Nieuwsbrief 338 (20 januari 2010)
Charles Nypels
meesterdrukker
(luxe auteursexemplaar Van Deyssel)
1. ACHTERBERG, Gerrit Eurydice. [Utrecht, Het Spectrum], 1944. Ingenaaid. 36 p. Gedrukt in een oplage van 275 genummerde exemplaren. 1e druk. Rug verbruind (als meestal).
€ 50
* De Jong 22. Van Laar 183.
2. BEATRIJS VAN NAZARETH. (HELMAN, Albert) Seven manieren van minne. In Nieuwnederlandsch overgebracht door Albert Helman. [Utrecht], De Gemeenschap, 1928. Ingenaaid. 44 p. Met een titelhoutsnede en zeven initialen van Jozef Cantré. Gedrukt in blauw, rood en zwart in 525 exemplaren volgens de typografie van Charles NYPELS. 1e druk. Rugje verbruind en omslag wat gespikkeld.
€ 25
* Mooi boek, gedrukt op zwaar getint papier. Van Laar 59.
3. (BOUTENS, P.C.). _REICHLING S.J., Anton Het Platonisch denken bij P.C. Boutens. Poging tot verklaring van Boutens' wijsgeerig dichten. Maastricht, Leiter-Nypels, 1925. Ingenaaid (groen omslag). 104 p.
€ 9
* Rijkse 8.30.
4. BOUTENS, P.C. Alianora. Spel van het huwelijk van Reynalt van Nassaw hertog van Gelre en Alianora van Engeland. Bussum, Van Dishoeck, 1924. Halflinnen (privéband). Op Pannekoek. 48 p. [2e druk]. Exlibris verwijderd van pagina (3).
€ 18
* Uit de bibliotheek van Fernand Lodewick, met zijn naam en datum van aanschaf op schutblad. Met op pagina (1) een handgeschreven, gesigneerde opdracht van de uitgever: 'voor den heer Karel Nypels/ van den uitgever/ Bussum/ 9/11 '24/ C.A.J. van Dishoeck'. Het kan bijna niet anders of Karel Nypels is Van Dishoecks Maastrichtse collega Charles Nypels. Rijkse 2.81.
5. BOUTENS, P.C. Morgengedachten op den vijftigsten geboortedag van Wilhelmina van Oranje-Nassau, Koningin der Nederlanden. (Maastricht, Nypels), [1930]. Oblong. Ingenaaid met omslag. (48) p. Gedrukt in oranje, blauw en zwart. 1e druk. Rug beschadigd.
€ 300
* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de dichter aan zijn huisvriend: 'aan mijn Vriend/ C. van Duijvenbode/ den Haag, 5 Sept. 1930/ P.C. Boutens'. Iemand heeft geprobeerd de naam van Boutens' vriend met vocht onzichtbaar te maken, maar is daarin (gelukkig) niet geslaagd. Van Laar 103. Rijkse 2.101.
6. BRAAK, Menno ter Cinema Militans. Utrecht, De Gemeenschap, 1929. Linnen met stofomslag. 144 p. 1e druk. Bovenzijde omslag ontbeert enkele hapjes, maar is overigens prima.
€ 90
* Mét het zeldzame fotomontage-omslag. Van Laar 80.
7. CHATEAUBRIAND, F.A. de Atala. Avec une note sur la présente édition par René-Louis Doyon. Paris, La Connaissance, 1931. Herbonden in blind linnen. XVI, 76 p. Origineel omslag niet meegebonden.
€ 10
* La Tulipe Rose III. Eén van 425 genummerde exemplaren op wit papier van Pannekoek. Gebruiksexemplaar. Van Laar 127.
8. DECKER, Jeremias de Goede vrydag ofte het lijden onses Heeren Jesu Christi. (Met een houtsnede door Henri JONAS). Maastricht, Leiter-Nypels, 1923. Ingenaaid. 56 p. Gedrukt door Charles NYPELS in rood, donkerbruin en zwart met de Erasmus-mediæval in een oplage van 220 genummerde exemplaren. Omslag deels los en flink beschadigd.
€ 10
* Dit is een van de 170 exemplaren op Simili Japon. Van Laar 7.
