Nieuwsbrief 297 (17 maart 2009)
Boekenweek 2009 (2)
tjielp tjielp
1. BAEKELMANS, Lode Het geheim van "De drie snoeken". Amsterdam, Nederlandsche Uitgevers-maatschap, 1929. Ingenaaid met flappen (omslagontwerp Wybo Meijer). 196 p. 1e druk. Eerste en laatste pagina's roest.
€ 25
* Exemplaar met handgeschreven opdracht van de auteur: 'Aan/ E. Schuermans/ hartelijk/ Lode Baekelmans'.
2. BERK, Marjan Een blonde rat. Amsterdam, De Arbeiderspers, (1985). Garenloos. 148 p. 1e druk.
€ 8
* Gesigneerd exemplaar.
3. BLAMAN, Anna Ram Horna en andere verhalen. Amsterdam, Meulenhoff, (1951). Linnen met stofomslag. 156 p. 1e druk.
€ 20
* Opvallend mooi exemplaar.
4. BOON, Louis Paul De paradijsvogel. Relaas van een amorele tijd. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1958. Linnen met stofomslag. 256 p. 1e druk. Enkel schaafplekje, maar een goed exemplaar.
€ 50
5. BORDEWIJK, F. Knorrende beesten. Utrecht, De Gemeenschap, (1933). Halflinnen (bandontwerp Kees Strooband). 52 p. 1e druk. Platten als vrijwel altijd licht smoezelig. Hoekje bovenzijde voorplat beschadigd. Eigendomsplakker op schutblad. Zeer acceptabel exemplaar.
€ 250
6. BOSMAN, Anthony Witte zwanen. Zwarte Zwanen. Novelle van Anthony Bosman. Met tekeningen van Joop Löbler. Dordrecht, Semaphore Pers, 1941 [=1944]. Halflinnen met grijslinnen platten. 36 p. Gedrukt in een oplage van 270 exemplaren, waarvan de eerste 120 werden gesigneerd door de auteur. 1e druk.
€ 18
* Dit exemplaar werd onder het colofon gesigneerd door de auteur. Een ongesigneerd exemplaar is leverbaar voor € 12.
7. BOWLES, Paul De Hyena. (Met twee linosnedes van Martien Frijns). [Nijmegen], Verzameld Werk, 1993. Ingenaaid met omslag. Met de hand gezet en gedrukt door Martien Frijns in bruin en zwart op Provence in een oplage van 99 genummerde exemplaren. Naampje op schutblad.
€ 25
* Nummer '1' van de oplage!
8. BRAAK, Menno ter Reinaert op reis. Essays. [Amsterdam], Het zwarte schaap [A.A. Balkema, Fred Batten en Adriaan Morriën, 1944]. Ingenaaid. 152 p. Gedrukt in een oplage van 110 exemplaren. 1e druk.
€ 75
* Met onder het colofon een handgeschreven, gesigneerde opdracht van Fred Batten aan G.H. 's-Gravesande: 'Aan G.H. 's-Gravesande,/ ter nagedachtenisse/ van Menno ter Braak,/ wiens vaderlandse/ rechterhand hij was./ 1.11.44 Fred Batten.' Bovendien met het (fraaie) exlibris van 's-Gravesande (zie de achtergrond van onze website, www.fokas.nl). De Jong 106.
9. BRANDS, G. De gorilla's komen. Utrecht, Reflex, 1980. Ingenaaid in omslag. 24 p. Gedrukt in een oplage van 500 genummerde exemplaren. Geïllustreerd. 1e druk.
€ 6
10. BRASSINGA, Anneke Twee eenden in bad. Amsterdam, De Lange Afstand, 1985. Plano in omslag. Met de hand gezet uit de Olga en gedrukt op Pro Patria in een genummerde oplage van 50 genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 18
11. BROEDELET, Joh. W. De klimgeit. Vroolijk spel van Zomertoerisme in drie bedrijven. Naarden, Haverman's Moderne Tooneelbibliotheek, [1927]. Ingenaaid. 168 p. Rug licht verkleurd en onderaan gerafeld. Exlibris (van B. Tra Kranen).
