Nieuwsbrief 339 (25 januari 2010)
Dokter hoe is het mogelijk
50 aanwinsten
1. AAGEN-MORO, Taï Een kleine vrouw. Amsterdam, Nederlandsche Uitgevers-Maatschap, 1931. Gedecoreerd linnen. 152 p. 1e druk. Rug verbleekt.
€ 18
* Zeldzaam: één exemplaar in de NCC (KB).
2. AAGEN-MORO, Taï Levend speelgoed. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, 1937. Gedecoreerd linnen met stofomslag ('Omslagteekening van de schrijfster'). 192 p. 1e druk. Enkele hapjes uit het zeldzame stofomslag.
€ 30
* Taï Aagen-Moro is het pseudoniem van W.J.Th. van Aggelen (1890-1979). Jo de Wit over deze curieuze roman: 'Dit boek is bijna geschikt voor kinderen - zij zullen er wel niet alles van begrijpen, maar hun fantasie kan aanvullen, kleuren, voller maken en ze zullen er zeker wel van genieten.'
3. AAGEN-MORO, Taï Onmondig Genie. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, 1934. Ingenaaid met flappen. 248 p. Licht scheefgelezen. Voorzijde omslag deels los. Naampje op titelpagina.
€ 18
* Onsentimentele geschiedenis van de musicus Mario Berger, die zijn baan als dirigent opzegt voor een sabbatical. Geldnood dwingt hem tot vioolspel in kleine café's. Mooi omslagontwerp.
4. (ABBOT, Caroline Luxburg) Terug naar het vaderhuis. Uit de papieren van een geneesheer. Amsterdam, Egeling's Boekhandel, [1905]. Gedecoreerd linnen (ontwerp A. Sipkema). (4), 304 p. 3e druk. Band wat los, rug verkleurd, schuingelezen.
€ 10
* Prachtige art-nouveauband. De schrijfster (1839-19??) was een dochter van de Amerikaanse gezantschapssecretaris in Berlijn. Zij bleef in Europa wonen en begon op latere leeftijd te schrijven. Oorspronkelijke titel van dit boek: Hin und zurück. Aus den Papieren eines Arztes (1899). Braches-documentatie 2478.
5. BLINK, Jan Gerard Jeugdgedichten. Eigen beheer, (1931). 25 x 19 cm. Linnen met goud- en blindstempeling. 40 p. 1e druk. Prima exemplaar.
€ 15
* Goedwillende amateurgedichten van de in 1889 geboren Blink, die in 1931 aan multiple sclerose leed en daarom zijn jeugdwerk wilde publiceren. Onder meer een klein gedicht over Edgar Allan Poe.
6. BOOMSMA, Graa De laatste tyfoon. Amsterdam, Prometheus, 1992. Garenloos. 192 p. 1e druk. Leesvouwtjes in rug.
€ 10
* Roman die te maken heeft met de politiële acties in Nederlandsch-Indië. Gesigneerd en gedateerd door de auteur: '(handt.)/ Dordrecht/ vr. 13-3-92'.
7. BOUWMAN, Mies Originele gesigneerde foto. Originele zwartwitfoto (23 x 16 cm), verstuurd in 1974, gesigneerd door Mies Bouwman. Op een A4-tje geplakt; aan de achterkant is een krantenartikel geplakt.
€ 25
* Op de foto wordt een stralende Mies Bouwman, die een bos bloemen in de hand houdt en een grote hoeveelheid confetti om haar hals heeft, letterlijk op handen gedragen door Berend Boudewijn en Willem Duys. Op de witte randjes staat 'Hartelijke groeten/ Mies Bouwman'.
Bijgevoegd: een tweede A4-tje waarop onder meer een gesigneerd kaartje van Mies Bouwman geplakt is, en een A4-tje waarop een gesigneerd kaartje van Willem Duys is geplakt, eveneens uit 1974.