9. DESPORTES, Ph. LX Pseaumes de David. (Met portret en titelvignet in houtsnede door Raphaël Drouart). Paris, La Connaissance, 1926. Ingenaaid met stofomslag. 174 (= 172) p. Gedrukt door Charles Nypels in rood, blauw en zwart in een oplage van 430 genummerde exemplaren. Onvermijdelijke lichte beschadigingen aan omslag.
€ 18
* Van Laar 22.
10. DESPORTES, Ph. LX Pseaumes de David. (Met portret en titelvignet in houtsnede door Raphaël Drouart). Paris, La Connaissance, 1926. Ingenaaid met stofomslag. 174 (= 172) p. Gedrukt door Charles Nypels in rood, blauw en zwart in een oplage van 430 genummerde exemplaren. Met portret en titelvignet in houtsnede door Raphaël Drouart. Onvermijdelijke lichte beschadigingen aan omslag.
€ 45
* Ongenummerd exemplaar in druk bestemd voor A. Roland Holst. Met in rood en zwart gedrukt aanbiedingskaartje. Van Laar 22.
11. DESPORTES, Ph. LX Pseaumes de David. (Met portret en titelvignet in houtsnede door Raphaël Drouart). Paris, La Connaissance, 1926. Ingenaaid met stofomslag. 174 (= 172) p. Gedrukt door Charles Nypels in rood, blauw en zwart in een oplage van 430 genummerde exemplaren. Dit is één van de vijftig Romeins genummerde. Onvermijdelijke lichte beschadigingen aan omslag.
€ 35
* Eén van de 50 Romeins genummerde exemplaren. Van Laar 22.
12. DEYSSEL e.a., Lodewijk van Collectie van drie prospectussen van titels, verschenen bij Charles Nypels. 1. Lodewijk van Deyssel, Schetsen. Vouwblad, gedrukt in rood en zwart.
2. Frans Erens, Dansen en Rhytmen. Vouwdblad, met persstemmen van o.a. Lodewijk van Deyssel, Willem Kloos en Is. Querido.
3. Joachim du Ballay. Vouwblad, gedrukt in rood en zwart.
€ 15
13. DEYSSEL, Lodewijk van Schetsen. (Met een portret door S.H. de Roos). Maastricht, (Nypels), 1926. Ingenaaid. (rug wat verkleurd). 76 p. Gedrukt onder typografische leiding van Charles Nypels met letters en initialen van S.H. de Roos in rood en zwart op geschept papier van in een oplage van 300 genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 38
* Van Laar 23.
14. DEYSSEL, Lodewijk van Schetsen. Maastricht, (Nypels), 1926. Verguld halfmarokijn met perkamenten hoekjes en gemarmerde platten, kop verguld (enkele minieme schaafplekjes). 76 p. Met een portret door S.H. de ROOS. Gedrukt onder typografische leiding van Charles NYPELS met letters en initialen van S.H. de ROOS in rood en zwart in een oplage van 300 genummerde exemplaren. 1e druk. Exlibris van J.W.L. Alberdingk Thijm (= een zoon van de schrijver) op binnenzijde voorplat.
€ 500
* Auteursexemplaar! Eén van de 20 luxe-exemplaren, gebonden in halfmarokijn door Jan Wansink. DIT IS NUMMER I, gedrukt voor de auteur. Van Laar 23.
15. DIE LEGENDE VAN SINTE WILLEBROERT Gereproduceerd uit het passionael winterstuc gedrukt door Gheraert Leeu ter Goude 31 juli 1478. Verklarende tekst van kanunnik E. Lagerwey. Aanhangsel (...) door pater dr. B. Kruitwagen, o.f.m. Maastricht, Leiter-Nypels, 1940. Folio (32 x 26 cm). Karton. (2), 62 p. Gedrukt in rood, blauw en zwart in een oplage van 500 genummerde exemplaren. Paar vlekjes op voorplat.
€ 30
* Met fraaie fotografische reproduktie van de incunabel. Prachtige uitgave met wijde marges!
16. DUINKERKEN, Anton van, en Charles EYCK Het Wereldorgel. Utrecht, De Gemeenschap, 1931. Halflinnen. LX p. Met 34 illustraties door Charles EYCK. Typografie van Charles NYPELS. 1e druk. Randen van de platten licht geschaafd.