€ 20
* Aardig typografisch omslag. Slechts één exemplaar in de NCC: UvA.
12. BRUGGEN, Kees van De droge koetjes of De levensavond buiten. Bussum, Van Dishoeck, 1931. Linnen met stofomslag. Ingenaaid. (8), 232 p. 1e druk. Roestvlekjes op stofomslag en snedes. Goed exemplaar.
€ 15
* Huiselijke roman, waarin ook de huisdieren aandacht krijgen. Kees van Bruggen (1874-1960) was de eerste echtgenoot van Carry van Bruggen en daarmee dus tevens de zwager van Jacob Israël de Haan.
13. CAMPERT, Remco Basta het toverkonijn. Tekeningen van Franka van der Loo. (Amsterdam), Bert Bakker, 1974. Oblong. Garenloos. 36 p. 1e druk.
€ 5
* Verhaaltjes voor jonge kinderen.
14. CLAUS, Hugo Het jaar van de kreeft. Amsterdam, De Bezige Bij, 1972. Ingenaaid. 336 p. 1e druk. Leesvouwen.
€ 10
* Bij een gedeelte van de oplage ontbreekt de auteursnaam op de titelpagina. Op de titelpagina is daarom een gedrukt etiketje geplakt met de naam van de auteur. Wildemeersch 80.1B.
15. DULLEMEN, Inez van De vrouw met de vogelkop. Amsterdam, Querido, 1981. Garenloos. 132 p. 7e druk.
€ 15
* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur op de Franse titel: "Voor Anke v. Drunick/ 'Als ik/ een groene twijg/ in mijn hart/ bewaar/ zal de zangvogel/ zeker komen"/ Chinese spreuk/ Inez vDullemen/ 10 sept. '81'.
16. EERBEEK, J.K. van Pontus en de dieren en ander proza. Uitgezocht en voorzien van een inleidende notitie door G. Kamphuis. (Met initialen en vignetten door Henk Krijger). Den Haag, D.A. Daamen, 1942. Ingenaaid met stofomslag. 72 p. Gezet uit de Garamont en gedrukt op Hollandsch in een oplage van 50 genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 35
* Buiten de reguliere oplage werden er 50 luxe-exemplaren van deze uitgave vervaardigd, geheel clandestien. Onder het colofon de handgeschreven, gesigneerde opdracht: 'Geschenk van den Uitgever/ Bert Bakker/ 5/12 '42'. De Zwolse schrijver J.K. van Eerbeek (pseudoniem van Meindert Boss, 1898-1937) schreef protestantse verhalen en enkele romans, waarvan Beumer & Co. (1937) het bekendst is, dankzij Gerrit Achterberg. De Jong 234 ('Alleen de luxe uitgave van deze prozastukken is clandestien, omdat daarvoor door de autoriteiten toestemming geweigerd werd').
17. ELSSCHOT, Willem De leeuwentemmer. Amsterdam, Van Kampen, [1940]. Halflinnen. 116 p. 1e druk.
€ 45
18. EMMENS, Jan Een hond van Pavlov. Amsterdam, Van Oorschot, [1969]. Garenloos. 40 p. Fris exemplaar.
€ 6
19. ESSEN, Hein von Enige dierenliedjes. Amsterdam, De Lange Afstand, 1988. Ingenaaid (in rood omslag). (12) p. Met de hand gezet uit de Erasmus en gedrukt op Zerkall-Bütten in een oplage van 88 exemplaren.
€ 12
* Jaarwisselingsgeschenk 1987/1988.
20. FARO, Isaac De knagende worm. Uit de papieren van Jacobus Nachtegaal. Amsterdam, Querido, 1964. Linnen met (gebruind en iets gerafeld) stofomslag. 324 p. 1e druk.
€ 15
* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur aan Hanny Michaelis: '21.11 '64/ Voor Hanny Michaelis/ voor gederfde moezelwijn./ Isaac Faro.'
