Antiquariaat Fokas Holthuis Catalogi Paulbooks Paulbooks - Aanwinsten Plaatjes Nieuwsbrieven English

Nieuwsbrief 302 (28 april 2009)

Gevarieerde aanwinsten 

1.  AAFJES, Bertus Twee parels.  [Amsterdam], Stichting Arent van Santhorst, 1992. Ingenaaid met omslag. 8 p. Met de hand gezet en gedrukt door Rob Cox [= De Veerpers] op Hahnemühle in een oplage van 150 genummerde exemplaren.

€ 12

* Dit exemplaar is niet genummerd. 

2.  APOLLINAIRE, Guillaume Le roi-lune et cinq autres contes de —. (Met 11 originele, paginagrote houtsneden in kleuren door Piet Lont). Utrecht, Stichting De Roos, 1981. Linnen. 4to. 80 p. Typografie Alfons van Heusden. Gezet uit de Bembo en gedrukt door Hooiberg op Hahnemühle in een oplage van 175 genummerde exemplaren.

€ 45

* Leeflang 117.

 

3.  BEETS, Nicolaas Het doen door laten, eene voorlezing, benevens andere opstellen.  Haarlem, Erven F. Bohn, 1864. 24 x 14 cm. Ingenaaid. (8), 152 p. Niet afgesneden. Rug wat beschadigd, scheurtjes in omslag, vlekje.

€ 20

* Toch een net exemplaar met origineel uitgeversomslag. Letterkundige opstellen.  

4.  (BLOEM, J.C.). BROCKWAY, James Dat zoveel zaligheid voorbij mij glijdt. Woubrugge, Avalon Pers, (1992). Ingenaaid met (aan bovenzijde iets gekreukt) omslag. (2), 26 p. Gezet uit de Garamond en met de hand gedrukt op Zerkall-Bütten in een oplage van 199 exemplaren. 1e druk.

€ 22

* Uitgave verzorgd voor de mr J.C. Bloem Stichting. Bevat naast een herinnering van Brockway aan Bloem 7 in het Engels vertaalde gedichten: 'Blissfully happy, drenched in Dapper Street.' 

5.  (BOUTENS, P.C.). (DROOGE, Jan van). Delftsche Studenten-Almanak voor het jaar negentien-honderd-negen.  Delft, Waltman, (1909). Verguld linnen. 424 p. Met diverse opgeplakte portretten, tekeningen en vignetten. Rug iets verbleekt, maar een mooi boek.

€ 50

* Jan van Drooge, wiens onvoldragen verzen en jeugdige zelfmoord Boutens inspireerden tot zijn Strofen uit de nalatenschap van Andries de Hoghe, studeerde in 1907-1908 in Delft. Een doodsbericht met portret van Jan van Drooge (bleke jongeling in akelige vadermoorders) staat op pagina 229; hij wordt ook op p. 93 herdacht. Een gedicht dat door W. Blok aan Jan van Drooge wordt toegeschreven staat op pagina 327.

In deze Almanak van 1909 vindt u tevens een tekst voor de lustrumviering van de Delftse studenten van P.C. Boutens op pagina 147 ('Welkomstlied aan Lorenzo'), en een zeer uitgebreide beschrijving en rolverdeling van het lustrumspel, waarvan de tekst van Boutens was en de illustraties van Henricus. De heren ingenieurs in spe blijken zich behoorlijk voor letterkunde en cultuur te interesseren, getuige een kort verslag van een lezing van Van Eeden, en lezingen van Berlage en Huizinga.  

6.  BOUTENS, P.C. XXV verzen. Middelburg, F.P. D'Huy, 1894. Ingenaaid. (4), 60 p. Niet afgesneden. Gedrukt op Hollandsch in een oplage van 100 genummerde exemplaren. 1e druk. Debuut. Omslag los en aan de randen verbruind en beschadigd. Naam in potlood.

