Antiquariaat Fokas Holthuis Catalogi Paulbooks Paulbooks - Aanwinsten Plaatjes Nieuwsbrieven English

Nieuwsbrief 306 (27 mei 2009)

Menno ter Braak

& H. Marsman 

Een overzicht van wat we in huis hebben van en over deze auteurs, inclusief enkele verworven parels, zoals een brief van Ter Braak, een leuke gesigneerde Marsman en een meervoudig gesigneerde menukaart. Eet smakelijk!

1.  BRAAK, Menno ter Het carnaval der burgers. Een gelijkenis in gelijkenissen. Arnhem, Van Lochum Slaterus (sic!), 1930. Linnen. 240 p. 1e druk. Rug verschoten. Naam op Franse titel.

€ 10 

2.  BRAAK, Menno ter Het carnaval der burgers. Een gelijkenis in gelijkenissen. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1934. Linnen (ontwerp H.D. Voss). 240 p. 2e druk. Band roestig.

€ 220

* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur op de Franse titelpagina: 'voor M. van Crevel/ onder verwijzing naar p. 237/ den Haag, 17 Nov. '34/ Menno ter Braak'. Daaronder schreef een familielid, 66 jaar na dato, nog een opdracht aan 'die andere M. van Crevel'. In de marge van pagina 237, de laatste van het boek, streepte Ter Braak een passage aan. De musicoloog Marcus (Max) van Crevel (1890-1976) was goed bevriend met de auteur, deed hem zijn angora-katten Adrianus en Jaffa cadeau en zat later in de redactie van Ter Braaks Verzameld werk.


3.  BRAAK, Menno ter Het carnaval der burgers. Een gelijkenis in gelijkenissen. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1934. Linnen (ontwerp H.D. Voss). 240 p. 2e druk. Aantekening op pagina 5.

€ 8

* Mooie, typografische band. 

4.  BRAAK, Menno ter Cinema Militans. Utrecht, De Gemeenschap, 1929. Ingenaaid met stofomslag (om het Cantré-omslag). 144 p. 1e druk. Bovenzijde rug laat los, maar het stofomslag heeft slechts wat rafeltjes aan de bovenrand. Exlibris op schutblad.

€ 90

* Het mooie fotomontage-omslag is zeer zeldzaam. Van Laar 80.


5.  BRAAK, Menno ter Collectie knipsels. 40 stuks. Uit de periode 1934-1935.

€ 25

* Interessante, vroege collectie knipsels van Ter Braaks boekbesprekingen voor Het Vaderland. Over o.a.: Bordewijk, Couperus, Elsschot, Van der Leeuw, Klaus Mann, Nescio, Du Perron, Joseph Roth en Slauerhoff. 

6.  BRAAK, Menno ter Collectie van tien titels, alle met eigenhandige opdrachten van Menno ter Braak aan Jo Planten-Koch.

€ 2850

* Jo Planten-Koch (1891-1986), een oudere zus van de kunstenaar Pyke Koch, was een zeer intieme vriendin van Menno ter Braak. Ze hadden een ingewikkelde verhouding met elkaar, volgens Ter Braak-biograaf Léon Hanssen was ze zelfs 'de vrouw van zijn leven' en 'moeder-geliefde'.

1. Kaiser Otto III (Amsterdam 1928; één van de zeer weinige in linnen gebonden auteursexemplaren; met op p. (5); 'v.d.S.'). 2. Balans. Algemeen jaarboek der Nederlandsche kunsten (Maastricht 1930; linnen; met op het tweede schutblad: 'voor Jo/ Jan 1930/ Menno'). 3. Démasque der schoonheid (Rotterdam 1932; linnen met beschadigd stofomslag; met op de Franse titel: 'voor Jo/ Nov. 1932/ Menno'). 4. Politicus zonder partij (Rotterdam 1934; linnen; 'voor Jo/ met een blik van verstand-/ houding op p. 60 v./ Menno/ den Haag, 20 april '34'). 5. Het tweede gezicht (Den Haag 1935; linnen; met op het tweede blanco schutblad: 'voor Jo/ hartelijk/ Menno/ Juli '35'). 6. De pantserkrant (Rotterdam 1935; ingenaaid; met op de Franse titel: 'voor Jo/ hartelijk/ Menno/ April '35'). 7. Georges Duhamel Le Désert de Bièvres (Parijs 1937; ingenaaid; met handgeschreven opdracht van de auteur aan Menno ter Braak op het voorste schutblad: 'A Monsieur Menno ter Braak/ Souvenir fidèle/ GDuhamel/ février '37'. Daaronder schreef Ter Braak in potlood: 'endossé à Jo Planten-Koch. Op het omslag schreef mevrouw Planten-Koch 'van Menno-'). 8. Het Nationaalsocialisme als Rancuneleer (Assen 1937; geniet, met op de Franse titel: '23 Oct. '38/ v.d.s.' en daarnaast de handtekening van Jo Planten-Koch). 9. Mephistophelisch (Maastricht 1938; linnen; met op de Franse titel: 'voor Jo/ voor 28 Mei 1938/ Menno'). 10. De nieuwe elite (Den Haag 1939; met op de titelpagina: 'voor Jo/ bij wijze van/ nadere explicatie/ hartelijk/ Menno').Bijgevoegd: A. ROLAND HOLST In memoriam Charles Edgar du Perron et Menno ter Braak. [Bergen, eigen beheer, 1940]. Geniet. (8) p. Gedrukt in een kleine oplage. De Jong 708. Uit de nalatenschap van Jo Planten-Koch, met haar handtekening op het omslag. 