21. GILLIAMS, Maurice Elias of het gevecht met de nachtegalen. Amsterdam, Meulenhoff, (1936). Linnen. [Oplage 1500 exemplaren.] 272 p. 1e druk. Exlibris op binnenzijde voorplat, naam op schutblad, maar daar staat fris en onverkleurd linnen tegenover.
€ 45
* Het 'Voorbericht' (p. 7-8), het 'Tweede Cahier' (p. 171-268) en de 'Appendix' (p. 269-272) werden in latere drukken weggelaten. De eerste zeven hoofdstukken, die samen het 'Eerste Cahier' vormen, werden herschreven. Vander Loo a 9.
22. GRESHOFF, Jan Verzameld werk. Amsterdam, Van Kampen/ Querido, 1948-1950. Linnen met stofomslagen. Vijf delen. 1e druk. Buitengewoon gave set!
€ 100
* Het derde deel heet Zwanen pesten.
23. HART, Maarten 't Een vlucht regenwulpen. Roman. Amsterdam, De Arbeiderspers, (1978). Garenloos. 200 p. 8e druk. Leesvouwen.
€ 10
* Gesigneerd door de auteur 'Nijmegen 31-3-79'.
24. HART, Maarten 't Mammoet op zondag. Verhalen. Amsterdam, De Arbeiderspers, (1978). Garenloos. 248 p. 4e druk. Leesvouw.
€ 10
* Gesigneerd door de auteur 'Nijmegen 31-3-79'.
25. HATTUM, Jac. van Geest van vis. Bloemendaal, Arcadia Pers, 1964. Geniet. 24 p. Gezet uit de Colombia en gedrukt in een oplage van 120 genummerde en gesigneerde exemplaren. 1e druk. Kleine kreukjes in omslag.
€ 22
* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur: 'Voor/ Kees/ van Jaap/ Aug. 1964'.
26. HATTUM, Jac. van Mannen en katten. Amsterdam, Van Oorschot, 1947. Linnen. 80 p. Eerste en laatste pagina's wat verbruind door zure schutbladen.
€ 5
* Korte verhalen.
27. HATTUM, Jac. van De veertjes niet meegerekend. Amsterdam, (De Arbeiderspers), 1965. Garenloos. 128 p. Paar vlekjes op omslag.
€ 12
* Met twee geplukte piepkuikens op het omslag. Eén van de (zeer) korte verhalen in deze bundel heet 'Ik lig bij De Slegte'. Gesigneerd exemplaar.
28. HATTUM, Jac. van De wolfsklauw. Verhalen. Amsterdam, De Beuk, (1962). Garenloos. 28 p. 1e druk.
€ 20
* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht op Franse titel: 'Voor Kees/ 10/V 1962/ van Jaap.'
29. HERMANS, W.F. Houten leeuwen en leeuwen van goud. Amsterdam, De Bezige Bij, 1979. Linnen met stofomslag. 400 p. Geïllustreerd. 1e druk. Schaafplekje omslag.
€ 15
30. HOLSBERGEN, J.W. Een koppel spreeuwen. Amsterdam, De Bezige Bij, 1965. Garenloos. 168 p. 2e druk.
€ 10
* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur: 'Pour 'mon directeur'/ van de schrijver/ (sign.)/ Gerrit Rietveld Academie/ 1 juni 1970'.
31. HORST, Dick van der De kat in de sneeuw. Amsterdam, De Lange Afstand, 1993. Vouwblad. Met de hand gezet uit de Baskerville en gedrukt op Hahnemühle in een oplage van 100 exemplaren.
€ 12
* Jaarwisselingsgeschenk 1992/1993.
32. JONG, Max de Muggen en zwanen. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1955. Ingenaaid met stofomslag. 48 p. 1e druk.
€ 10
* Exemplaar met een onduidelijke opdracht aan Rob Nieuwenhuys (niet van de dichter).
