Nieuwsbrief 322 (22 september 2009)
Zeer zeker en zeker zeer
43 aanwinsten
1. ACHTERBERG, Gerrit Reiziger "doet" Golgotha. Een gedicht met (drie gekleurde) teekeningen van C.A.B. Bantzinger. [Den Haag], Mansarde Pers [= Bert Bakker, C.A.B. Bantzinger en F. Tamminga], [1943]. Ingenaaid. Gedrukt op Ossekop [in een oplage van 750 exemplaren]. 1e druk. Kleine vlekjes op voorzijde omslag, binnenwerk wat roestvlekkig, naampje op Franse titel, maar een bovengemiddeld goed exemplaar.
€ 20
* De Jong 27.
2. ANDREUS, Hans, & Karel APPEL De ronde kant van de aarde. Utrecht, Reflex, 1979. (12) p. in omslag. Gedrukt in een oplage van 750 exemplaren. 2e druk in deze vorm.
€ 15
* Facsimile-editie van de uitgave in eigen beheer uit 1952.
3. BERGHMANS, Jan Lieve jij. De twaalf brieven van de liefde. (Antwerpen, Walter Soethoudt, 1973). Ingenaaid. (32) p. Fraai veelkleurig omslag in hippiestijl van W. Dolphyn. 1e druk. Fris exemplaar.
€ 8
* Uitingen van intense geestelijke en lichamelijke liefde.
4. BERNLEF, J. Meneer Toto-tolk. Amsterdam, Querido, 1999. Karton. 64 p. Gedrukt in een oplage van 1250 exemplaren. 1e druk. Schaafplekje band.
€ 6
* Jaarwisselingsgeschenk 1998-1999. Niet in de handel.
5. (BIESHEUVEL, J.M.A.). STALLER, Ecco De schedel van Biesheuvel. (Met een originele, genummerde en gesigneerde lino door Doortje de Vries). Apeldoorn, De Schrijfmachine, (1992). Cahiersteek. 16 p. Gedrukt in een oplage van 85 exemplaren. 1e druk.
€ 30
* Over een fantastische ontmoeting met Biesheuvel. Het frontispice is een kleurrijke lino door Doortje de Vries, Biesheuvel voorstellend.
6. BIESHEUVEL, J.M.A. Eert uw vader en uw moeder. Een keuze uit de ongebundelde verhalen door Aart Hoekman. Leiden, Stichting De Lantaarn, 1985. Geniet. 44 p. 1e druk. Omslag deels verschoten.
€ 12
* Cahiers van De Lantaarn No. 39b.
7. BIESHEUVEL, J.M.A. Motje tegen gloeiend lampepeertje. Verhalen. Amsterdam, Meulenhoff, (2001). Ingenaaid (schuin afgesneden). 48 p. 1e druk.
€ 8
* Jaarswisselingsgeschenk 2001-2002. Niet in de handel.
8. BLAKE, William The Marriage of Heaven and Hell. (Maastricht), The Halcyon Press, 1928. Origineel perkament. (2), 38 p. Gedrukt in rood en zwart op Pannekoek Antique Wove papier. 1e druk. Heel licht verbruind. Met fraai exlibris in goud en zwart van Hendrik Jan Scheepmaker, waarvan de verbruining is overgezet op het tegenoverliggende schutblad.
€ 250
* Volgens Stols wilde P.N. van Eyck, die de tekstverzorging voor zijn rekening had genomen, ook invloed op de typografie hebben, wat niet naar de zin was van Van Krimpen, die in verband met dit boek tot zijn bekende verzuchting over sobere typografie kwam: 'Adieu aesthetica en mooie pagina's! Adieu kleuren! Adieu titels en initialen! Adieu de heele bliksemse boel!' Er is gebruik gemaakt van de Lutetia romein en cursief en een groot aantal sierletters. Prachtige, opvallende typografie.
Eén van een onbekend aantal exemplaren in heelperkament. Van Dijk 128.

9. BRASSINGA, Anneke Adagio sostenuto. (Gent, Druksel, 2003). Ingenaaid. (20) p. Gezet uit de Palatino en gedrukt in een oplage van 126 genummerde danwel geletterde en gesigneerde exemplaren. 1e druk.
€ 20
10. (BUDDINGH' (vert.), C.). PATTEN, Brian De bekentenis van kleine Jantje en andere gedichten. Vertaald door C. Buddingh'. Vianen, Kwadraat, 1980. Linnen met stofomslag. 56 p. 1e druk. Randen minimaal geschaafd.
