Wat ezelsorig, rugje beschadigd, scheefgelezen.
€ 12
* Ontroerend boekje over een jong gestorven, gelovig jongetje, door zijn vader (1853-1926). Tussen 1918 en 1924 verschenen er zes drukken van.
6. (BOEKENWEEK 1940). Boekenlegger van de Boekenweek 1940.
€ 20
* 'Een enkel boek kan richting geven/ voor altijd aan Uw verder leven'.
7. (BOEKENWEEK 1941). Boekenlegger van de Boekenweek 1941. Voorzijde: '10e Boekenweek 1-8 maart' in groene boeken op zwarte achtergrond. Achterzijde: 'Dit boek ontvangt u gratis' over het Boekenweekgeschenk 1941.
€ 25
8. (BOEKENWEEK 1950). VEEN, Adriaan van der Zuster ter zee. Amsterdam, Querido, 1949. Linnen met stofomslag. 208 p. 1e druk.
€ 35
* Met ingeplakt, gedrukt kaartje: 'Dit boek werd U verkocht door:/ Garmt Stuveling/ ter gelegenheid van de "literaire/ markt", op 3-4-'50 gehouden in/ "De Bijenkorf" te Den Haag/ tijdens de Boekenweek'. Daarboven gesigneerd 'Adriaan van der Veen/ met beste/ wensen/ Den Haag/ Maart 1950'. Bovendien gesigneerd door Anna Blaman (in haar karakteristieke groene inkt).
9. (BOEKENWEEK 1986). MINCO, Marga De glazen brug. [Amsterdam], CPNB, (1986). Linnen. 96 p. 1e druk.
€ 30
* Eén van de ruim 100 exemplaren die in linnen werden gebonden. Met gedrukt kaartje: 'Hierbij bieden wij u een gebonden exemplaar aan van DE GLAZEN BRUG, het geschenk voor de boekenweek 1986. Deze editie werd speciaal vervaardigd voor vrienden en relaties van Marga Minco, CPNB en Uitgeverij Bert Bakker, door binderij Callenbach te Nijkerk.'
10. BRANDER, Harry En dit is de reden. Gedichten. (Met een nawoord van Koos Schuur). Amsterdam, De Beuk, 1966. Geniet met omslag. 36 p. Met een nawoord van Koos Schuur. 1e druk.
€ 12
* Eén van de 50 exemplaren die door de dichter genummerd en gesigneerd werden. Dit is nummer IV, met een opdracht aan de nawoordenaar Koos Schuur: 'Koos,/ met veel liefs./ voor Tineke natuurlijk./ Harry'.
11. BUDDINGH', C. Het geïrriteerde lied. Rijswijk, Stols, 1941. Karton. 48 p. Oplage 300 exemplaren. 1e druk. Band deels licht verschoten. Exlibris Max Schuchart.
€ 28
* Helikon jrg. 11, afl. 12. Van Dijk 504.
12. DE KOMIEK De Komiek. Mengeling van humor en satyre, scherts en luim, in proza en poëzij. Met platen. Amsterdam, G. Theod. Bom, 1845. Origineel geïllustreerd karton. 33 x 22 cm. (4), 400 p. Geïllustreerd met houtgravures. 1e druk. Band verstevigd met bijpassende linnen hoeken; boek opnieuw in de oorspronkelijke band gehangen. Achterzijde wat vlekkig. Eerste pagina's aan de randen wat versleten.
€ 190
* Tijdschriftachtig album, maar niet in de vorm van afleveringen. Bijzonder ook vanwege de bewaard gebleven uitgeversband (voor- en achterzijde). Twee exemplaren in de NCC (KB en UBA).
13. DRS. P Voorschoten op de Berg. (Met een origineel, gesigneerd kunstwerk van Mabel Bouschote als frontispice). (Wassenaar), De Pij Pers, 1996. Ingenaaid. 16 p. Gedrukt in een oplage van 108 genummerde en door de auteur gesigneerde exemplaren. 1e druk.
€ 40
* Uitgave ter gelegenheid van een tentoonstelling van de Voorschotense Kunstkring.
14. ELBURG, Jan G. laag tibet. Amsterdam. De Bezige Bij, [1952]. Ingenaaid (omslag Lotte Ruting). 72 p. 1e druk. Rug licht beschadigd.