€ 30

* Matig exemplaar. Rijkse 2.1. 

7.  BROEDELET, Lucie Idylle. Amsterdam, S.L. van Looy, 1898. Ingenaaid. 32 p. Op geschept papier. 1e druk. Ruggetje versleten. Twee stempeltjes op voorzijde omslag.

€ 25

* De enige boekpublicatie van de oudtante van Remco Campert en de muze der Tachtigers: Lucie Broedelet (1875-1969). Zij schreef voorts gedichten voor De Nieuwe Gids onder Stella Violantilla, typisch pseudoniem uit de tijd. 

8.  (BROUWERS, Jeroen). WYTYNCK, Wouter Uitvallen. Aforismen. (Met een voorwoord door Jouwre Broesner). (Zutphen), Gaillarde Pers, 1980. Ingenaaid met omslag. (48) p. 1e druk. Omslag deels gevlekt en verschoten.

€ 25

* Het voorwoord is ondertekend met Jouwre Broesner (een anagram van Jeroen Brouwers). 

9.  BÜCH, Boudewijn Drank- en drukzucht. (Met een originele ets van Peter Yvon de Vries). Amstelveen, AMO, 1985. Ingenaaid. (8) p. Met de hand gezet uit de Erasmus en gedrukt op Van Gelder door Peter Yvon de Vries in een oplage van 35 genummerde exemplaren. 1e druk.

€ 160

* Dit exemplaar is ongenummerd en ongesigneerd.


10.  CANTER, Bernard Poppenkast. Een vroolijk spel vol ernst. Amersfoort, Valkhoff & Co., [1914]. Ingenaaid. 80 p. 1e druk. Voorzijde omslag los. Eerste en laatste pagina's roest.

€ 18

* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur: 'Den Heere B.M. van de Werk/ B. Canter/ St. Nicolaas 1922'. Het toneelstuk speelt op een landgoed, met rollen voor 'Jan Klaassen een spullebaas', 'Rooie Hein een mallemolenbaas', 'Hidalgo een berooid edelman' en natuurlijk 'Pierlala een dichter'. Een deurwaarder verzucht: 'Dichters zijn menschen, die veel dichten maar weinig betalen'. 

11.  CHARLES, J.B. Waarom ik geen schilder ben. (Zeven gedichten, voorafgegaan door een inleiding. Met erotische zeven tekeningen door de dichter). [Amsterdam, De Bezige Bij, 1980]. Ingenaaid. 30 x 21 cm. (16) p. 1e druk. Iets verfomfaaid aan uitstekende randen.

€ 15

* 'Aangeboden aan vrienden van de dichter ter gelegenheid van diens zeventigste verjaardag'. Gesigneerd exemplaar. 

12.  CLAUS, Hugo Sonnetten. Amsterdam, De Bezige Bij, 1987. Linnen. 40 p. Gedrukt in en oplage van 500 genummerde exemplaren. 1e druk.

€ 30

* Dit exemplaar is 'H.S'. Jaarwisselingsgeschenk 1986/1987. Niet in de handel. 

13.  COUPERUS, Louis Legenden van de blauwe kust.  Zonder plaats, Elseviers Weekblad, 1951. Linnen. 160 p. Eén van 100 genummerde exemplaren op Featherweight-papier. Rug wat verbleekt. Met enkele roestvlekjes.

€ 40 

14.  FRANSEN Jz., P. Ernst en luim. Leesboek voor de hoogste klasse der volksschool.  Amsterdam, H.J. Otto, 1882. Ingenaaid. (6), 116 p. 1e druk. Rug gescheurd en beschadigd en deels wat los, papier verbruind.

€ 20

* Kleine verhaaltjes uit het leven gegrepen, van overleden moeders via hondjes die het zonnetje in huis zijn tot verstandige lessen uit het gouden verleden. Met origineel uitgeversomslag; op de achterzijde met reclame voor vijf andere schoolboekjes.  