€ 18
* Van Laar 131.
17. ENGELMAN, Jan In het verborgene gedrukt. Utrecht, Broese, 1945. Ingenaaid. 16 p. Typografische verzorging van C. Nypels. Gedrukt in rood en zwart in een oplage van 500 exemplaren, alle GESIGNEERD door Chris Leeflang en Jan Engelman. 1e druk. Enkele scheurtjes in randen omslag.
€ 25
* De tekst betreft een rede die Engelman heeft gehouden bij de opening van de eerste tentoonstelling van clandestiene uitgaven bij Boekhandel Broese.Van Laar 190.
18. ERENS, Frans Stille steden. Maastricht, Leiter-Nypels, 1931. Ingenaaid. 48 p. Gedrukt in zeegroen en zwart in een oplage van 260 genummerde exemplaren. Omslag deels verschoten.
€ 40
* Ongenummerd exemplaar. Van Laar 133.
19. FURETIÈRE, Antoine Historiette de l'amour esgaré. Prélection de Victor Snell. Paris, La Connaissance, 1927. Ingenaaid. 64 p. Gedrukt in 600 genummerde exemplaren op vergé teinté naar typografisch ontwerp van Charles Nypels. Exlibris verwijderd van blanco schutblad.
€ 12
* Serie Le Rayon du Mandarin V. Van Laar 40.
20. GAMON, Christophle de Excerpta. Prélection de Juliette Roche. Paris, La Connaissance, 1927. Ingenaaid. 64 p. Gedrukt in 600 genummerde exemplaren op vergé teinté naar typografisch ontwerp van Charles Nypels. Rug heel licht verkleurd.
€ 12
* Serie Le Rayon du Mandarin VI. Van Laar 39.
21. HUYGENS, Constantin 't Voor-hout ende 't Kostelick Mal Maastricht, Charles Nypels, 1927. Ingenaaid. Omslag in goud en zwart. 56 p. Gedrukt in rood, blauw en zwart in 250 exemplaren op Ossekop, typografisch verzorgd door Charles Nypels. Initialen van S.H. de Roos. Rug licht verbruind en bovenaan iets ingescheurd.
€ 20
* Voor-hout is een lofzang op het (nog immer prachtige) Lange Voorhout in Den Haag; 't Kostelick Mal is een satire op de mode. Dit exemplaar is gedrukt op naam van Joh.W. de Stoppelaar. Van Laar 43.
22. KEMP, Mathias Stroomversnellingen. (Met drie houtsneden (waarvan éen op het omslag) door Henri Jonas). Maastricht, Nypels, 1924. Halflinnen. 64 p. Gedrukt in rood en zwart in een oplage van 225 genummerde exemplaren. 1e druk. Rechterhelft voorste schutblad ontbreekt. Miniem stempeltje op laatste blanco pagina.
€ 60
* Eén van de 25 eerste exemplaren die niet in de handel kwamen. Onder het colofon de gesigneerde aantekening van de uitgever: 'Januari 1925/ Charles Nypels'. Van Laar 10.
23. KEMP, Mathias Stroomversnellingen. (Met drie houtsneden (waarvan éen op het omslag) door Henri Jonas). Maastricht, Nypels, 1924. Halflinnen. 64 p. Gedrukt in rood en zwart in een oplage van 225 genummerde exemplaren. 1e druk. Exlibris op Franse titel én tegenover Franse titel.
€ 40
* Mathias Kemp signeerde in dit exemplaar onder zijn portret door Henri Jonas en dateerde '1/11/'24'. Met erratablaadje. Van Laar 10.
24. KEMP, Mathias De zeven broeders. Een gedicht. (Met 12 originele houtsneden van Henri Jonas). (Maastricht, Leiter-Nypels, 1921). Halflinnen (privéband waarop voor- en achterzijde van het omslag en een deel van de rug is geplakt. 33 x 24 cm. (48) p. Gedrukt in rood en zwart met de originele houtsneden van Jonas en met letter en initialen van S.H. de Roos in 325 genummerde exemplaren. Exlibris op binnenzijde voorplat.
€ 45
* Een indrukwekkende, vroege Nypelsdruk. Mét prospectus. Van Laar 3.