€ 10
15. ENGELS, C.J.H. Het Curaçaos patroon. Schets van Curaçao's beschavings geschiedenis. Zonder plaats, eigen beheer, (1948). 14 x 11 cm. Geniet. 32 p. Met erratablaadje. Rond rugje iets verkleurd. Met opdrachtje op de titelpagina: 'Mej. Bierman/ '56/ de auteur.'
€ 60
* Engels woonde sinds 1936 op Curaçao en was een van de oprichters van het roemruchte literaire tijdschrift De Stoep. 'Vulkanische persoonlijkheid, erudiet levenskunstenaar tegen het decor van het met hulp van Rietveld gerestaureerde stadshuis Stroomzigt aan de Kriek, medicus, schrijver, vertaler, schilder, componist, historicus, oprichter van een museum en van medisch-sociale instellingen - de beoordeling van zo'n mens op zo'n klein eiland loopt twee gevaren, waarvan onderschatting mij de grootste lijkt' schrijft zijn oude vriend H. Hoetink in een in memoriam van Chris Engels (1907-1980), ook bekend onder zijn pseudoniem Luc Tournier.
16. ERASMUS, Desiderius Eenige deels boertige en satirieke, deels meer ernstige zamenspraken van Desiderius Erasmus, of Tafereelen uit de zestiende eeuw. Naar Erasmus' Latijn vrij vertaald en met eene voorrede, korte inleidingen en aanteekeningen voorzien door Mr. B.H. Lulofs. Groningen, J.B. Wolters, 1840. Herbonden in halfleer met gemarmerde platten. XII, 276 p. Niet afgesneden. 1e druk. Papier wat verbruind. Net exemplaar.
€ 40
17. ERENS, Frans Gangen en Wegen. Bussum, Paul Brand, 1912. Linnen. 280 p. Niet afgesneden. Eerste druk. Band deels verkleurd, vlekje op rug. Stempel op schutblad en naam op titel.
€ 30
* Opvallend schaarse bundel, met opstellen (over o.a. Louis Couperus, Lodewijk van Deyssel, J.K. Huysmans, Jozef Israëls en Tolstoi), verhalen en een prozagedicht.
18. GILLIAMS, Maurice Vita brevis. Verzameld werk. Amsterdam, Meulenhoff, 1984. Linnen met stofomslag. 1152 p. Scheurtje in onderzijde stofomslag.
€ 25
* Monumentale uitgave.
19. 's-GRAVESANDE, G.H. De geschiedenis van De Nieuwe Gids. Brieven en documenten bijeengebracht door -. (+ Supplement). Arnhem, Van Loghum Slaterus, 1956-1961. 2 delen. Linnen met (licht gerafelde) stofomslagen. (4), 532; (4), 140 p. Geïllustreerd.
€ 30
* Onmisbaar voor liefhebbers van Tachtigers!
20. HATTUM, Jac. van Oxalis. Amsterdam, Veen, (1941). Ingenaaid. 64 p. 1e druk.
€ 15
* Gesigneerd door de auteur op Franse titel.
21. HATTUM, Jac. van Un an de plus - Un an de moins. (Amsterdam, De Beuk, 1955). Ingenaaid met stofomslag. 28 p. Met frontispice: de auteur in kamerjas poseert trots voor een rommelige boekenkast. 1e druk. Aan de randen licht verbruind.
€ 10
* Gesigneerd door de auteur in zijn kenmerkende groene inkt. Deze bundel werd uitgegeven ter gelegenheid van de 55ste verjaardag van Van Hattum.
22. HERMANS, W.F. Zwarte handel. [Amsterdam], (De Bezige Bij, 2004). Ingenaaid met stofomslag. (32) p. Gedrukt in een oplage van 1500 genummerde exemplaren. [3e druk]. Kreukje rug.
€ 40
* Schitterend voorbeeld van Hermans' speelsheid: facsimile-uitgave van de door Hermans zelf in 1969 in een oplage van 10 exemplaren op de vloeistofduplicator vervaardigde uitgave (JS 452). Jaarwisselingsgeschenk 2004-2005. Niet in de handel. Bijgevoegd: inliggend planodrukje door Frans A. Janssen, Plezierdrukken, en een begeleidend gedrukt kaartje van De Bezige Bij en Thomas Rap. JS 452 a.23. HOORNIK, Ed. De overlevende. Amsterdam, Meulenhoff, 1968. Garenloos. 112 p. 1e druk.