15.  GROOT, Jan H. de Bont en blauw. Verzamelde vertellingen. Neerbosch, Neerbosch' Boekhandel en Uitgeverij, 1935. Gedecoreerd linnen. 112 p. 1e druk. Band gevlekt. Rug verschoten.

€ 10

* Op pagina 74-78 het ultrakorte verhaal 'Bezuiniging', met de beginzin: 'Toen de wereld in het teeken van de bezuiniging stond, kwam er een nieuwe directeur aan het hoofd van het groote staatsbedrijf'. 

16.  (HAAN, Jacob Israël de). ZWEIG, Arnold De Vriendt kehrt heim. Berlin, Kiepenheuer, 1932. Linnen. 352 p. 1e druk.

€ 30

* Roman gebaseerd op het leven van De Haan. 

17.  HERTOG, Salvador Bestaan zonder tijd. Gedichten. Amsterdam, De Bezige Bij, 1985. Garenloos. 36 p. 1e druk. Omslag deels licht verschoten.

€ 16

* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de dichter: 'Voor Manuel die ik/ graag mijn vriend noem/ Salvador + Mike/ A'dam 11/6 '85/'. Daaronder tekende Hertog vijf vogeltjes en een bulldozer (of is het een grote taart? een ark?). 

18.  HERTOG, Salvador 'Ébauche d'un serpent [en] Le cimetière marin'. Dummy, waarvan de eerste 23 rechterpagina's zijn beschreven. Gedateerd '1943'.

€ 30

* Salvador Hertog (1901-1989) schreef in de oorlog op de lege vellen van deze dummy twee lange gedichten van Paul Valéry over. Aardig document uit de oorlog. 

19.  HOLSBERGEN, J.W. Soldaten en kinderen half geld. Amsterdam, De Bezige Bij, 1965. Ingenaaid (omslagontwerp en typografie Leendert Stofbergen). 172 p. 1e druk.

€ 10

* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur: 'Voor Manuel/ van Loggem, die/ zo veel verder is/ als toneelschrijver/ en toch/ sympathiek/ J.W. Holsbergen/ 10 mei '65/ Amsterdam'. 

20.  ISING, Arnold In de kamers der Staten-Generaal. Herinneringen en indrukken. 1850-1886. Den Haag, Nijhoff, 1892. Linnen. XI, 212 p. 1e druk. Mooi, stevig exemplaar.

€ 20

* Thorbecke, de Atjeh-oorlog, de Grondwetsherziening, en vele andere kwesties door een tijdgenoot verklaard. Tevens over 'Het anti-revolutionaire hoekje' en de 'kunst van redigeeren en debatteeren' van de Eerste Kamer. 

21.  ISING, Arnold Koning Willem de Derde van Engeland en zijn page. Met drie platen. Amsterdam, H.C.A. Campagne & Zoon, [1904]. Rijk gedecoreerd linnen. 192 p. 2e druk. Boekhandelsetiket ('Ls. Baurdoux Middelburg') op binnenzijde voorplat. Fraai exemplaar.

€ 25 

22.  JONG, Max de Plaquette. Zes gedichten. [Den Haag, H. van Krimpen, 1944]. Ingenaaid met omslag. 16 p. Gedrukt in een oplage 340 exemplaren. 1e druk. Hoekje uit colofonpagina geknipt.

€ 20

* De Jong 435. 

23.  JONG, Max de Prima ballerina. Terhorst, (Ser Prop), 1985. Vouwblad in omslag. Met de hand gezet en gedrukt met de Erasmus op Bütten-Werkdruck in een oplage van 75 genummerde exemplaren. 1e druk.

€ 12 

24.  LANOYE, Tom Stadsgedichten.  Antwerpen/ Amsterdam, Manteau/ Prometheus, 2005. 25 x 17 cm. Halflinnen met stofomslag. 100 p. Rijk geïllustreerd. 1e druk. Als nieuw.