€ 35
* Eén van de 30 genummerde en gesigneerde luxe-exemplaren op zwaar gevergeerd papier van Van Gelder en in linnen gebonden.
11. (BUDDINGH', C.). DONKER, Anthonie De schichtige Pegasus. Critiek der poëzie omstreeks 1930. Brussel, Stols, 1932. Ingenaaid. 168 p. 1e druk. Voorzijde omslag los.
€ 12
* Ex bibliotheca C. Buddingh', die op de Franse titel zijn naam en de datum 'Jan '39' schreef.
12. BUDDINGH', C. Gedichten 1938-1970. Amsterdam, De Bezige Bij, 1979. Ingenaaid. 312 p. 1e druk.
€ 35
* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur: 'voor Willem Mahieu,/ van/ (sign.)/ Breda, 15-11-'82/ *'.
13. CLAUS, Hugo, en Karel APPEL De Blijde en Onvoorziene Week. Utrecht, Reflex, 1979. 18 p. in omslag. Oplage 750 exemplaren.
€ 20
* Facsimile-editie van de uitgave uit 1950.
14. DEKKER, Maurits La mondo ne havas atendejon. Teatraĵo en tri aktoj. El nederlanda lingvo tradukis F. Faulhaber. Parijs, Sennacieca Asocio tutmonda, (1951). Ingenaaid met stofomslag. 80 p. Geïllustreerd met foto's van een toneelvoorstelling. 1e druk. Stofomslag aan bovenrand wat gekreukt. Naam op titel.
€ 20
* Gesigneerd door de auteur. Vertaling in het Esperanto van De wereld heeft geen wachtkamer, Dekkers belangrijkste succes als toneelschrijver.
15. DRS. P Flor fina. Negentien balladen. Boxtel, (La Paz Sigarenfabrieken), 1989. Ingenaaid met flappen. 48 p. 1e druk.
€ 8
16. DRS. P Voorschoten op de Berg. (Met een originele, gesigneerde tekening van 'Yacov' als frontispice). (Wassenaar), De Pij Pers, 1996. Ingenaaid. 16 p. Gedrukt in een oplage van 108 genummerde en door de auteur gesigneerde exemplaren. 1e druk.
€ 60
* Uitgave ter gelegenheid van een tentoonstelling van de Voorschotense Kunstkring.
17. ELSSCHOT, Willem De banneling. P. 90 in: Armand Coenen, Karel Wilms, één van de velen. Met een voorbericht van Willy Clijmans, substituut-krijgsauditeur te velde, en een slotrede van Fritz Francken. Antwerpen, Van Uffelen & Delagarde, 1945. Karton. 132 p. Gedrukt in een oplage van 850 genummerde exemplaren. Geïllustreerd. 1e druk. Getal in balpen op voorste schutblad.
€ 35
* 'Op 8 juli 1943 schreef Elsschot het gedicht 'De banneling' voor de ouders van de Antwerpse verzetsstrijder Karel Wilms (1921-1945), die op 8 december 1941 door de Duitsers gearresteerd was en vlak voor de bevrijding zou omkomen in het concentratiekamp Sachsenhausen-Oranienburg.' Niet in de handel.
18. FENS, Kees Gezelle en Gorter: het begin. (Met een genummerde en gesigneerde lino door Walter Kerkhofs). (Tilburg, Katholieke Universiteit, 1992). Cahiersteek. 24 p. Gedrukt in een oplage van 1000 exemplaren. 1e druk.
€ 10
* Tekst van de tweede Louis-Paul Boonlezing op 18 september 1992 in de aula van de Katholieke Universiteit Brabant te Tilburg.
19. HEIJDEN, A.F.Th. van der Brandend zand. P. 45-48 in: Station Heyendaal. Nijmeegse universitaire verhalen. (Nijmegen, KUnieuws, 1993). Garenloos (Chinese blokboekwijze) met flappen. 68 p. 1e druk.
€ 20
* Fraai vormgegeven bundel (Frans Nies) met verhalen van A.F.Th. van der Heijden, Frans Kusters, Eric de Kuyper, Michel van Nieuwstadt en Thomas Verbogt.
20. HENS, Guust Onder de Nazi's. (Zeven tekeningen) Rotterdam, C.J. van Kooten, 1945. 24 x 20 cm. Bedrukt mapje met zeven inliggende tekeningen op kunstdrukpapier. Naam voorop, verder een goed exemplaar van een kwetsbare uitgave.
€ 25
* Sterke anti-Duitse tekeningen van Guust Hens (1907-1976), die als reclameontwerper werkte, maar ook grote aantallen kinderboeken heeft geïllustreerd, zoals de werken van Enid Blyton.