€ 10
* Gesigneerd op Franse titel: 'EHoornik/ Boekenmarkt '68'.
24. HUWELIJK EN GELOOF Huwelijksonderricht voor katholieke echtgenoten. Samengesteld door het Instituut tot Voorlichting in de Zielzorg en in de Katholieke Actie. Hilversum, Gooi & Sticht, 1958. Ingenaaid. 52 p. Gedrukt in rood en zwart. Met linosnede op omslag (motto 'Nubant in Domino'). 7e druk.
€ 12
* Dit boekje werd uitgereikt aan katholieke echtparen wanneer zij in het huwelijk traden. Tussen 1941 en 1960 verschenen tien drukken. Instructief over wat wel en niet mocht. Neo-malthusianisme vanzelfsprekend niet, maar periodieke onthouding was ook niet pluis.
25. IRVING, John De regels van het ciderhuis. Vertaald door C.A.G. van den Broek. Weesp, Agathon, (1985). Garenloos. 660 p. 1e druk. Minimale leesvouwen.
€ 15
* Gesigneerd door de auteur op de titelpagina.
26. JOLAS (ed.), Eugene Transition, An International Workshop for Orphic Creation, Nr. 21. 1932 The Hague, Servire Press, 1932. Original decorated cover (upper and lower cover designs Hans ARP). 336 p. Illustrated. Backstrip browned. Some foxing.
€ 100
* With contributions by a.o. Samuel Beckett, Gottfried Benn, James Joyce, Franz Kafka, Ludwig Klages, Raymond Queneau, Kurt Schwitters (lanke tr gl) and Gertrude Stein.
27. JOLAS (ed.), Eugene Transition. An International Workshop for Vertigralist Transmutation. Edited by Eugene Jolas. July, 1935, No. 23. The Hague, Servire Press, 1935. Original illustrated wrappers (with a design by Paul KLEE). 212 p. Illustrated. Cover a bit soiled. Corners lower cover creased.
€ 120
* Contributions by many avant-garde authors, foremost James JOYCE's Continuation of Work in Progress. Inserted is the Transition 23 supplement Testimony against Gertrude Stein, pamphlet by George BRAQUE, Eugene & Maria JOLAS, Henri MATISSE, André SALMON and Tristan TZARA (Transition Pamphlet no. 1, February 1935, 16 p.).
28. JONATHAN Waarheid en droomen. Haarlem, Erven Bohn, 1840. Later halflinnen. Gegraveerde titel (door J.W. Kaiser). 264 p. 1e druk. Franse titel ligt los. Boekblok deel wat gedeukt.
€ 35
* Eerste druk van een immens populair boek, waarin de wereld met ironische toets wordt beschreven door 'een oud vrijer'. Jonathan = J.P. Hasebroek.
29. KRAUSS, Ernst Das Tor. Gedichte und Traumgesichte. Amsterdam, Johannes M. Meulenhoff Verlag, 1927. Origineel PERKAMENT. 96 p. Portretfrontispice. Beetje krom.
€ 60
* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur, gedateerd 'Amsterdam, 12 November 1927' aan 'Der verehrten Kunstfreundin Gräfin van Bylandt'. Ernst Krauss (1887-1958) was in Nederland werkzaam als impresario, en schreef daarbij verschillende Duitstalige poëziebundels. Perkamenten band met opvallend vignet, verguld en handgekleurd.
30. MAANEN, Willem van Maarten Maartens, Poet and Novelist. Groningen, P. Noordhoff, 1927. 25 x 17 cm. Linnen. (8), 168 p. Met 4 illustraties op kunstdrukpapier en een los velletje stellingen. 1e druk. Wat dof geworden.
€ 20
* Dissertatie door de anglicist W. van Maanen (1890-1989) over J.M.W. van der Poorten Schwartz (1868-1915), wiens in het Engels onder het pseudoniem Maarten Maartens geschreven werken in hun tijd vrij populair waren. Mede dankzij de opbrengst van zijn romans, maar toch vooral door zijn rijke familie kon het echtpaar Van der Poorten Schwartz in Doorn een luxueus neorenaissancepaleisje bouwen, dat te zijner ere nog steeds het Maarten Maartenshuis heet en nu een conferentieoord herbergt. Zie www.maartenmaartens.nl.