€ 25

* Met op de band een foto van de Antwerpse Boerentoren, waarop een reusachtig gedicht van Lanoye hangt. Het stofomslag is speciaal vervaardigd voor het Willem Elsschot Genootschap. 

25.  LIEBENTRAU, H.G. (= P.M. HERINGA) Ritirata. [Hoogeveen], (Pim Witteveen, 1999). Ingenaaid. (12) p. Met de hand gezet uit de cursieve Astrée en gedrukt in een oplage van veertig exemplaren. 1e druk.

€ 40

* Het Italiaanse woord Ritirata betekent zowel 'terugtocht' als 'privaat' en 'toilet'.

'Martelend, wringend, liefhebbend gedicht,/ wees goed voor wie me niet verlaten kan.' Kleine cyclus van vier gedichten, voltooid op 4 september 1987, nog geen maand vóór het ongelukkig overlijden van de dichter. 

26.  LIEBENTRAU, H.G. (= P.M. HERINGA) Xadrez. Albufeira, (Eigen beheer), 1985. Vouwblad. Gedrukt in twee kleuren in een oplage van 24 exemplaren. 1e druk.

€ 45

* Tijdens een korte vakantie in zijn geliefde Portugal liet Heringa dit gedicht vervaardigen door een plaatselijke drukkerij. Het woord Xadrez is Portugees voor 'schaken'. 

27.  LOESBERG Enige defecten. Amsterdam, De Arbeiderspers, (1974). Garenloos. 294 p. Debuut. 1e druk.

€ 12

* Titelloze verhalen van de gekwelde schrijver Robert Loesberg (1944-1990), die zich thuis voelde in Propria Cures. En inderdaad, die blanco achterflap is geen vergissing van de uitgever. 

28.  MEMBRECHT, Steven Achter U opnieuw beginnen. (Laren, Atelier voor Grafische Kunst [= Amsterdam, eigen beheer]), 1957. Ingenaaid. (24) p. Gedrukt in een oplage van 100 genummerde en door de auteur gesigneerde exemplaren. 1e druk. Debuut. Omslag deels verbruind.

€ 28

* Ongenummerd en ongesigneerd exemplaar. Debuut van de 20-jarige student Membrecht, door Jan Willem van Vugt op het omslag en bij de gedichten verlucht met tekeningen. Mooie privé-uitgave.


29.  MEMBRECHT, Steven Aunt. Gedichten. Portret. Kalender. (Hoogland), Scripta Manent, (1987). Ingenaaid. 108 p. 1e druk.

€ 12

* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur aan Herman Bianchi, criminoloog en levensgezel van Piet Meertens: '14-12-'92/ Voor Prof. Bianchi,/ Wens U een prettige/ verjaardag en dank/ U voor Uw hulp/ Steven Membrecht'. 

30.  MEMBRECHT, Steven Poscimur. Gedichten. Amsterdam, De Beuk, (1992). Ingenaaid met stofomslag. 84 p. 1e druk.

€ 8

* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur: 'Steven Membrecht/ voor een dichter,/ die zich als eerste/ meldde!' 

31.  MEMBRECHT, Steven Wachten op de zon. Antwerpen/Amsterdam, Contact, (1961). Karton met stofomslag (ontwerp Peter van Straaten; bandontwerp Helmut Salden). 168 p. 1e druk. Mooi exemplaar.

€ 12

* Volgens de flaptekst was deze roman leverbaar in twee uitvoeringen: op houthoudend papier en in een gekartonneerde, geplastificeerde band, en op houtvrij papier en in een 'fraai linnen band, beperkte oplaag'. We hebben hier overduidelijk met een wat luxer exemplaar te maken. 