7.  BRAAK, Menno ter De Pantserkrant. Een tragicomedie van wapens, schrijfmachines en idealen. Gevolgd door een Brief aan een Vijandin van het Tooneel Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1935. Ingnaaid. 128 p. Omslag met fotomontage. 1e druk. Rug licht verkleurd.

€ 18

* In druk opgedragen aan G.H. 's Gravesande. 

8.  BRAAK, Menno ter Getypte brief aan 'Zeer geachte Heer [Louis Th.] Lehmann'. 27,3 x 18,3 cm. Op eigen briefpapier. Eén blad. Alleen recto. Gesigneerd 'Menno ter Braak' en gedateerd '16 Dec. 1939'. 27 regels tekst.

€ 350

* De schrijver verontschuldigt zich voor het feit dat hij 'sedert den dag der oorlogsverklaring' niets meer heeft laten horen ten aanzien van Lehmanns bundel Subjectieve Reportage in de reeks Vrije Bladen. Ter Braak geeft een lijst titels van gedichten met de instructie: 'Zoudt U zoo vriendelijk willen zijn mij nog even te laten wetenmof [sic] U accoord kunt gaan met opname'? Ter Braak aan Du Perron (4 januari 1939): 'Verder is een heel sympathieke eerste aflevering van Werk, het jongerentijdschrift, verschenen. [...] Dit nummer is heusch de moeite overwaard (Hoornik, Vasalis, een onbekende: Lehmann, 18 jaar, heel curieus! er is weer een jonge generatie!)'. Ter Braak was erg ingenomen met de poëzie van Lehmann en lanceerde hem als dichter. 

9.  BRAAK, Menno ter Het Nationaalsocialisme als Rancuneleer. Assen, Van Gorcum, 1937. Geniet. 32 p. 1e druk. Wat roest. Schaars.

€ 28

* De zevende brochure van het comité van waakzaamheid van anti-nationaalsocialistische intellectuelen. 

10.  BRAAK, Menno ter In gesprek met de vorigen. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1938. Linnen met stofomslag. 280 p. 1e druk. Het omslag op de rug licht verbruind en iets watervlekkig, maar behoorlijk gaaf.

€ 25


11.  BRAAK, Menno ter Kaiser Otto III. Ideal und Praxis im fruehen Mittelalter. Amsterdam, J. Clausen, 1928. Ingenaaid. 248 p. Dissertatie met stellingen. [Oplage 315 exemplaren]. Debuut. 1e druk. Voorzijde omslag los.

€ 40 

12.  BRAAK, Menno ter Politicus zonder partij. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1934. Ingenaaid met stofomslag (ontwerp UrPost). Onafgesneden. 290 p. 1e druk. Rug verschoten, kleine scheurtjes in het omslag, kneep gesleten. Naam op titelpagina ('J. Mullemeister/ Mei 1934').

€ 40

* Recensie-exemplaar, ingenaaid en met het omslag van de gebonden editie. J. Mullemeister was dan ook recensent bij Nederland. Het boekblok van deze editie is iets groter dan dat van de gebonden editie. Schaars!

Het fraaie stofomslag is, volgens Ter Braakbiograaf Hanssen, het resultaat van een eenmalige samenwerking tussen de surrealistische schilder Cor Postma en de Duitse graficus Paul Urban. Ter Braaks penvriend Du Perron vond het omslag van zijn ingenaaide exemplaar infaam: 'Ik ben er werkelijk even van geschrokken. Zijn de gebonden exemplaren ook zoo gruwelijk?' En: 'Wie vraagt nu ook een omslagteekenaar (of is het een bureau?) die Urpost heet? Goddoome!'