31. MARIA MONK Maria Monk, de Zwarte Non. Verhaal van haar lijden en ontmaskering, van de zedeloosheid, uitspattingen en misdaden van het kloosterleven, wier ooggetuige en slachtoffer zij gedurende haar verblijf als novice en non in het klooster te Montreal in de jaren achttienhonderd negen en twintig tot achttienhonderd zes en dertig geweest is. Met authentieke stukken en de afbeelding der schrijfster naar het Engelsch door L. von Alvensleben uit het Hoogduitsch. Geïllustreerde uitgave. Amsterdam, August Koster, (circa 1915?). Ingenaaid. 100 p. Niet afgesneden. Rugje en omslag langs de randen beschadigd en wat gevlekt.
€ 30
* Een wereldberoemd negentiende-eeuws antirooms griezelverhaal (eerste uitgave 1836), waar alleen al in het Nederlands tientallen uitgaven van bestaan. Oorspronkelijk geïllustreerd omslag (Maria Monk in haar cel, met kader van zweep, boeien en vijgebladeren). Met twaalf pagina's uitgeversreclame (+ drie pagina's van het omslag), dichtbedrukt met onvindbare heerlijkheden als De Zelfbewaring en Ziekten der Voortplantings-organen voortvloeiende uit geheime gewoonten en uitspattingen der Jeugd, beide van Doctor Samuel La'Mert, Gustaaf de Losbol van Ch.Paul de Kock, Priester van Catharina Alberdingk Thijm, Staat het eene vrouw of meisje vrij een man of jongeling ten huwelijk te vragen? van Paola de Mantegazza, Jeugdige Zondaars in Constantinopel en 100 schuine moppen voor zeven stuivers. Voor Jongens van de Vlakte, Bon-Vivans, Don Juans, Oude en Jonge Heeren. En maar schuddebuiken.
32. MAX (= A.P.L. van der Sanden) Dompers. Amsterdam, Boek-Centrale, [1919]. 15,5 x 11 cm. Ingenaaid (ontwerp R. van Bergen). 64 p. 1e druk. Verbruind.
€ 15
* Gemoedelijke beschouwing over de verhouding tussen het katholieke geloof en de wetenschap door de publicist A.P.L. van der Sanden (1875-1940), die verschillende brochures schreef als 'Max' of 'Pastoor Max'. Driemaal in de NCC, maar niet in de KB.
33. NIEUWENHUIJSEN, George De ongehuwde staat in de Roomsche Kerk (Celibaatswet en Kloostergeloften). Uitgave naar aanleiding van den Vierhonderdsten Gedenkdag van het Huwelijk van Dr. Maarten Luther en Katharina van Bora (13 jni 1525-1925). Den Haag, H.I. Tak, 1925. Ingenaaid. 48 p. 1e druk. Hoekjes gedeukt, rugje deels versleten.
€ 16
* Opvallend typografisch omslag in rood en zwart. Deze gedetailleerde, tegen het katholieke celibaat gerichte brochure van een antiroomse publicist, die in de jaren '50 en '60 directeur was van de Vereniging tot Bescherming van Dieren.
34. NIEUWENHUIS, Jan, & Ed SPORKEN Jij. Een boek voor jongens. Bilthoven/ Antwerpen, H. Nelissen/ 't Groeit, [1957]. Linnen met stofomslag. 300 p. Omslag op de rug verbleekt en aan de randen beschadigd.
€ 25
* Prachtig, rijk geïllustreerd en onderhoudend opvoedingsboek voor (katholieke) jongens, met gedichten van onder meer Achterberg en Anthonie Donker, tekeningen van onder anderen Michael Kabel en E. Kienitz-Epp, en foto's van onder meer Robert Manson en Jos Le Doaré.

35. PAUWELS, François Verzamelde gedichten. Amsterda, Scheltens & Giltay, [1928]. Soepel linnen. 208 p. 1e druk.
€ 18
* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur op het schutblad: 'Voor mijn vriend/ Sal. Slijper,/ hartelijk van/ François Pauwels/ Laren. 30 dec. 30'. Sal Slijper (1884-1971) was kunsthandelaar en had vroeg contact met Mondriaan, van wie hij op zeker moment 124 schilderijen en 75 tekeningen bezat.