21. HERMANS e.a., W.F. 'De nooduitgang' P. 64, 65, 66, 151, 182 en 184 in Playboy. (Jrg. 1, afl. 8), december 1983. Geïllustreerd.
€ 8
* Voor dit verhaal is een kleurenillustratie gemaakt door Gorki Bollar. Janssen/ Delvigne 871.
22. HERMANS e.a., W.F. 'Misdaadfilms? Niets voor Nederland!' P. 30-31 in Symbiose. Jrg. 1, afl. 1, winter 1961-1962. Den Haag, NVSH, 1961-1962. Met gedrukte aanbiedingsbrief. Ruikt niet helemaal fris.
€ 15
* Janssen/ Delvigne 308. Ook met een bijdrage van Hella S. Haasse ('De schipbreuk der sexen').
23. HERMANS, W.F., als SCHRIJVER DEZES Het evangelie van O. Dapper Dapper. Met een voorwoord van Willem Frederik Hermans. Amsterdam, De Bezige Bij, 1973. Ingenaaid. 232 p. 1e druk. Goed exemplaar. Naampje op titelpagina ('F.W. Kuyper nov. '73').
€ 12
* JS 319.
24. (HERMANS, W.F.). WILLINK, Carel De schilderkunst in een kritiek stadium. Amsterdam, Van der Velden, 1981. Linnen met stofomslag. 104 p. Geïllustreerd. Uitgebreide herdruk van de editie uit 1950.
€ 45
* Gesigneerd door Carel Willink op de Franse titel: 'A.C. Willink/ 28.5.'81'.
Op pagina 59 tot en met 85 is Hermans' essay 'De lange broek als mijlpaal in de cultuur' opgenomen. Janssen/ Devigne 170.
25. HERMANS, W.F. Volledige werken. Romans. Conserve. De tranen der acacia's. Amsterdam, De Bezige Bij/ Van Oorschot, 2005. Linnen met papieren + cellofaan stofomslag (à la Pléiade) en leeslint in cassette. 792 p. 1e druk.
€ 40
* Mooi uitgegeven luxe-editie.
26. HERMANS, W.F. De zegelring. Amsterdam, De Bezige Bij, 1988. Linnen met stofomslag. 76 p. [3e druk].
€ 25
* Speciale editie voor de Stichting tot Bevordering der Notariële Wetenschap en de Stichting Notarieel Pensioenfonds, gedrukt in een oplage van 1140 genummerde exemplaren. Deze uitgave komt uiterlijk overeen met die van De Bezige Bij, maar is vier pagina's dikker: ze heeft een aparte colofonpagina en een voorwoord van P.H.M. Gerver, voorzitter van de Stichting tot Bevordering der Notariële Wetenschap. Zonder bijbehorende aanbiedingsbrief. Niet in de handel. JS 378.
27. (HOLSBERGEN, J.W.). Theo HERMANS (samenst. en annotatie) Poëzie van 1920 tot nu. Muiderberg, Dick Coutinho, 1988. Basisteksten Nederlands nr. 1. Ingenaaid. 70 p. Bloemlezing voor schoolgebruik. 1e druk.
€ 10
* Met opdracht van Jan Willem Holsbergen: 'Lieve Len/ Misschien/ interesseert het je/ met veel liefs/ van je bewonderaar,/ de schrijver/ (handt.)/ maandag 12.08.91/ Amsterdam'.
28. HOLSBERGEN, J.W. Het pistool van de rekening. Amsterdam, De Bezige Bij, 1968. Garenloos. 192 p. 1e druk. Omslag wat gekreukt.
€ 10
* Proefexemplaar met opdruk 'leesexemplaar speciaal voor u' en een (wat verfomfaaide) begeleidingsbrief 'Aan alle Ameubij lezers/lezeressen' met een toelichting voor deze lezerskring, die niet alleen van de Bij, maar ook van Meulenhoff 'leesexemplaren' ontving.
29. JONGSTRA, Atte Lexicon voor feestgangers. Met illustraties van Rotraut Susanne Berner. Amsterdam, Veen Uitgevers Groep, (1993). Cahiersteek. Fraai kleurig stofomslag. (32) p. 1e druk.
€ 6
* Jaarwisselingsgeschenk 1993/1994. Zeer onderhoudend, met talloze grappige illustraties (veel schedels).
30. KOOTEN, Annie van Waarlangs streek de wind? Den Haag, De Liefde, (1981). Ingenaaid met stofomslag. 64 p. Gedrukt in een oplage van 250 genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 15
* Gesigneerd door de zoon van de dichteres onder het colofon: 'Kees van Kooten/ (de zoon)'.