13.  BRAAK, Menno ter Politicus zonder partij. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1934. Linnen met stofomslag (ontwerp UrPost). 290 p. 1e druk. Rug wat verschoten en kleine scheurtjes in het omslag, maar een goed exemplaar. Enkele potloodstrepen in de marge.

€ 60


14.  BRAAK, Menno ter Het tweede gezicht. (Verzamelde essays). Den Haag, (Boucher), 1935. Linnen met stofomslag (waarop informatie over de tot dan toe verschenen Folemprisedelen). (2), X, 268 p. Met een portret (oorspronkelijke houtgravure) door John Buckland Wright en een bibliografie door G.H. 's-Gravesande. Gedrukt in een oplage van 615 exemplaren. 1e druk.

€ 25

* Folemprise V. Reid A17 c. 

15.  BRAAK, Menno ter Het tweede gezicht. (Verzamelde essays). Den Haag, (Boucher), 1935. Linnen (met, als meestal, de rode doorschijn). Deels onafgesneden. Met een portret (houtgravure) door John BUCKLAND WRIGHT. Met een bibliografie door G.H. 's-Gravesande. Gedrukt in een oplage van 620 exemplaren. (2), X, 268 p. 1e druk.

€ 15

* Folemprise V. 

16.  BRAAK, Menno ter Van oude en nieuwe Christenen. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1937. Linnen. 284 p. 1e druk. Netjes, ondanks vage vlek op voorplat.

€ 8 

17.  BRAAK, Menno ter Van oude en nieuwe Christenen. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1937. Ingenaaid. 284 p. 1e druk. Aantekening op pagina (2).

€ 8 

18.  BRAAK, Menno ter Verzameld werk. Amsterdam, Van Oorschot, 1949-1951. 7 delen. Linnen. Dundruk. Wat schaafplekjes.

€ 40 

19.  (BRAAK, Menno ter) Berijmd verzet. (Amsterdam, De Telg, 1946). Linnen. 108 p. Gedrukt onder auspiciën van Fred Batten. 3e druk.

€ 10

* Exemplaar met op de binnenzijde van het voorplat een handgeschreven, gesigneerde opdracht van de bezorger: 'voor Jet Dorren -/ zie pag. 49./ Fred Batten/ lest we forget...' Op pagina 49 staat het lange gedicht 'In memoriam Charles Edgar du Perron et Menno ter Braak obierunt Idibus V MCMXL' van A. Roland Holst, waarvan verschillende clandestiene uitgaven verschenen. In deze bloemlezing verzetspoëzie ook gedichten van o.a. Achterberg, Bloem, Campert, Gerhardt, Morriën, Nijhoff en Vestdijk. 

20.  (BRAAK, Menno ter, en E. du PERRON). ROLAND HOLST, A. In Memoriam Charles Edgar du Perron et Menno ter Braak. [Utrecht, De Bezige Bij, 1944]. Ingenaaid met omslag. (28) p. Gedrukt in grijs en zwart in een oplage van 525 genummerde exemplaren. [3e = 5e druk].

€ 10

* Quousque tandem 2. De Jong 710. 

21.  (BRAAK, Menno ter) Menukaart van 'Restaurant Bagatelle'. Plano. 23,4 x 14,7 cm. In potlood gedateerd '13-10-28'.

€ 180

* Recto: het zevengangenmenu in natkopie. Verso: de handtekeningen van medewerkers van de Nederlandsche Filmliga, i.c. Menno ter Braak, Germaine Dulac, Joris Ivens, Ida Lieftink, Bep de Roos, Henrik Scholte, Louis Spruit, E. Verboom en meneer Verboom. Germaine Dulac gaf op 13 oktober 1928 een lezing voor de Nederlandsche Filmliga. 

22.  (BRAAK, Menno ter) Schrijversprentenboek. Den Haag, Letterkundig Museum, 1961. Ingenaaid. 40 p. Rijk geïllustreerd.

€ 5

* Schrijvers prentenboek deel 5. 

23.  (BRAAK, Menno ter) Themanummer BZZLLETIN. Nr. 54 (maart 1978). Garenl. Ills. 184 p.

€ 5 

24.  (CAMPERT, Remco). BRAAK, Menno ter In gesprek met de onzen. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, 1946. Halflinnen. 188 p. 1e druk. Scheur in rug.