36. PURDY, James Are you in the Wintertree. (Utrecht), Sub Signo Libelli, (1987). Ingenaaid met stofomslag. (2), 34 p. Met de hand gezet uit de Monotype Van Dijck en gedrukt in zwart, paars en blauw op Zerkall-Bütten in een oplage van 65 genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 75
* Breugelmans 163.
37. RAAT, Gerard Het koninginnetje en andere verhalen. Amsterdam, Querido, 1977. Garenloos. 84 p. 1e druk. Enkele kleine roestvlekjes.
€ 5
* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur: 'Voor Karel/ Reijnders/ (sign.)/ Gerard Raat'.
38. (REVE, Karel van 't (vert.)). PAUSTOWSKI, K. De baai van Kara Boegas. [Amsterdam], Boekengemeenschap der V.V.S.U., 1935. Linnen. 160 p. 1e druk. Band deels verschoten. Vochtvlek op binnenzijde voorplat.
€ 60
* Deze eerste vertaling (uit het Duits) van Kara Bugaz is van de hand van de 13-jarige scholier Karel van het Reve!
39. (REVE, Karel van het). HINRICHS, Jan Paul Het briefje van Karel van het Reve. Een reisverhaal van Jan Paul Hinrichs. Met daarin opgenomen enkele gedichten uit Valeri Perelesjins 'Een toevallige Antinous'. Leiden, Kopwit, (1999). Ingenaaid. 28 p. 1e druk. Omslag wat vuil.
€ 12
40. REVIS, M. (ps. van Willem Visser) 8.100.000 m³ zand. Utrecht, De Gemeenschap, 1932. Ingenaaid (ontwerp A.M. Oosterbaan). 80 p. 1e druk. Rug iets beschadigd. Beetje roest.
€ 30
* Eén van de belangrijkste voorbeelden van Nieuwe Zakelijkheid in de Nederlandse literatuur, met een prachtig foto-omslag van A.M. Oosterbaan. Met op de achterzijde bovendien reclame voor Blokken van Bordewijk, 'een der meest curieuze en interessante boeken die onze litteratuur in den laatsten tijd heeft opgeleverd'.

41. SANTEN, Sal Een geintje. Verhalen. Amsterdam, De Arbeiderspers, (1975). Garenloos. 132 p. 1e druk. Flink ezelsoor in voorzijde omslag.
€ 15
* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur: 'Voor Erik,/ in opdracht van Manuel/ (sign.)/ Amsterdam, 15 nov. 1980'.
42. STOUTE, René Op de rug van vuile zwanen. Amsterdam, de Arbeiderspers, (1982). Garenloos. 184 p. 1e druk. Debuut. Beetje schuingelezen.
€ 12
* Gesigneerd door de auteur op de Franse titelpagina.
43. SWARTH, Hélène Handgeschreven correspondentiekaart aan 'Geachte Mejuffrouw', gedateerd 'Den Haag 2 November 1929'. Kaartje met ronde hoeken, 11,2 x 8,8 cm. In een zwierig handschrift met paarse inkt. 15 regels tekst.
€ 85
* Hélène Swarth dankt voor 'uw bijdrage aan het huldegeschenk, mij op 25 October aangeboden. En hoe veel genoegen deed mij de lieve toespraak van dat schattig meisje met haar mooie rozen. Wilt gij haar dat eens zeggen? Ik had er haar zoo gaarne een kusje voor gegeven!' Op die 25ste oktober vierde Swarth haar 70ste verjaardag thuis bij het echtpaar David en Rosa Spanjaard in Den Haag (Wagenaarweg 10; de tekenares Rosa Spanjaard heeft Swarth geportretteerd). onder meer in aanwezigheid van de literatoren Willem Kloos met echtgenote en schoonzuster, P.C. Boutens, Hein Boeken, Albert Vogel, mevrouw Van Hille-Gaerthé, Annie Salomons en Lion Simons, terwijl burgemeester Patijn iets verlaat was. Jeantje van Cleeff, de tienjarige kleindochter van het echtpaar Spanjaard bracht een bloemenhulde en droeg enkele verzen voor, aldus de NRC van 26 oktober.
44. UYL e.a., Bob den Werkers aan de waterweg. Rotterdam, Donia Pers Produkties, 1972. Tien cahiers in houten pallet. Geïllustreerd.