32.  MIJNSSEN, Frans Over tooneel. Amsterdam, MGGL, [1910]. Linnen. 140 p. 1e druk.

€ 12

* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur: 'Aan Joop Thijm/ vdS./ Febr. 1928'. Opstellen over toneelstukken van Emants, Heijermans, Simons-Mees, e.a. 

33.  MOONEN, A. De anale variant. (Met tekeningen van Joost VEERKAMP). Arnhem, Nova Zembla, 1983. Ingenaaid. (40) p. Gedrukt in een oplage van 360 exemplaren. 1e druk.

€ 16

* De lees-, schrijf- en boektekeningen van Joost Veerkamp zijn prachtig! 

34.  NASHE, Thomas In Time of Plague.  Vijf Ponden Pers, 1945. 19 x 11 cm. Ingenaaid. 12 p. Niet afgesneden. Gedrukt in 55 exemplaren op handgeschept papier. Omslag deels licht verschoten. Watervlek onderaan de pagina's.

€ 40

* In het geheim gedrukt onder de Duitse bezetting. Typografie Jan van Krimpen. Verzen uit A pleasant comedie, called Summers last will and testament (1600). De Jong 591. Simoni N3. 

35.  ONBEKENDE AUTEUR De nieuwe Don Quichot. Kluchtig blijspel.  Zonder plaats en uitgever, 'Gedrukt voor de liefhebbers', 1768. 17 x 11 cm. Halfleer met gemarmerde platten en handgeschreven titeletiket. (4), 44 p. Niet afgesneden.1e druk. Bandje met lichte slijtagesporen.

€ 38 

36.  QUERIDO, Is. (Als:) Théo REEDER Gedichten. Amsterdam, S.L. van Looy, 1894. Ingenaaid. (8), 98 p. Niet afgesneden. Gedrukt op geschept papier. 1e druk. Rug en randjes sleets.

€ 65

* Tweede bundel van de nog slechts 21-jarige journalist Israël Querido, in druk opgedragen aan de nog jongere naturalistische auteur Saint-Georges de Bouhelier (1876-1947). Veel gedichten (en prozaschetsen) zijn geschreven onder de indruk van een bezoek aan Parijs, dat de gevoelige Querido kennelijk zwaar op de maag lag. Onder andere de gedichten 'Van een bordeel' en 'La Maison Vingt-Cinq' over hetzelfde onderwerp, 'Folie-Bergère' en de hallucinerende prozaschets 'Onanie'. Enkele gedichten zijn opgedragen aan Toorop.


37.  QUERIDO, Is. Van den akker.  Amsterdam, Scheltens & Giltay, [1910]. Ingenaaid. (4), 276 p. Niet afgesneden. 1e druk. Rug verkleurd, omslag hier en daar watervlekkig en aan de (overstekende) randjes licht beschadigd, naam op Franse titel en wat roest voor- en achterin.

€ 28

* Mooi art-nouveau-omslag. Belangrijkste onderdeel van deze essaybundel zijn veertien opstellen gewijd aan Baudelaire en ruim 120 pagina's gewijd aan Toorop. 

38.  REVE, Karel van het Russisch lees- en Themaboek, bevattende teksten ter vertaling in en uit het Russisch voor beginners en gevorderden, verzameld en van aantekeningen voorzien door K. van het Reve.  Amsterdam, Becht, [1947]. Karton. (4), 192 p. 1e druk. Met erratastrookje. Rug roestvlekkig.

€ 25 

39.  RIKMENSPOEL, Leo Inkeer. Utrecht, W. Leijdenroth van Boekhoven, [1926]. Ingenaaid (omslagontwerp Aart van Dobbenburgh). 48 p. 1e druk. Omslag wat gevlekt.

€ 10

* Gesigneerd door de dichter op de titelpagina, met de datering '1926'. Debuutbundel van de schilder Leo Rikmenspoel (1889-1976), met voornamelijk religieuze gedichten. Tamelijk schaars: drie exemplaren in de NCC. 