25. LEITER-NYPELS Onze beste wenschen voor het jaar 1927. Maastricht, Leiter-Nypels, [1926]. Tweemaal gevouwen vel. 8 p. Niet afgesneden. Gedrukt in rood en zwart. 1e druk. Fris exemplaar.
€ 10
* Proefdruk van een fragment van Frans Erens' Provincie met daartegenover een facsimile van een pagina met vele correcties.
26. (LEOPOLD, J.H.). ROLAND HOLST, A. Over den dichter Leopold. Maastricht, (Nypels), 1926. Ingenaaid. 72 p. Gedrukt door Charles Nypels met de Erasmus-Mediaeval in rood, blauw en zwart in een oplage van 320 exemplaren. Initialen in rood en blauw door S.H. de Roos. Met een titelvignet door Henri Jonas. 1e druk. Exlibrisstempel op titelpagina.
€ 20
* Van Laar 30.
27. (LEOPOLD, J.H.). ROLAND HOLST, A. Over den dichter Leopold. Maastricht, (Nypels), 1926. Ingenaaid. 72 p. Gedrukt door Charles Nypels met de Erasmus-Mediaeval in rood, blauw en zwart in een oplage van 320 exemplaren. Initialen in rood en blauw door S.H. de Roos. Met een titelvignet door Henri Jonas. 1e druk. Matig exemplaar: Stempeltjes en plakresten op Franse titel. Groot rugetiket zichtbaar verwijderd van omslag.
€ 6
* Van Laar 30.
28. MARSMAN, H. De lamp van Diogenes. (Met een titelvignet door Jozef CANTRÉ). Utrecht, De Gemeenschap, 1928. Linnen. 114 p. Geïllustreerd. 1e druk.
€ 10
* Van Laar 69.
29. MARSMAN, H. De vijf vingers. (Met illustraties door Henri JONAS en een omslagvignet door Jozef CANTRÉ). (Utrecht), De Gemeenschap, 1929. Ingenaaid. 56 p. 1e druk.
€ 18
* Van Laar 92.
30. MIELLET, Gérard Ciels. (Paris) [= Utrecht, Eigen beheer], [1945). Ingenaaid. 24 p. Gedrukt in een oplage van 150 genummerde en door de dichter gesigneerde exemplaren. 1e druk. Koordje los, omslag wat verbruind en licht gevlekt.
€ 15
* De Jong 562.
31. MORÉAS, Jean Le pur concept - Le ruffian - Nocturne. Paris / Maastricht, R.-L. Doyon / Ch. Nypels, 1927. 25 x 16 cm. Orig. wrappers. 32 p.
€ 45
* Imprimé en rouge et noir en 150 exx. sur papier Pannekoek, tous destinés pour les Amis de 'La Connaissance'. Avec un portrait du poète gravé en bois de Sierk Schreuder imprimé en brun moutarde. Non rogné. Van Laar 51. Typographie splendide!
32. MORÉAS, Jean Le pur concept - Le ruffian - Nocturne. (Met houtgravure-portret van de dichter door Sierk Schreuder, gedrukt in mosterdbruin). Paris / Maastricht, R.-L. Doyon / Ch. Nypels, 1927. 25 x 16 cm. Ingenaaid. 32 p. Gedrukt in rood en zwart in 150 exemplaren op Pannekoek, alle bestemd voor de ‘Amis de La Connaissance'.
€ 38
* Van Laar 51.
33. MÉRODE, Willem de. (Als:) Joost van KEPPEL Claghen. Amsterdam, U.M. Holland, 1927. Karton met stofomslag. 48 p. Gezet uit de Grotius en gedrukt door Charles Nypels in rood en zwart op Hollandsch De Charro. 1e druk. Naam schutblad. Omslag deels verbruind.
€ 35
* Zonder stofomslag leverbaar voor € 15. Van Laar 44.
34. NIEUWENHUIS, Willem (inleiding) Het steenen gebed. Moderne religieuze beeldhouwkunst en kleinplastiek. (&) Liturgische gewaden. Uit de ateliers van het Sint Bernulphus-huis. Amsterdam, Sint Bernulphus-huis, 1929 & 1930. Ingenaaid. (38); 112 p. Los prijslijstje gewaden 4 p. Geïllustreerd. Rugjes wat beschadigd, omslagen deels verbruind. De eerste titel is afkomstig uit de bibliotheek van Albert Kuyle, met diens exlibris.