33. KNEPPELHOUT, J. Over het eten van een forel (een fragment). (Met een originele ets - los bijgevoegd - van Peter Yvon de Vries). De Lange Afstand & Sub Signo Libelli, 1985. Ingenaaid. (12) p. Met de hand gezet en gedrukt door De Lange Afstand in een oplage van 60 genummerde exemplaren.
€ 30
* Breugelmans 142.
34. KOMRIJ, Gerrit De os op de klokketoren. (Met 2 tekeningen en 60 prenten in kleur van Joost Veerkamp). (Amsterdam, De Arbeiderspers, 1981) [= 1982]. Linnen met stofomslag (ontwerp Joost Veerkamp). (52) p. 1e druk. Omslag deels verschoten.
€ 12
35. LOVELING, Rosalie Het rupsje. Zutphen, De Lange Afstand, 1993. Ingenaaid. (8) p. Met de hand gezet uit de Baskerville en Glass antiqua en gedrukt op Kanzlei-Bütten in een oplage van 50 exemplaren.
€ 15
36. MAN, Herman de Geiten. Amsterdam, Nederlandsche Keurboekerij, 1940. Gedecoreerd linnen. 364 p. 1e druk.
€ 18
* Mooie dierlijke schutbladen, geheel passend in de reeks waarin dit boek valt: 'Menschen en Beesten'.
37. MORRIEN, Adriaan Het kalfje van de gnoe. Amsterdam, Van Oorschot, (1991). Ingenaaid. 168 p. 1e druk.
€ 15
* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur op de Franse titel: 'Voor Leon,/ leve de literatuur!/ Adriaan Morriën/ 14 XI 1991'.
38. NORWID, Cyprian Kamil De legende van Krakus en de draak. Vertaald en geïllustreerd door A. Nonymus. [Bussum,] Kameleon Pers [= F.G. Kroonder], 1945. Ingenaaid. 32 p. [Gedrukt in een oplage van 750 exemplaren]. 1e druk.
€ 12
* De Jong 609.
39. OTTEN, Jo De zwarte vogel. Maastricht/Brussel, Stols, 1932. Ingenaaid. (2), 94 p. Gedrukt op Savoy Antique in een oplage van 250 exemplaren. 1e druk. Rug verbruind en ingescheurd.
€ 12
* Van Dijk 286.
40. PRAAG, Siegfried van De arend en de mol. Autobiografische schetsen. Den Haag, Leopold, (1973). Garenloos. 224 p. 1e druk. Scheefgelezen.
€ 20
* Met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur aan Hanny Michaelis op verso titelpagina: 'Voor Hanny Michaëlis,/ vriendschappelijk/ Siegfried E. van Praag./ Brussel, 27 Mei 1976.' Met op een vijftiental plaatsen correcties en commentaar van Hanny Michaelis in de marge.
41. PUTMAN, Willem De Doode Rat. Tooneelspel in drie bedrijven. Kortrijk, Jos. Vermaut, 1925. Ingenaaid. 112 p. 1e druk. Fiks exlibris (wel mooi).
€ 18
* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur aan Johan de Meester: 'Aan Johan De Meester,/ als blijk mijner/ oprechte hoogachting/ en/ hartelijke genegenheid/ Willem Putman/ 7 Juli 1925.' Willem Putman (1900-1954) was recensent voor NRC en schreef zelf ook toneelstukken. Niet in de KB.
42. REINAART. Reintje de Vos van Hendrik van Alkmaar, naar den Lubekschen druk van 1498. Vertaald en uitgegeven door Mr. Jacobus Scheltema. Haarlem, Vincent Loosjes, 1826. 23 x 14 cm. Contemporain stijfselmarmer-omslag. LXXII, 468 p. Niet afgesneden. Titelgravure. 1e druk. Rug nogal versleten. Oude inscripties (prijs: 2 gulden, eigenaar: G.M. van der Linden 1833). Van de bladzijde met twee rugtitels is er één gebruikt.