40.  RITSCHL, Giza Nieuwe verzen. Amsterdam, Versluys, [1904]. Ingenaaid. (156) p. 1e druk. Bovenzijde rug beschadigd, wat los in omslag.

€ 25

* Exemplaar met zwierige handgeschreven, gesigneerde opdracht van de dichteres: 'Voor/ Riek Viveen/ van/ Giza Ritschl/ Voorburg 30 Juni/ 1929'. 

41.  RIXT De gouden rider. Fersen fan Rixt. Dokkum, Fa J. Kamminga, 1952. Linnen. 72 p. Gedrukt in een oplage van 1000 exemplaren. 1e druk.

€ 28

* Eén van de 65 door de dichteres genummerde en gesigneerde exemplaren, gedrukt op Simili Japon van Van Gelder en niet in de handel gebracht. Dit is nummer 2! Bovendien met handgeschreven, gesigneerde opdracht op pagina (1): 'foar Pyt/ fan Hindrike'. Hindrike is Hendrika Akke van Dorssen (1887-1979), die onder het pseudoniem Rixt enkele Friese boeken publiceerde. 

42.  ROELANTS, Maurice Komen en gaan. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1931. Linnen met cellofaan omslag. 132 p. 2e druk. Het originele, doorzichtige uitgeversomslag van cellofaan is aan de boven- en onderzijde wat beschadigd, maar het is aanwezig!

€ 22

* Gesigneerd door de auteur op de Franse titelpagina. 

43.  (ROLAND HOLST, H.). VERHOEVEN, Bernard De zielegang van Henriëtte Roland Holst. Utrecht, Het Spectrum, [1939]. Linnen met stofomslag. 152 p. 2e druk. Omslag aan randen kleine scheurtjes.

€ 20

* Exemplaar met handgeschreven opdracht van de auteur: 'Aan Mej. Van Poorten Schwartz, (sic)/ deelgenote mijner/ bewondering./ van den Schrijver./ Beekbergen October 1940'.

Bijgevoegd: Getypte brief aan 'Zeer Geachte Mejuffrouw Van Poorten Schwartz' (sic). 27,4 x 18,4 cm. Eén blad. Op eigen briefpapier. Alleen recto. Gesigneerd 'Bernard Verhoeven' en gedateerd 'Beekbergen, 7 October 1940'. 11 regels tekst. Begeleidende brief bij dit exemplaar van 'mijn tweede, vermeerderde uitgave over haar figuur en werk - tegelijk als dank voor de buitengewone gastvrijheid in Uw kasteel, dat mij als schepping van liefde en piëteit zeer heeft getroffen'.

Ada van der Poorten Schwartz was de dochter van J.M.W. van der Poorten Schwartz, beter bekend als de in het Engels schrijvende auteur Maarten Maartens. Deze had rond 1900 in Doorn een paleisachtig buiten laten bouwen, waar de ongetrouwde Ada na de dood van haar ouders was blijven wonen.  

44.  UYL, Bob den Een uitzinnige liefde. (Met een zeefdruk van Frank Dam.) Den Haag, Mikado Pers, 1986. Verguld halfperkament in zwart papieren foedraal (Frans den Breejen). (2), 20 p. Met de hand gezet uit de Romulus en gedrukt in een oplage van 80 genummerde en gesigneerde exemplaren. 1e druk.

€ 180

* Eén van de 15 luxe-exemplaren die later in een gedistingeerde halfperkamenten band gezet werden door Frans den Breejen, de man achter de Mikado Pers. 

45.  VEEN, Adriaan van der Doen alsof. Amsterdam, Querido, 1961. Linnen met stofomslag. 192 p. 3e druk. Omslag langs randen wat gebruind.

€ 22

* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur: 'Voor Freddie en Rits,/ ter herinnering aan/ een kleine reeks/ - onvergetelijke! -/ Enkhuizer dagen./ Vriendschappelijk,/ Jeanette en Adriaan/ Enkhuizen/ 26 mei '62'.