€ 25
* Typografische verzorging Charles NYPELS. Met verkooplijstjes: een stenen Gerardus Majella van Albert Termote kostte 600 gulden, een houten Maria met het kind Jezus van Mari Andriessen 400 gulden. Een zijden kazuifel kon voor 90 gulden al bemachtigd worden, maar een volledig ornaat (kazuifel, dalmatieken, albes, superplies koorkap e.d., in totaal 12 onderdelen) in goud-brokaat naar ontwerp van Joanna Wichman met rijk handborduurwerk moest 3000 gulden kosten, ofwel 20.600 euro anno nu.
35. NIJHOFF, M., en A. van DUINKERKEN In Holland staat een huis. Amsterdam, Joost van den Vondel, 1936. Oorspronkelijk verguld zwart heelleder (J. Brandt & Zoon; enkele schaafplekjes). Kop verguld. (2), 98 p. Met een met bladgoud gestempeld titelvignet door Jac. Nuiver. Typografische verzorging Charles Nypels. Gedrukt door Stols met letters en initialen van De Roos in zwart, rood, blauw en goud in een genummerde en door beide auteurs gesigneerde oplage van 125 genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 250
* In het Verzameld werk van Nijhoff is alleen Nijhoffs deel van de tekst afgedrukt. In de Verzamelde geschriften van Van Duinkerken ontbreekt (zijn aandeel in) In Holland staat een huis (maar in die Verzamelde geschriften ontbreekt wel meer). Dit allegorisch bruiloftspel in dichtmaat werd geschreven ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Nijhoff schreef de proloog en het eerste deel, Van Duinkerken het tweede deel. Van Laar 151.
36. NIJHOFF, M., en A. van DUINKERKEN In Holland staat een huis. Amsterdam, Joost van den Vondel, 1936. Oorspronkelijk halfleder met gemarmerde platten (J. Brandt & Zoon; enkele schaafplekjes). Kop verguld. (2), 98 p. Met een met bladgoud gestempeld titelvignet door Jac. Nuiver. Typografische verzorging Charles Nypels. Gedrukt door Stols met letters en initialen van De Roos in zwart, rood, blauw en goud in een genummerde en door beide auteurs gesigneerde oplage van 125 genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 175
* Van Laar 151.
37. NIJHOFF, M. Toespraak, gehouden bij de opening van een Marsman tentoonstelling in den boekhandel Broese op zaterdag 5 october 1940. [Utrecht, Broese, 1940]. Ingenaaid met omslag. 16 p. Typografie en titelvignet van Charles Nypels. Gedrukt in rood en zwart in een oplage van 200 genummerde en door Martinus Nijhoff GESIGNEERDE exemplaren. 1e druk.
€ 50
* Van Laar 164.
38. NYPELS e.a., Charles In 't licht. Een tijdschrift gewijd aan de werkzaamheid van de uitgeverij Het Spectrum te Utrecht, onder redactie van Gabriël Smit, H. Kuitenbrouwer en Charles Nypels. Drie afleveringen (= alles wat verscheen). 1940-1941. Ingenaaid. 192 p. Geïllustreerd. COMPLEET.
€ 25
* Bevat bijdragen van o.a. Godfried Bomans, Albert Kuyle, F. van der Meer, Charles Nypels en Gabriël Smit en illustraties van o.a. Charles Nypels, Otto van Rees, Cuno van der Steene en Karel Thole. Veel aandacht voor vormgeving. Van Laar 167.
39. (NYPELS, Charles) Charles Nypels. Meester-drukker. Maastricht, Charles Nypels Stichting, 1986. 20 x 20 cm. Ingenaaid met flappen. 96 p. Rijk geïllustreerd. 1e druk.
€ 12
* Mooie monografie met bijdragen van Ernst Braches, Dick Dooijes, Albert Helman en Jo van Rosmalen, met een uitgebreide bibliografie door Karel en Marianne van Laar. 22e 'Goodwill'-uitgave van Drukkerij Rosbeek, niet in de handel.