(uitsnede)
8. BRAAK, Menno ter Het tweede gezicht. (Verzamelde essays). Den Haag, (Boucher), 1935. Linnen met stofomslag (waarop informatie over de tot dan toe verschenen Folemprisedelen). (2), X, 268 p. Met een portret (oorspronkelijke houtgravure) door John Buckland Wright en een bibliografie door G.H. 's-Gravesande. Gedrukt in een oplage van 615 exemplaren. 1e druk. Omslag deels verbruind.
€ 14
* Folemprise V. Reid A17 c.
9. BRONZWAER, W. De vrije ruimte. Baarn, Ambo, (1986). Garenloos. 192 p. 1e druk. Leesvouwen.
€ 12
* Opstellen over literatuur en muziek. Met in potlood een opdracht van de auteur aan Max Nord, gedateerd 'zéér lang na dato'.
10. BRONZWAER, W. Het eerste spoor. Opstellen over literatuur en moderniteit. Baarn, Ambo, (1991). Garenloos. 150 p. 1e druk. Als nieuw.
€ 12
* Met in potlood een opdracht van de auteur aan Max Nord, gedateerd 'december '94'.
11. BROUWERS, Jeroen Van rondeel tot chanson. (Amsterdam, Ivio), 1963. Geniet. 16 p. Illustraties. 1e druk.
€ 25
* Vroeg essay van Brouwers over troubadours, schlagers en het songfestival. Gesigneerd door de auteur op binnenzijde omslag. AO 948.
12. BRUNING, Henri Subjectieve normen. Bergen, H.J. Bruning, 1936. Ingenaaid met flappen (omslagontwerp en typografie Lou Manche). 192 p. 1e druk. Scheefgelezen. Omslag deels verbruind.
€ 15
* Inliggend: handgeschreven briefje van de dichter dat het boek begeleidde: 'Met bijzondere erkentelijkheid/ Henri Bruning.'
13. BUYSSE, Cyriel Te lande. Amsterdam, H.J.W. Becht, 1900. Origineel grijsblauw linnen met witte belettering. (8), 256 p. 1e druk. Band wat verbleekt, klein vlekje. Naam op p. 5 ('Thom Simons').
€ 12
* Vijf krachtige verhalen: 'De Biezenstekker', 'Van Alleijnes' Ziel', 'Blanche', 'De wraak van Permentier' en 'De verlossing'.
14. BÜCH, Boudewijn De geopiaceerde wereld van Willem Bilderdijk. Pagina 13-24 in: Willem Bilderdijk 1831-1981. Leiden, Maatschappij der Nederlandse Letterkunde, 1981. Garenloos. 44 p. 1e druk.
€ 18
* Deze uitgave bevat ook bijdragen van Peter van Zonneveld en J. Bosch.
15. BÜCH, Boudewijn De sonnetten. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1978. Ingenaaid. 36 p. 1e druk. Cellofaan aan randen laat minimaal los.
€ 12
16. CAMPERT, Remco Campert compleet. Alle verhalen. Amsterdam, De Bezige Bij, 1971. Garenloos. 672 p. 2e druk. Eerste pagina's aan de randen wat vochtig.
€ 22
* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de schrijver: 'Voor Manuel/ een 10 en een hand van/ Remco/ A'dam 7 nov. 72'.
17. COLOMA S.J., P. Louis Boy. Roman uit het hedendaagsche leven der Spaansche groote wereld. Vertaald door Dr. F. en Dr. S. Leiden, H.J. Dieben, [1912]. Gedecoreerd linnen (afbeelding van een bedroefde Pierrot). (8), 384 p.
€ 15
* Blijkens de inleiding t/m pagina 256, alinea 3 vertaald door Dr. F. (Abraham A. Fokker) en vandaaraf tot het eind door Dr. S. (Aloysius Slijpen S.J.).
18. COUPERUS, Louis Ongebundeld werk. (Verzorgd door H.T.M. van Vliet en J.B. Robert). Amsterdam/ Antwerpen, L.J. Veen, 1996. Linnen met stofomslag. 1104 p. 1e druk. Omslag enkele kreukjes.