Bijgevoegd: Handgeschreven ansichtkaart aan 'Dag Vrienden [= Freddie en Rits Kruissink]'. 8,7 x 13,8 cm. Alleen verso. Gesigneerd 'Adriaan' en gedateerd '[poststempel:] oct 7 1962'. 9 regels tekst. Van der Veen schrijft over zijn verblijf in de Verenigde Staten, waar hij langs een klompenfabriek kwam. De ansicht toont ons 'Festival Time in Holland', d.w.z. vrolijke vrouwen in klederdracht - hoe toepasselijk.

Rits Kruissink was de schrijfster van de bestseller Montmartre van tempel tot tingeltangel (1960).  

46.  VEEN, Adriaan van der Geld speelt de groote rol. Brugge, Van Acker, 1938. Ingenaaid. 68 p. 1e druk.

€ 18

* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur op verso titelpagina: 'Voor Lek/ van Adriaan/ Brussel 15.1 '39'. 

47.  VEEN, Adriaan van der Jacht in de diepte. (Met een inleiding van S. Vestdijk). Amsterdam, Querido, 1976. Garenloos. 72 p. 4e druk.

€ 12

* Gesigneerd door de auteur op de Franse titel.

Bijgevoegd: originele zwart-witfoto van Adriaan van der Veen ter promotie van zijn werk bij Manteau. Op verso schreef de dichter zijn Haagse adres. 

48.  VERHOOG, Piet Avonturen van de zee.  Rotterdam, Brusse, 1927. Linnen met stofomslag. 96 p. Linnen enigzins verkleurd, Schutbladen deels verkleurd, maar een Mooie Brusse met geïllustreerd omslag.

€ 16

* Piet Verhoog (1893-1984) schreef onder andere Bruisende golven en Onder de tropenzon. Dit zijn tien korte zeeverhalen, het harde leven in impressionistische stijl beschreven. Brusse 615.


49.  VRIES, Peter Yvon de Double Fuck en Hungry Wet Lips. (Twee originele, handgekleurde etsen van Peter Yvon de Vries.) Amsterdam, De Lange Afstand, 1978. Oblong. Halflinnen portfolio met gemarmerde platten en touwtjes. Gedrukt in een oplage van slechts 10 genummerde en gesigneerde exemplaren. 1e druk.

€ 150

* Twee pornografische afbeeldingen en een meegeëtste tekst. 

50.  WAGENVOORT, Maurits Door liefde tot haat. (Fragment uit 'Droomers').  Amsterdam, De Roode Bibliotheek, (jaren '20?). Karton. 160 p. Rug en tekspapier verbruind

€ 35

* Pirateneditie van een deel van Wagenvoorts roman, uitgegeven door de socialist Gerhard Rijnders, over een anarchist die een gehate aristocraat vermoordt. Bibliotheek voor Ontspanning en Ontwikkeling III no. 3. Niet in de NCC.  

uy  
 

Onze boeken kunnen het beste doorzocht worden op de zoekpagina van de ILAB. Op onze website www.fokas.nl kunt u oude nieuwsbrieven en ook gedrukte catalogi naslaan. Onze website is voorzien van een link naar een aparte plaatjesafdeling, waar een stuk of 400 afbeeldingen te vinden zijn van boeken die we aanbieden (nog voornamelijk Paulbooks). Als u op onze website een plaatje aanklikt, kunt u per e-mail een vraag stellen over het betreffende boek. Bestellingen vanuit Nederland ontvangen we het liefst per e-mail, dus niet via het bestelsysteem van Abebooks of ZVAB.   

Fokas Holthuis & Paul Snijders

Op dit lijstje zijn onze gebruikelijke leveringsvoorwaarden van toepassing.

Naar nieuwsbrief: 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293
Naar: Index nieuwsbrieven