40. (NYPELS, Charles). MAYER, F. Ter herinnering aan Charles Nypels 1895-1952. (Den Haag, Nederlandsche Vereeniging voor Druk- en Boekkunst, 1952). 4to. Ingenaaid. (12) p. Geïllustreerd.
€ 8
* Thomassen 28.
41. PROOST, Mien [ps. van H.W. KLOMP] Het Middelbaar Onderwijs en andere gedichten. (Met een woord vooraf in briefvorm door Albert KUYLE). Utrecht, De Gemeenschap, 1929. Halflinnen. Gezet uit de Grotius en gedrukt in rood en zwart door Charles NYPELS. 48 p. 1e druk. Debuut. Platten deels verkleurd en met kleine vlekjes.
€ 10
* Beroemde mystificatie. Van Laar 97.
42. REGNARD, J.-F. Voyage de Flandre et de Hollande commencé le 26 avril 1681. Amsterdam, Menno Hertzberger, 1935. Ingenaaid. 48 p. Gedrukt in 480 genummerde exemplaren. Eerste zelfstandige uitgave. Omslag wat verkleurd en los van boekblok.
€ 20
* Eerste toepassing van de letter Egmont type in een Frans boek. Dit is één van de 110 exemplaren op Banzay de Luxe. Van Laar 147.
43. ROLAND HOLST, Henriëtte. Verworvenheden. Maastricht, (Nypels), 1927. Ingenaaid. 48p. Gedrukt in rood en zwart in een oplage van 200 exemplaren. 1e druk. Rug en achterzijde omslag deels licht verschoten, maar een goed exemplaar.
€ 25
* Eén van de 50 exemplaren op Pannekoek. Dit exemplaar werd gedrukt op naar van 'Mevrouw Jen Nypels-Kamerlingh Onnes'. Van Laar 56.
44. RUUSBROEC, Jan van Van den hemelschen melodyen. (Met een houtsnede van B. ESSERS). Ingeleid en aangetekend door dr. L. Reypens S.J.. Maastricht, (Nypels), 1926. Ingenaaid. 36 p. Gedrukt in zwart, rood en blauw in een oplage van 300 exemplaren. Rug verbruind en een beetje ingescheurd.
€ 16
* Van Laar 31.
45. SLAUERHOFF, J. (Als:) RAVENSWOOD, John Oost-Azië. [Utrecht], De Gemeenschap, 1928. Halfmarokijn met sierpapieren platten (compleet omslag achterin meegebonden) in eenvoudig kartonnen foedraal. 56 p. Gedrukt door Nypels in rood, zwart en grijsblauw in een oplage van 800 genummerde exemplaren. 1e druk. Rechterbovenhoek enigszins verbruind.
€ 175
* Aantrekkelijke, subtiele boekbindersband, het donkerbruine marokijn stemmig in zwart bedrukt, de platten overtrokken met vooroorlogs ogend zwart-bruin sierpapier. Een oorspronkelijk ingenaaid exemplaar is leverbaar vanaf € 15. Van Laar 72.
46. SLAUERHOFF, J. Als: RAVENSWOOD, John Oost-Azië. [Utrecht], De Gemeenschap, 1928. Ingenaaid. 56 p. Gedrukt door Nypels in rood, zwart en grijsblauw in een oplage van 800 genummerde exemplaren. 1e druk. Rug aan bovenzijde iets ingescheurd (als meestal).
€ 50
* Een flink beschadigd exemplaar is leverbaar voor € 18. Van Laar 72.
47. SLAUERHOFF, J. Als: RAVENSWOOD, John Oost-Azië. [Utrecht], De Gemeenschap, 1928. Linnen. 56 p. 1e druk. Gedrukt door Nypels in rood, zwart en grijsblauw in een oplage van 800 genummerde exemplaren. 1e druk. Ongenummerd, maar heel fraai exemplaar.
€ 200
* Gebonden exemplaren zijn relatief schaars, waarschijnlijk zijn er maar 100. Van Laar 72.
48. SLAUERHOFF, J. Als: RAVENSWOOD, John Oost-Azië. [Utrecht], De Gemeenschap, 1928. Linnen. 56 p. 1e druk. Gedrukt door Nypels in rood, zwart en grijsblauw in een oplage van 800 genummerde exemplaren. 1e druk. Blauw linnen met zilveren en gele opdruk. Kop en voet van de rug miniem rafelig, rug iets donkerder, maar een prima exemplaar.