€ 9
* Volledige Werken 49.
19. COUPERUS, Louis Ongepubliceerd werk. (Verzorgd door H.T.M. van Vliet, Alfred Dekker en Marco Goud). Amsterdam/ Antwerpen, L.J. Veen, 1996. Linnen met stofomslag. 564 p. 1e druk.
€ 8
* Volledige Werken 50.
20. DAUM, P.A. Krantenknipsels. 'Op een jubilé' door P.A. Daum, pag. 1/2 van het Bataviaasch Nieuwsblad, jaargang 11 no. 235 van 16 september 1896, over het 25-jarig huwelijksfeest van Gustav Mundt (1845-1905) en Catharina van Motman (1851-1920). Geïllustreerd.
'De stille kracht. "Maurits" als lid van de club der vergetenen. Slordig en cynisch?' door Menno ter Braak. Een halve pagina in Het Vaderland van 23 augustus 1936.
'Dagen' door S. Carmiggelt. Een Kronkel van 23 december 1963 over P.A. Daum.
€ 15
21. DIEREN, E. van Futuristische behandeling van zielszieken (Freudsche psycho-analyse; zoogenààmde "Zielsontleding"). Wetenschap of waanzin? Weldaad of misdaad? Haarlem, N.V. Drukkerij 'Amicitia', 1927. Linnen. (8), VIII, 288 p. 1e druk. Band dof, papier verbruind. Plakzegeltje en namen, en ingeplakt krantenknipsel over een lezing van Van Dieren.
€ 15
* Amusant boekwerk niet alleen gericht tegen Freud, maar tegen alle modernistische activiteiten. Op vermakelijke manier wordt de vloer aangeveegd met moderne kunst, zoals de opera Wozzeck van Alban Berg, Strawinsky, Theo van Doesburg. Uitvoerig over Freuds seksuele interpretaties. De huisarts Evart van Dieren (1861-1940) schreef een lange lijst van humoristische, schreeuwerige brochures bij elkaar over velerlei onderwerpen.
22. DIEREN, E. van Prof. Freud. De uitvinder van de z.g. psychoanalyse of te wel "diepte"-zielkunde en het door velen onderschatte perverse gevaar. Baarn, N.V. Hollandia-Drukkerij, 1927. Karton. IV, 314 p. 2e druk. Rug licht beschadigd. Exlibris.
€ 25
* De titelpagina meldt: 'Inhoudsopgave. Freud als stylist en pornograaf; als Godsdienst-verachter en bolsjewiek; als psychopaat en sadistisch mishandelaar van zielszieken; als bevorderaar van de perverse ontucht èn als 'advocaat van den duivel' en 'duivelwèkker' (zoo noemde hij zich zèlf!)'. Ook met aanbevelingen van prof. C. Winkler (!) en bisschop Aengenent. Het boek behandelt uitvoerig de 'propaganda-geschriften' van het Nederlandsch Wetenschappelijk Humanitair Komitee en fulmineert tegen Freud, Hirschfeld, de socialisten, de homoseksuelen en de nudisten. En Van Dieren zelf, zijn oudere geschriften en de reacties daarop. Verder over Willem Bonger, Pijpelijntjes, Henriëtte Roland Holst, beri-beri, Oswald Bumke, de dansepidemie, Keyserling, Einstein, alles gekruid met een klein snuifje antisemitisme.
23. GRAFTDIJK, Thomas Positieve helden. Amsterdam, De Arbeiderspers, (1980). Ingenaaid. 124 p. 1e druk.
€ 10
* Eén van de 450 genummerde en (met stempel!) 'gesigneerde' exemplaren, waaraan bovendien een gesigneerde prent van Siegfried WOLDHEK werd toegevoegd. Jaarwisselingsgeschenk 1980/1981. Niet in de handel.