€ 45

* Exemplaar met handgeschreven opdracht van een zeventienjarige Remco Campert aan zijn moeder: 'Voor Mam op haar 43ste verjaardag/ van/ Rem'. De moeder van Remco Campert, de actrice Joekie Broedelet, vierde haar verjaardag op 3 oktober 1946. 

25.  (BRAAK, Menno ter). HANSSEN, Léon Leven in geleende tijd. Over Menno ter Braak. (Eibergen), Gemeente Eibergen, (1992). Halflinnen. 64 p. 1e druk.

€ 8 

26.  (BRAAK, Menno ter). MANN, Thomas In memoriam Menno ter Braak. P. 7-9 in: Menno ter Braak. Amsterdam, Van Oorschot, 1949. Ingenaaid. 48 p. 1e druk. Rug wat beschadigd.

€ 5

* Bevat ook bijdragen van J. Greshoff, A. Roland Holst, S. Vestdijk e.a. 

27.  (BRAAK, Menno ter). MARSMAN, H. Menno ter Braak. Een studie. Amsterdam, Querido, 1939. Linnen. 96 p. 1e druk.

€ 8 

28.  (BRAAK, Menno ter). RIJKSE, R.M. Tentoonstelling Menno ter Braak. Zijn strijd tegen het fascisme, 1936-1940. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 1990. Geniet. (2), 34 p. Geïllustreerd.

€ 4 

29.  (BRAAK, Menno ter). VINCENT, P.F. Menno ter Braak's Anglo-Saxon Attitudes. Garenloos. (26) p.

€ 8

* Overdruk uit European Context. Studies in the history and literature of the Netherlands presented to Thedoor Weevers. Exemplaar met 'm.h.gr.v.d.s.' (= 'van de Schrijver') en een handgeschreven correctie. 

*     *

*   

30.  MARSMAN, H. 3 liederen door Paul F. Sanders. Amsterdam, Broekmans en Van Poppel, 1924. 6 p., los in omslag (als uitgegeven). Typografisch fraai omslag.

€ 28

* Drie gedichten van Marsman ('Amsterdam', 'Weimar' en 'Berlijn'), op muziek gezet door Paul F. Sanders.


31.  MARSMAN, H. Collectie van 4 prospectussen.

€ 8

* Twee prospectussen voor het driedelig Verzameld werk, één van de Verzamelde gedichten uit 1941 en één van Heden ik, morgen gij. 

32.  MARSMAN, H. De dood van Angèle Degroux. Amsterdam, Querido, 1933. Groen linnen. 212 p. 1e druk. Scheefgelezen. Naam en datum op Franse titel.

€ 10 

33.  MARSMAN, H. De dood van Angèle Degroux. Amsterdam, Querido, 1933. Blauw linnen. 212 p. 1e druk. Naamstempeltje op binnenzijde voorplat.

€ 10 

34.  MARSMAN, H. Kort geding. Brussel, Stols, 1931. Ingenaaid. 176 p. 1e druk.

€ 6

* Standpunten en getuigenissen 6. Van Dijk 249. 

35.  MARSMAN, H. De lamp van Diogenes. (Met een titelvignet door Jozef CANTRÉ). Utrecht, De Gemeenschap, 1928. Ingenaaid (rug wat verkleurd en geschaafd). 114 p. Geïllustreerd. 1e druk.

€ 10

* Van Laar 69. 

36.  MARSMAN, H. De lamp van Diogenes. (Met een titelvignet door Jozef CANTRÉ). Utrecht, De Gemeenschap, 1928. Halflinnen. 114 p. Geïllustreerd. 1e druk.

€ 15

* Van Laar 69. 

37.  MARSMAN, H. Paradise regained. Utrecht, De Gemeenschap, 1927. Ingenaaid. 88 p. Oplage 325 genummerde exemplaren. 1e druk. Rug licht beschadigd.

€ 25 

38.  MARSMAN, H. Paradise regained. Utrecht, De Gemeenschap, 1930. Linnen met stofomslag. Z.p. 3e druk. Stofomslag deels fors verkleurd, verder een gaaf exemplaar.

€ 15 

39.  MARSMAN, H. Porta nigra. Utrecht, De Gemeenschap, 1934. Ingenaaid. 64 p. 1e druk. Omslag deels verkleurd.

€ 12 

40.  MARSMAN, H. Porta nigra. Utrecht, De Gemeenschap, 1934. Linnen (band deels iets verschoten). 64 p. 1e druk.

€ 16 

41.  MARSMAN, H. Verzen. (Met een houtsnede van Erich Wichman op het omslag). Zeist, J. Ploegsma, 1923. Ingenaaid. 54 p. Debuut. 1e druk. Vlekje op voorplat, verder opvallend net exemplaar van dit extreem kwetsbare boekje.