€ 165
* Zeldzaam in linnen. Van Laar 72.
49. (STATENVERTALING). Het Boeck Jobs. Maastricht, Nypels, 1926. Ingenaaid. 30,5 x 24 cm. 40 p. Gedrukt door Nypels in rood en zwart op Japans papier in een oplage van 200 exemplaren. Flink beschadigde rug ontbreekt deels. Voorzijde omslag met ezelsoor.
€ 15
* Van Laar 25.
50. (STIP, Kees) Dieuwertje Diekema. Een lied in dertig verzen waar geen woord Spaansch bij is. (Met een voorwoord door J.W.F. Werumeus Buning). Franeker [= Utrecht], Douwe Diekema [= Chr. Leeflang], [1944]. Verguld halfperkament. 24 p. Gedrukt in een oplage van 290 genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 180
* Eén van de 40 Romeins genummerde luxe-exemplaren, gebonden in halfperkament, gedrukt op handgeschept papier, en gesigneerd door de dichter en de inleider. De Jong 192.
51. TEMPEL, Rud De groote illusie. (Maastricht, Nypels), 1930. Ingenaaid. (32) p. Gezet uit de Grotius en gedrukt door Charles Nypels op Ossekop in zwart en okergeel in een oplage van 115 genummerde exemplaren. 1e druk. Rug verbruind.
€ 35
* Van Laar 121.
52. VERLAINE, Paul Quinze jours en Hollande. Lettres à un ami. Johan THORN PRIKKER Brieven. Philippe ZILCKEN Souvenirs. Liège [= Utrecht], Édition du premier centenaire de la naissance du poète [= Broese = Chris Leeflang], 1944 [= 1945]. Ingenaaid. 92 p. Gedrukt door Enschedé naar typografische aanwijzingen van Charles Nypels in rood en zwart in een oplage van 190 genummerde exemplaren. Omslag geplakt.
€ 45
* Eén van de 115 Romeins genummerde exemplaren, gedrukt op Simili Japon. De Jong 852. Van Laar 189.
53. VONDEL, Joost van den Lucifer. Treurspel. Maastricht, (Nypels), 1922. Ingenaaid. 96 p. Gedrukt in groen, rood en zwart in een oplage van 580 exemplaren. Omslagversiering Henri JONAS.
€ 30
* Van Laar 5.
54. WEUSTENRAAD, J. Théodore H. De persessie van Scherpenheuvel. (Met illustraties van L.S.). [Maastricht, Charles Nypels, 1931]. Ingenaaid. 124 p. [Gedrukt in een oplage van 200 exemplaren].
€ 45
* Weustenraad (1805-1849) schreef zijn lange, scabreuze spotgedicht in Maastrichts dialect in 1827-1829. Jean Philippens maakte er een afschrift en een in modern Maastrichts herspelde versie van. Deze eerste uitgave kwam tot stand in eendrachtige samenwerking tussen Nypels en Charles Eyck, die onder het pseudoniem 'L.S.' de illustraties voor zijn rekening nam - alle medewerkers bleven anoniem. Van Laar 138.
<^>
Onze boeken kunnen het beste doorzocht worden op de zoekpagina van de ILAB. Op onze website www.fokas.nl kunt u oude nieuwsbrieven en ook gedrukte catalogi naslaan. Onze website is voorzien van een link naar een aparte plaatjesafdeling, waar een stuk of 400 afbeeldingen te vinden zijn van boeken die we aanbieden (nog voornamelijk Paulbooks). Als u op onze website een plaatje aanklikt, kunt u per e-mail een vraag stellen over het betreffende boek. Bestellingen vanuit Nederland ontvangen we het liefst per e-mail, dus niet via het bestelsysteem van Abebooks of ZVAB.
Fokas Holthuis & Paul Snijders
Op dit lijstje zijn onze gebruikelijke leveringsvoorwaarden van toepassing.
Naar nieuwsbrief: 338 337 336 335 334 333 332 331 330 329
Naar:
Index nieuwsbrieven
Naar: Index nieuwsbrieven