24. HEERESMA, Heere Deze verzen en gedichten die poëzie ook. Verzamelde lyriek. Verluchtigd door Faber Heeresma met etsen en tekeningenuit onder meer de serie Kinderspelen en verder vervolledigd met de nodige Noten en een Nabetrachting van de auteur. Amstelveen, Loeb, 1974. Linnen met stofomslag. 56 p. Gedrukt in een oplage van 300 door de auteur gesigneerde en genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 28
* Eén van de 100 exemplaren van de 'Hemony Oplage', met een bijlage, het allerlaatste gedicht van Heeresma, gedrukt in facsimile van het handschrift. Deze bijlage werd alleen bij de 'Hemony Oplage' gevoegd.
Bijgevoegd: Getypte brief van Heeresma aan Fred Portegies Zwart, gedateerd '17.3.'75' en gesigneerd, die het boek begeleidde: 'Ik was indertijd niet in staat op je verzoek een persoonlijk momentum in de bibliofiele uitgave van Faber en mij te schrijven'. 7 regels tekst. Met originele envelop.
25. HEIJERMANS, Herman De moord in den trein. Speurdersroman. Amsterdam, Scheltens & Giltay, zonder jaar [Brinkman: 1925]. Linnen. 304 p. [1e druk].
€ 15
* Laatste werk van Heijermans, op verzoek van de familie na de dood van de schrijver voltooid door A.M. de Jong.
26. HERMANS, W.F. Conserve. Amsterdam, W.L. Salm, 1947. Halflinnen. 240 p. 1e druk. Platten niet brandschoon, hoekjes miniem gebutst, verder keurig.
€ 35
* JS 9.
27. HERMANS, W.F. Nooit meer slapen. Amsterdam, De Bezige Bij, 1966. Linnen. 256 p. 1e druk. Iets scheefgelezen. Sneden beetje roestig. Naampje op schutblad.
€ 200
* De écht zeldzame linnen uitvoering, helaas zonder het nog zeldzamere stofomslag. Van de eerste druk van Nooit meer slapen verschenen maar liefst 19400 gebrocheerde, maar slechts 490 in linnen gebonden exemplaren met stofomslag. Een van de moeilijkst te vinden handelsedities van Hermans! Met de zet- en drukfout op pagina 220: 'Zelfs het gloeien haudt op.'
Janssen/Van Stek 229.
28. INDESTEGE, Luc Orpheus en Eurudike. Een gedicht. (Met een originele houtsnede, vignet en sluitstuk door Nelly Degouy). Antwerpen, De Nederlandsche Boekhandel, (1942). (Oorspronkelijk?) halfperkament met verguld lederen rugschildje. Gezet uit de Egmont van S.H. de Roos en gedrukt op Ingres in een oplage van 160 genummerde exemplaren.
€ 15
* Aardige luxe-editie.
29. KAL, Jan Praktijk hervat. 111 sonnetten. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1978. Ingenaaid. 120 p. 1e druk.
€ 18
* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht in dichtvorm aan dichter en vertaler Marko Fondse: 'Dit boekje is bestemd voor Marko Fondse,/ gekomen aan het einde van je hondse/ vertaalpraktijk, vrij voor het schrijven van je/ Aantekeningen uit het ondergrondse./ Jan Kal/ 20 mei 1980/ p. 25-35'. Met op pagina 34 in het gedicht 'Psalm 120' een handgeschreven correctie door de auteur.
30. KESNIG, H. Het pad der zonde. Amsterdam, Gebr. Graauw, circa 1925. Mooi linnen bandje. 176 p. 2e druk. Papier wat verbruind.
€ 16
* Deze roman speelt in Amsterdam (met de nodige couleur locale): in grote steden ziet men dikwijls lichte zeden.
31. KLANT, J.J. De Fiets. Den Haag, Bert Bakker/ D.A. Daamen, 1954. Ingenaaid. 52 p. 1e druk. Schaafplekje op voorzijde omslag. Boekblok beetje los.