€ 600

* Door Marsmans jeugdvriend Arthur Lehning in Berlijn gezet en voor eigen rekening op een handpers gedrukt in een oplage van 400 exemplaren. Eén van de slechts enkele exemplaren met het omslag van de nooit verschenen luxe-editie!

Arthur Lehning schrijft in H. Marsman, de vriend van mijn jeugd. Herinneringen, (A'dam, Querido, 1976; 3e druk; p. 73-74): 'Toen hij [Erich Wichman] te Berlijn van mijn handwerk op de drukkerij hoorde was zijn onmiddelijke reactie de bundel te verluchten met litho's (en de omslag met een vignet), die hij meteen zou gaan maken. Ook de auteur zelf leek het een goed idee, hoewel wij van de reactie van de uitgever niet zeker waren en zijn veto vreesden. Het leek ons daarom beter hem er niet van in kennis te stellen, daar wij overtuigd waren dat hij achteraf 'om twee prentjes' de uitgave die hem niets kostte toch niet zou willen ongedaan maken. Een andere kwestie was buitendien, dat de verkoopwaarde door de litho's van Wichman wellicht zou stijgen, maar de verkoopkans evenredig daalde en de uitgave te duur zou worden: Wie in Holland koopt een boekje van twee malloten als 't buitendien nog eenige rijksdaalders kost? Er werd besloten tot een compromis: alleen een gedeelte van de oplaag met litho's te doen verschijnen als genummerde en getekende exemplaren. Helaas, bij 't afdrukken bleek dat de stenen òf niet goed geprepareerd waren òf een ander technisch defect hadden: in ieder geval bleek het onmogelijk behoorlijke exemplaren van de litho's af te drukken, ondanks dat Wichman de drukker ervan trachtte te overtuigen 'dat er toch alles in zat'. Aangezien de omslagen reeds waren afgedrukt voor de luxe-exemplaren, besloot ik een enkel exemplaar hiervan pour mon plaisir te vervaardigen.'

MDLM: 'Bij enkele exemplaren van deze uitgave staat op het rode omslag gedrukt: Houtsnee en litho's van E. Wichman. De litho's van Wichman zijn echter ook in deze exemplaren niet opgenomen'. Dit is dus zo'n exemplaar.


42.  MARSMAN, H. De vijf vingers. (Met illustraties door Henri JONAS en een omslagvignet door Jozef CANTRÉ). (Utrecht), De Gemeenschap, 1929. Ingenaaid. 56 p. 1e druk.

€ 18

* Van Laar 92. 

43.  MARSMAN, H. De vijf vingers. (Met illustraties door Henri JONAS en een omslagvignet door Jozef CANTRÉ). (Utrecht), De Gemeenschap, 1929. Halflinnen. 56 p. 1e druk.

€ 18

* Van Laar 92. 

44.  (MARSMAN, H.). BINNENDIJK, D.A.M. (inl.) In memoriam H. Marsman. Overleden 17 juli 1940. Den Haag, Stols, 1945. Ingenaaid. Onafgesneden. Oplage 300 exemplaren op geschept papier van H.F. de Charro. XII, 28 p. 1e druk.

€ 15

* Bevat bijdagen van o.a. Gerrit ACHTERBERG, Jan ENGELMAN, A. ROLAND HOLST en S. VESTDIJK. Dit boek wordt door ons bij deze Van Dijk 668[b] gedoopt omdat in Van Dijk abusievelijk twee nummers 668 werden opgenomen. 

45.  (MARSMAN, H.). BORGERS e.a. (samenst.), Gerrit Schrijversprentenboek. Den Haag, NLMD, 1980. 40 p. Talloze ills. 3e druk.

€ 5 

46.  (MARSMAN, H.). DEYSSEL e.a., L. van In memoriam H. Marsman. Herdenkingsuitgave van "Criterium" (sept. 1940). Amsterdam, Meulenhoff, 1940. Linnen. Ills. 208 p.

€ 12

* Bevat maar liefst 42 bijdragen van Aafjes, Achterberg, Nijhoff, Roland Holst, Stols, Vestdijk e.v.a. Ook ingenaaid leverbaar. 