31. KOUWENAAR, Gerrit, en Constant NIEUWENHUIS Goede morgen haan. Amsterdam, Querido, 1978. Geniet met transparant omslag. 16 p. 2e druk in deze vorm.
€ 20
* Facsimile-editie van de uitgave van de Experimentele Groep in Holland uit 1949.
32. KOUWENAAR, Gerrit De stem op de 3e etage. Gedichten. Amsterdam, Querido, 1960. Ingenaaid. 64 p. 1e druk. Achterzijde omslag deels licht verbruind.
€ 10
33. LEOPOLD, J.H. Maân ibn Zaida. (Met een gesigneerde ets door Olga Vychodslova). Baarn, Arethusa Pers Herber Blokland, (1980). Ingenaaid met omslag. (16) p. Gedrukt in een oplage van 75 genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 25
* Engelse vertaling van het Leopoldgedicht door P.J. de Kanter.
34. LUCEBERT Aërodemonisch. Pagina 26 in: Gevleugeld woord. Den Haag, Stols, 1955. Linnen met stofomslag (ontwerp Gerrit Noordzij). 50 p. Gedrukt in een oplage van 1250 genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 60
* Eén van de vijftien Romeins genummerde luxe-exemplaren, gebonden in blauw linnen. Interessante bundel gedichten over luchtvaart, samengesteld door o.a. Gerrit Kouwenaar en met bijdragen van o.a. Hans Andreus, J.B. Charles, Ed. Hoornik, Adriaan Morriën, Simon Vinkenoog en Hendrik de Vries.
35. MESSEL, Saul van, ps. van Jaap MEIJER Zeer zeker en zeker zeer. Joodse gedichten. Rijswijk, De Oude Degel, (1967). Haagse Cahiers 10. Ingenaaid. 32 p. 1e druk. Debuut. Geel omslag bovenaan heel licht verbleekt.
€ 18
* Met inliggend visitekaartje van de auteur, met de handgeschreven woorden 'De poëtische afronding'.
36. PLATEN, August von Zeven sonnetten uit de Sonette aus Venedig 1824. (Vertaald door J.C. Ebbinge Wubben). [Baarn], Arethusa Pers Herber Blokland, 1988. Linnen (Geert van Daal). 24 p. Met de hand gezet en gedrukt in een oplage van 100 genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 30
* Eén van de 30 exemplaren die door Geert van Daal in linnen werden gebonden. Arethusa 87.
37. RAWIE, Jean Pierre Gedeeld verleden. (Bedum), Exponent, 1999. Ingenaaid met omslag. (24) p. Met de hand gezet uit de Tims en gedrukt door Menno Wielinga in een oplage van 245 genummerde exemplaren. 1e druk. Omslag deels verschoten.
€ 14
38. ZES RIJMPRENTEN:
APOLLINAIRE, Guillaume Le Pont Mirabeau. Banholt, In de Bonnefant, 1984. 35 x 22,5 cm. Vouwblad in omslag. Met de hand gezet en gedrukt in een oplage van 49 op de pers genummerde exemplaren. Paar kreukjes.
* Tweetalige uitgave: met vertaling in het Nederlands door Aldert Walrecht. Fraai met stempelingen versierd door Hans van Eijk.
BAKKER, Gerrit De Zomer. (Met een genummerde en gesigneerde lino). Z.p., z.n., 1972. Vouwblad.
ERINGA, Dieuwke Mijn masker draag ik in mijn hand. (Met een druksel van Menno Wielinga). (Bedum, Exponent), [1984]. Vouwblad in omslag. Met de hand gezet en gedrukt in een oplage van 60 genummerde exemplaren. 1e druk. Langs randen licht verkleurd.
FRERIKS, Kester Buonaparte. (Gedicht). Bussum, Rosmarijn Pers, 1981. 36,4 x 22,8 cm. Planodruk. Met de hand gedrukt in een oplage van 75 gesigneerde exemplaren.
* Vertaling van het bekende Hölderlingedicht 'Buonaparte' door Freriks. Niet in de KB. Slechts eenmaal in de NCC (Middelburg).
ROGERS, Bruce 'Printing is fundamentally...'. Amsterdam, Dynamo Press, 1982. 32,5 x 24,8 cm. Planodruk. Met de hand gedrukt in een beperkte oplage.