€ 45
* Dit exemplaar werd de schrijver Nico Wijnen als verjaardagscadeau aangeboden, want op de Franse titelpagina staat: 'Voor Niek op z'n .......?/ verjaardag.' Daaronder gesigneerd door Olga Rodenko, Richard van Wijngaarden, Jan Roëde, Yettie Rodenko, de dichter Paul Rodenko, [onleesbaar], Jan Roëde, Mary [Pos, ja heus], Ed Hoornik, W.G. Kierdorff (beter bekend als Pim Hofdorp), [onleesbaar] en de fotograaf-schrijver Gerard Fieret.
32. (LEOPOLD, J.H.). NIJHOFF e.a., M 'Deze uitgave moet overgedaan worden'. Een krantepolemiek rond 'Verzen', tweede bundel van J.H. Leopold. Oosterhesselen, De Klencke Pers, 1991. Garenloos met omslag. 22 p. Vervaardigd in een oplage van 40 genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 35
* Winckeldochters 2.
33. LUIJTERS, Guus Liefde en Leugens. Verhalen. Amsterdam, Peter Loeb, (1977). Linnen met stofomslag. 136 p. Gedrukt in een oplage van slechts 50 door de auteur genummerde en gesigneerde exemplaren. 1e druk. Schutbladen licht verbruind.
€ 25
34. MIDDENDORP, Herman In 't moeras. Amsterdam, Allert de Lange, [1928]. Halflinnen. 228 p. 1e druk. Band wat dof en verbruind.
€ 16
* Roman met Haagse couleur locale en verschillende verwijzingen naar contemporaine schrijvers, zoals Gorter en Boutens.
35. MULDER, Jan De vrouw als karretje. Een fenomenologie over het te duwen voorwerp. (Met linosneden van Martin Ruyter). Arnhem, Nova Zembla, 1984. Gedrukt in een oplage van 400 genummerde exemplaren. 1e druk.
€ 15
* Leuke, door Anthon Beeke vormgegeven uitgave: boekje in de vorm van een hand, in langwerpige enveloppe met drukknoopje.
36. MULISCH, Harry De oer-Aanslag. Amsterdam, De Bezige Bij, 1995. Halflinnen. 33 x 21 cm. Gedrukt in een oplage van 750 exemplaren. 1e druk. Schaafplekjes op platten.
€ 22
* Gedrukt in facsimile van het handschrift. Met gedrukt wenskaartje van de uitgever. Jaarwisselingsgeschenk 1994-1995. Niet in de handel.
37. MULISCH, Harry De versierde mens. Amsterdam, De Bezige Bij, 1957. Linnen met stofomslag (ontwerp Lotte Ruting). 220 p. 1e druk. Omslag verbruind op rug en aan de randen, minimale rafeltjes.
€ 15
* De flaptekst is van Mulisch zelf: 'Het is nog niet genoeg bekend, dat de schrijver van een boek ook de auteur is van de tekst op deze flap, want altijd is hij te bang voor zijn ijdelheid (of zijn ironie) om haar te ondertekenen. Wantrouw de verlegenen en bescheidenen! [...] Och, de novellen in dit boek zijn weergaloos; u bent gek als u ze niet koopt.'
38. OTTEN, P. Schaduwen. Verzen. Rotterdam, W.L. & J. Brusse, 1926. Verguld linnen (bandontwerp R.N. Roland Holst). (2), 98 p. Gedrukt in een oplage van 160 genummerde exemplaren. 1e druk. Platten wat krom.
€ 15
* Mooi uitgevoerde bundel, voorzien van vezelige schutbladen, die aan een spinneweb doen denken. Willem Jan Otten schreef onlangs in Trouw een even schitterend als aangrijpend stuk over zijn dichtende grootvader P. Otten, die een schilderij van Jan Mankes bezat. Op pagina 53 van onderhavige bundel staat het sonnet 'Bij een jongensportret door Jan Mankes'.