€ 35
* De cahiers (Geniet. 6 p. Ills.) gaan over mensen die een belangrijke rol speelden in de geschiedenis van de Rotterdamse haven en scheepsbouw. Bob den Uyl schreef het deeltje over scheepsbouwer Bartel Wilton.
45. VERWEY, Albert De roman van Heinric en Margriete van Limborch, in hedendaags Nederlands naverteld en ingeleid door Albert Verwey. Santpoort, Mees, 1937. Halfleer met platten van dloewang (rug aan bovenzijde en randjes iets geschaafd). 124 p. Ills. 1e druk.
€ 28
* Eén van de 100 genummerde luxe-exemplaren, gebonden in halfleer.
46. WALSCHAP, Gerard Brieven. Verzameld en toegelicht door Carla Walschap en Bruno Walschap. Met medewerking van Harold Polis. Amsterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1998. Deel 1, 1921-1950. Dundruk. Linnen met stofomslag. 1472 p. Geïllustreerd. 1e druk. Rug heel licht verbleekt en minuscule beschadiging aan omslag.
€ 15
* Vorstelijke en prachtige brievenuitgave die de meest creatieve periode van Walschaps schrijversloopbaan behandelt. Het begint al meteen met een brief aan paus Benedictus XV. Bevat 28 biografische pagina's over de correspondenten en een namenregister van 70 pagina's.
47. WALSCHAP, Gerard Brieven. Verzameld en toegelicht door Carla Walschap en Bruno Walschap. Met medewerking van Harold Polis. Amsterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1998-2002. Drie delen: 1921-1950, 1951-1965 en 1966-1989. Dundruk. Linnen met stofomslag. 1472; 1028; 904 p. Geïllustreerd. 1e druk. Ruggen heel licht verbleekt.
€ 50
* Vorstelijke en prachtige brievenuitgave die een groot deel van de Vlaamse literaire geschiedenis aan het licht brengt. Met indrukwekkende hulpmiddelen voor de studiosus, zoals een nuttige biografische lijst van correspondenten (35 p.) en een namenregister van 70 pagina's in deel 1 en een van 135 pagina's over deel 2 en 3.
48. WASCH, Karel Gedichten. Santpoort, Mees, 1929. Linnen. 56 p. 1e druk. Licht verschoten.
€ 30
* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur: 'Voor den Heer en Mevrouw/ Hans Roest/ te Dordrecht./ Karel Wasch./ Leerdam 2i.ii.'43'. Bijgevoegd: handgeschreven, gesigneerde en gedateerde ('Leerdam 2i.ii.'43') brief van Wasch ter begeleiding van zijn bundel: 'Ter herinnering aan zakelijke telefoongesprekken met artistieken inslag in de maand November 1943'. Wasch was directiesecretaris van de Glasfabriek Leerdam, maar had ook literaire aspiraties.
49. WERUMEUS BUNING, J.W.F. 100 avonturen met een pollepel, zijnde de getrouw te boek gestelde ervaringen van een liefhebber in de kookkunst versierd met velerlei raadgevingen en wenken door -. (Geïllustreerd door Eppo Doeve). Amsterdam, Becht, [1939]. Linnen met stofomslag. 156 p.
€ 8
* Ooit maakte ik met mijn moeder uit dit boek Lièvre à la Royale, fantastische haas met tientallen tenen knoflook en nog meer sjalotjes, een hoeveelheid die ons bij lezing deed afschrikken, maar die een onverwacht zacht en subtiel resultaat opleverde.
OIOIOIOIOIOIO
Onze boeken kunnen het beste doorzocht worden op de zoekpagina van de ILAB. Op onze website www.fokas.nl kunt u oude nieuwsbrieven en ook gedrukte catalogi naslaan. Onze website is voorzien van een link naar een aparte plaatjesafdeling, waar een stuk of 400 afbeeldingen te vinden zijn van boeken die we aanbieden (nog voornamelijk Paulbooks). Als u op onze website een plaatje aanklikt, kunt u per e-mail een vraag stellen over het betreffende boek. Bestellingen vanuit Nederland ontvangen we het liefst per e-mail, dus niet via het bestelsysteem van Abebooks of ZVAB.
Fokas Holthuis & Paul Snijders
Op dit lijstje zijn onze gebruikelijke leveringsvoorwaarden van toepassing.
Naar nieuwsbrief: 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283
Naar:
Index nieuwsbrieven
Naar: Index nieuwsbrieven