ROMIJN MEIJER, Henk Stiekem roken. (Gedicht). Z.p., HelPers, z.j. 29,6 x 20,7 cm. Planodruk. Met de hand gedrukt in een beperkte oplage. Langs rechterrand enkele verkleuringen.
* Over de HelPers hebben we niets gevonden, maar op grond van een beschrijving in de NCC vermoeden we dat het een imprint is van Kees Helsloot. HelPers 21. Niet in de KB.
€ 50
* Vanwege de grote formaten (die veel karton vergen) zes mooie prenten in één koop!
39. ROLAND HOLST, A. Onderhuids. Den Haag, Bakker/Daamen, (1963). Linnen met stofomslag. Oblong. (32) p. Bevat de gedichten zowel in druk als in facsimile van het handschrift. Gedrukt in een oplage van 450 genummerde en door de auteur gesigneerde exemplaren. 1e druk. Omslag enigszins gerafeld.
€ 18
40. (SCHIERBEEK, Bert). EVERS, Karin Bert en het beeld. (Amsterdam), De Bezige Bij, (2000). Ingenaaid met flappen. 192 p. Rijk geïllustreerd. 1e druk. Leesvouwen.
€ 22
* Uit de bibliotheek van Freddy de Vree, die in dit schrijversprentenboek aantekeningen maakte over de vormgeving van zijn bij De Bezige Bij te verschenen Willem Frederik Hermans. De aardigste man ter wereld (2002). Zo schreef hij op het omslag: 'tweekleur of zwart-wit of kleur' en 'VOL w + camera of w + camera (zw. wit)'. Op de binnenzijde van de flappen tekende hij een primitieve zonsondergang en een blokje met 'FDV' en 'WFH'.
41. SCHIERBEEK, Bert, & Dick ELFFERS Op de bodem ligt lettergraniet en spreekt klare taal. (Amsterdam, Bijenkorf Beheer NV, 1970). 27 x 27 cm. Ingenaaid met los extra omslag. 37 (op één na) eenzijdig bedrukte bladen van afwisselend dunner en dikker papier. 1e druk. Achterop het extra omslag heeft iemand met rode balpen 'FA' geschreven.
€ 15
* Druksels van Elffers en teksten van Schierbeek. Dit fraaie boek werd uitgegeven als bijlage van het jaarverslag 1969-1970 van Bijenkorf Beheer; zo luidt dan ook de rugtitel op het extra omslag.
42. UITGEVERSRECLAME Wij vragen uw aandacht. U draait! Reclameboekje van U.M. Literbo N.V. 14 x 11 cm. 8 losse bladen kunstdrukpapier kunnen met een ringetje rechtsonder uit een rood mapje worden gedraaid. Op elk blad wordt reclame gemaakt voor een boek met een afbeelding van het stofomslag in kleuren. Circa 1938. Zeer gaaf.
€ 25
* Zeer inventief, nooit eerder gezien! Onder andere reclame voor boeken van Pearl Buck, Frederick Prokosch (Zeven menschen) en Charles Nordhoff/ James Hall, zoals Pitcairn's eiland. Bijzonder reclameuitgaafje in uitstekende staat.
43. (WIJNBERG, Nicolaas). NABOKOV, Vladimir Harlekinade. (Vertaald door Louis Ferron). Baarn, De Boekerij, (1976). Garenloos met origineel omslag (zie noot!). 218 p. 1e druk.
€ 30
* Uit de bibliotheek van de kunstenaar, choreograaf en omslagontwerper (Hermans, Witte Olifant) Nicolaas Wijnberg (1918-2006), die om zijn exemplaar een vel zwaar etspapier vouwde, waarop hij met verschillende kleuren viltstift en inkt een titeletiket schreef. Bijzonder!
uy
Onze boeken kunnen het beste doorzocht worden op de zoekpagina van de ILAB. Op onze website www.fokas.nl kunt u oude nieuwsbrieven en ook gedrukte catalogi naslaan. Onze website is voorzien van een link naar een aparte plaatjesafdeling, waar een stuk of 400 afbeeldingen te vinden zijn van boeken die we aanbieden (nog voornamelijk Paulbooks). Als u op onze website een plaatje aanklikt, kunt u per e-mail een vraag stellen over het betreffende boek. Bestellingen vanuit Nederland ontvangen we het liefst per e-mail, dus niet via het bestelsysteem van Abebooks of ZVAB.
Op dit lijstje zijn onze gebruikelijke leveringsvoorwaarden van toepassing.
Naar nieuwsbrief: 322 321 320 319 318 317 316 315 314 313
Naar:
Index nieuwsbrieven
Naar: Index nieuwsbrieven