€ 125
* Nederduitse verzen vertaald in Nederlandse proza. Met nuttige aantekeningen en een Lijst der bekende uitgaven van de Reintje de Vos van Hendrik van Alkmaar, en der vertalingen van dit Dichtstuk (1498-1706). 'Wultu weten der werlde stât,/ So kôp dit bôk, dat is râd.' Ofwel: 'Wilt gij kennen 's werelds staat,/ Koopt dit boek, 't geeft goeden raad!'
43. (REINAART). Reynard the Fox and other mediaeval Netherlands secular literature. Edited and Introduced by E. Colledge. Translated by Professor Adriaan J. Barnouw and E. Colledge. Leyden/ London/ New York, Sijthoff/ Heinemann/ London House & Maxwell, 1967. Linnen met stofomslag. 196 p.
€ 10
44. (REINAART). Van den vos Reynaerde. Amsterdam, Balkema, 1940 [= 1944]. Ingenaaid. Onafgesneden. (138 p.) Gedrukt in rood en zwart in een oplage van 200 exemplaren. Typografie van J. van KRIMPEN.
€ 75
* De Jong 836.
45. SCHMIDTBONN, Wilhelm De vlucht tot de hulpeloozen. De geschiedenis van drie honden. Den Haag / Antwerpen, Prometheus / De Gulden Sonne, 1924. Vertaling Reinier P. Sterkenburg. Halflinnen. 156 p. Heel lichte gebruikssporen.
€ 20
* Omslagontwerp van de architect Jan Wils. Met 10 houtsneden van Felix Meseck, waarop honden zijn afgebeeld.

46. STEGEMAN, Derk N. Strandpleviertjes. Amsterdam, Van der Wielen, 1993. Ingenaaid. (4) p. Met de hand gezet uit de Century Schoolbook en gedrukt op Oud Hollands in een oplage van 30 genummerde en gesigneerde exemplaren.
€ 12
* 'Met dank aan De Lange Afstand'.
47. TOORN, Willem van Een kraai bij Siena. Amsterdam, (J. Meijer), 1978. Linnen met stofomslag. (4), 24 p. Met de hand gezet uit de Baskerville en gedrukt in groen en zwart op Zerkall-Bütten in een oplage van 50 genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 60
48. WARREN, Hans Betreffende vogels. Met miniaturen van H.J. Slijper. Amsterdam, Erven Rap, 1974. Linnen met stofomslag. 64 p. 1e druk.
€ 8
49. WARREN, Hans Leeuw Lente. Amsterdam, U.M. Holland, 1954. Ingenaaid met omslag en (deel van) bedrukte buikband. 44 p. Omslagontwerp van LUCEBERT. 1e druk.
€ 8
50. WERFHORST, Aar van de Twee rode reeën. Tekeningen van Paul Citroen. Zutphen, Terra, (1978). Ingenaaid. 80 p. 2e druk.
€ 12
* Exemplaar met handgeschreven opdracht van de auteur: 'Voor de heer/ H.A. Visser./ met hartelijke en/ goede wensen/ van/ Aar van de Werfhorst/ Wassenaar 12. Sept '78'. Gedrukt in een groot corps.
fpn\fpn/fpn\fpn/fpn\fpn
Onze boeken kunnen het beste doorzocht worden op de zoekpagina van de ILAB. Op onze website www.fokas.nl kunt u oude nieuwsbrieven en ook gedrukte catalogi naslaan. Onze website is voorzien van een link naar een aparte plaatjesafdeling, waar een stuk of 400 afbeeldingen te vinden zijn van boeken die we aanbieden (nog voornamelijk Paulbooks). Als u op onze website een plaatje aanklikt, kunt u per e-mail een vraag stellen over het betreffende boek. Bestellingen vanuit Nederland ontvangen we het liefst per e-mail, dus niet via het bestelsysteem van Abebooks of ZVAB.
Fokas Holthuis & Paul Snijders
Op dit lijstje zijn onze gebruikelijke leveringsvoorwaarden van toepassing.
Naar nieuwsbrief: 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288
Naar:
Index nieuwsbrieven
Naar: Index nieuwsbrieven