47.  (MARSMAN, H.). KOMRIJ, Gerrit Herinnering aan Holland. [Santpoort], Mercator Pers, 1981. Vouwblad. Met de hand gezet en gedrukt in een oplage van 150 genummerde exemplaren.

€ 15

* Marsmans gedicht 'Herinnering aan Holland' werd hier door Komrij onherstelbaar verbeterd. 

48.  (MARSMAN, H.). LEHNING, Arthur Marsman en het expressionisme. Met reproducties naar veelal ongepubliceerd materiaal. Den Haag, Boucher, 1959. Ingenaaid. (2), 66 p. Geïllustreerd. 1e druk.

€ 8

* Het Nieuwe Voorhout. 

49.  (MARSMAN, H.). LEHNING, Arthur De vriend van mijn jeugd. Herinneringen aan H. Marsman. Den Haag/Bandung, Van Hoeven, 1954. Linnen met stofomslag. 204 p. Geïllustreerd. 1e druk.

€ 10 

50.  (MARSMAN, H.). REE, A.W.P. van der Interpretatie van Marsman, kriticus van anderen en het eigen-ik. Amsterdam, Jacob van Campen, 1956. Ingenaaid. 112 p. 1e druk. Beschadiging aan bovenzijde rug, omslag wat gevlekt.

€ 12

* Dissertatie met stellingen. 

51.  (MARSMAN, H.). Erts Almanak 1926. Verzen. Proza. Drama. Essay. Amsterdam, S.L. van Looy, [1925]. Ingenaaid met stofomslag (ontwerp Albert Hahn jr.). 208 p. 1e druk. Omslag wat smoezelig, rug licht beschadigd. Strook van 5 cm uit schutblad geknipt.

€ 200

* Exemplaar met op het schutblad een handgeschreven, gesigneerde opdracht van Mies Veegens: 'Uit het "verre vaderland"/ voor: zie pag. 129./ Mies Veegens'. Daaronder gesigneerd door 'Hen Marsman' en 'Henrik Scholte' met de datum 'Zeist. 22 XII 25.'

Mies Veegens zat in 1924 in de redactie van het studentenblad Propria Cures, samen met Menno ter Braak, maar droeg niets bij aan deze almanak. Van Marsman is opgenomen het gedicht 'De vreemdeling' (p. 116) en van Scholte het essay 'Om de schoonheid' (p. 127-131), waar zich ook een knipsel uit Het vaderland bevindt.


52.  (MARSMAN, H.). H. Marsman Verzameld werk. P 2 in: Boucher's Boekengids Zwart op wit. Jrg. 6, afl. 1 (mei 1938). Geniet. 8 p. Geïllustreerd.

€ 6

* Artikeltje over het te verschijnen Verzameld werk van Marsman, met een fotootje. 

53.  (MARSMAN, H.). In memoriam H. Marsman. P. 10 in: Zoo juist verschenen. Bibliografisch maandblad voor boekenvrienden. Geniet. 16 p. Geïllustreerd.

€ 5

* Reclame voor het herdenkingsnummer van Criterium op pagina 10,  met een foto van Marsman op het omslag. 

54.  (BRAAK, Menno ter). MARSMAN, H. Menno ter Braak. Een studie. Amsterdam, Querido, 1939. Linnen. 96 p. 1e druk.

€ 8 

55.  (GORTER, Herman). MARSMAN, H. Herman Gorter. Aanteekeningen bij zijn poëzie. Amsterdam, Querido, 1937. Linnen [ontwerp J.B. HEUKELOM]. 100 p. 1e druk.

€ 8

* Ingenaaid leverbaar voor hetzelfde bedrag.  

uy  
 

Onze boeken kunnen het beste doorzocht worden op de zoekpagina van de ILAB. Op onze website www.fokas.nl kunt u oude nieuwsbrieven en ook gedrukte catalogi naslaan. Onze website is voorzien van een link naar een aparte plaatjesafdeling, waar een stuk of 400 afbeeldingen te vinden zijn van boeken die we aanbieden (nog voornamelijk Paulbooks). Als u op onze website een plaatje aanklikt, kunt u per e-mail een vraag stellen over het betreffende boek. Bestellingen vanuit Nederland ontvangen we het liefst per e-mail, dus niet via het bestelsysteem van Abebooks of ZVAB.   

Fokas Holthuis & Paul Snijders

Op dit lijstje zijn onze gebruikelijke leveringsvoorwaarden van toepassing.

Naar nieuwsbrief: 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297
Naar: Index nieuwsbrieven