39. PLOMP, Hans Kort geleden. Drieëntwintig bestaande verhalen. [Amsterdam], (De Harmonie, 1979). Linnen met stofomslag. 304 p. 1e druk. Omslag deels licht verkleurd.
€ 25
* Eén van de 100 genummerde en gesigneerde exemplaren, gebonden in linnen door Jansenbinders te Leiden.
40. REYNEKE VAN STUWE, Jeanne Arl. Twee delen in 1 band. Amsterdam, Veen, [1925]. Linnen met bandontwerp van Theo Neuhuys. 260 p. 2e druk. Exlibris, naam op titel. Goed exemplaar.
€ 15
* Derde deel van de romanserie Zijden en keerzijden (1905-1920). 'Arl' is de naam van een paard. Deze 'sportroman' (volgens de schrijfster in haar inleiding) gaat over de paardensport en speelt in 1903, deels in Apeldoorn en Bussum. De eerste druk verscheen al in 1907.
41. REYNEKE VAN STUWE, Jeanne De Heer van de State. Eerste deel. Amsterdam, Veen, [1917]. Karton met stofomslag. (8), 176 p. 4e druk. Wat vlekjes, maar een behoorlijk exemplaar.
€ 10
* Slechts één deel van deze roman over de liefde tussen Siwart Stansma van Hardinga-state en een Haags meisje, maar wel met mooi stofomslag van Jan Sluijters en veel uitgeversreclame. Jeanne Reyneke van Stuwe schreef het boek op achttienjarige leeftijd; in de derde druk verbeterde ze enkele onvolkomenheden.
42. REYNEKE VAN STUWE, Jeanne In 's heiligen Bureaucratius' rijk. Roman uit de Haagsche ambtenaarswereld. Twee delen in 1 band. Amsterdam, Veen, [1920]. Linnen met bandontwerp van Theo Neuhuys. XVI, 200; (4), 176 p. Met frontispice: driedubbelportret van de schrijfster. 1e druk. Goed exemplaar.
€ 20
* Zestiende deel van de romanserie Zijden en keerzijden (1905-1920). 'Sint Bureaucratius' is de bijnaam van Robert van Claermont, secretaris-generaal aan het Departement van Maatschappelijke Voorzorgen. De romanfiguren mogen even fictief zijn als dat ministerie, de schrijfster verzekert ons echter in haar uitgebreide inleiding dat de omgang tussen de ambtenaren, hun werkzaamheden en de activiteiten van het ministerie 'realistisch naar het leven beschreven' zijn.
43. REYNEKE VAN STUWE, Jeanne Madame Nicotine. Amsterdam, Veen, [1921]. Karton met stofomslag. 192 p. 1e druk. Rug van band en omslag licht beschadigd.
€ 15
* Sprekend omslagontwerp van deze bundel proza en poëzie. Laatste 6 pagina's uitgeversreclame, waarvan liefst 3 pagina's voor Couperus.
44. REYNEKE VAN STUWE, Jeanne Vrije kracht. Uit het leven van Odilia Berghem, medisch studente. Twee delen in 1 band. Amsterdam, Veen, [1925]. Linnen met bandontwerp van Theo Neuhuys. 272 p. 2e druk. Exlibris, naam op titel. Net exemplaar.
€ 15
* Vijfde deel van de romanserie Zijden en keerzijden (1905-1920).
45. SLAUERHOFF, J. (vert.), GÓMEZ DE LA SERNA, Ramón Dokter hoe is het mogelijk. Uit het Spaansch vertaald door J. Slauerhoff. Amsterdam, P.N. van Kampen & Zoon, [1933]. Ingenaaid. 182 p. 1e druk. Rug verbruind en vlekkig, omslag wat vuil. Schutblad ontbreekt. Wat roest.
€ 45
* Schaarse vertaling van El doctor inverosimil met een mooi omslagontwerp. Slauerhoff in de inleiding: 'Wie van een rustige slaapwekkende lectuur houdt, leze het niet; wie graag aan het denken wordt gebracht, graag reageeren wil, leze het wel'.
Deze bundel bestaat uit korte verhalen uit de praktijk van een "wonderdokter", die mensen geneest zonder pillen en poeders. De dokter gaat meestal op huisbezoek en observeert wat in de directe omgeving van de patiënt de oorzaak van de ziekte kan zijn: een verstofte piano, een te nauwsluitende regenjas, een op straat gevonden ring. Meesterlijke stukjes, vinden wij.
46. SLAUERHOFF, J. (vert.). GUZMAN, Martin Luis In de schaduw van den leider. (Met illustraties van Leo Meter). Den Haag, Boucher, [1937]. Halflinnen met stofomslag (ontwerp 'CO-OP 2'). 304 p. 1e druk. Hapje uit onderzijde omslag. Scheur in vouw voorflap en bovenzijde omslag, dat aan randen ook iets gerafeld is. Donkere afdruk van etiket op rug van omslag.
€ 32
* Het zeldzame stofomslag is eveneens ontworpen door Leo Meter, die zijn signatuur (een 'L' met drie verticale strepen) plaatste boven 'ic' uit 'Mexicaansche Roman'. Vertaling door J. Slauerhoff en Dr. G.J. Geers van La Sombra del Caudillo. Een exemplaar in linnen zonder stofomslag is leverbaar voor € 12.
47. STUFKENS, N. "In de Derde". Nijkerk, Callenbach, [1939]. Kunstleer met stofomslag. 164 p. Met enkele illustraties op kunstdrukpapier en vignetten van Jo Spier. 1e druk. Klein vlekje op omslag.
€ 25
* De derde klasse van de trein is bedoeld. Met zeer fraai stofomslag van Jo Spier, een collage van tabellen uit een spoorboekje en een treinkaartje, en op de rug een pracht van een speelgoedtrein. Schaars met het omslag.
48. UYL e.a., Bob den Werkers aan de waterweg. Rotterdam, Donia Pers Produkties, 1972. Tien cahiers in houten pallet. Geïllustreerd. Rugje van het door Bob den Uyl geschreven deeltje beschadigd.
€ 18
* De cahiers (Geniet. 6 p. Ills.) gaan over mensen die een belangrijke rol speelden in de geschiedenis van de Rotterdamse haven en scheepsbouw. Bob den Uyl schreef het deeltje over scheepsbouwer Bartel Wilton.
49. VAREKAMP, Erik Ondertussen op Soestdijk... Nu in de boekwinkel! [Amsterdam], Uitgeverij Van Praag, 2004. 58,6 x 41,8 cm. Reclameaffiche voor het stripboek Agent Orange. De jonge jaren van Prins Bernhard. Eénzijdig bedrukt in kleuren. Twee keer gevouwen.
€ 25
* Prachtige boekreclametekening op groot formaat, bestemd voor de boekhandel. Vanavond is alweer de laatste aflevering van Bernhard, schavuit van Oranje...

50. VINKENOOG, Simon Herem'ntijd. Kroniekschrijving van 30 jaar Wereld in Beweging. (Amsterdam), Bres, (1998). Ingenaaid met omslag. 416 p. Geïllustreerd. 1e druk.
€ 16
* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur op de titelpagina: 'voor Fred [Portegies Zwart]/ + Stijn/ Simon/ nog steeds!/ Haarlem 19 VI 98'.
~~~~~~
Onze boeken kunnen het beste doorzocht worden op de zoekpagina van Antiqbook. Op onze website kunt u oude nieuwsbrieven en ook gedrukte catalogi naslaan. Bestellingen vanuit Nederland ontvangen we het liefst per e-mail, dus niet via het bestelsysteem van Abebooks of ZVAB.
Fokas Holthuis & Paul Snijders
Op dit lijstje zijn onze gebruikelijke leveringsvoorwaarden van toepassing.
Naar nieuwsbrief: 339 338 337 336 335 334 333 332 331 330
Naar:
Index nieuwsbrieven
Naar: Index nieuwsbrieven