Antiquariaat Fokas Holthuis Catalogi Paulbooks Paulbooks - Aanwinsten Plaatjes Nieuwsbrieven English

Nieuwsbrief 363 (22 juni 2010)  

Lucebert & Koos Schuur

2 van de 5tigers

(later meer)  
 
 

1.  AAFJES, Bertus Drie essays over de experimentele poëzie. (Amsterdam e.a., Corvey), 1953. Ingenaaid. 32 p. 1e druk. Achterzijde omslag licht roestig.

€ 30

* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van de auteur: Voor Henri Bruning/ hartelijk gegroet/ Bertus Aafjes/ Hoensbroek 16 Juni '54'.

Beruchte essays, met aandacht voor onder meer Lucebert, Hanlo en Claus. 'Het Model voor de Uitgever'. 

2.  (KOUWENAAR, Gerrit) Het is zo vandaag als altijd. Voor Gerrit Kouwenaar. Banholt, (In de Bonnefant), 1983. Verguld bordeauxrood linnen (Binderij Phoenix). (4), 60 p. Met de hand gezet uit de Bembo en de Diotema en gedrukt in een oplage van 75 exemplaren. 1e druk.

€ 400

* Eén van de 29 op naam gedrukte exemplaren. Dit exemplaar was bestemd voor het uitgeversechtpaar Reinold Kuipers en Tine van Buul.

Liber amicorum ter gelegenheid van Kouwenaars 60e verjaardag met bijdragen van H.C. ten Berge, J. Bernlef, Rein Bloem, Remco Campert, Hugo Claus, Constant (met een mooie tekening 'Goede Middag, Haan'!), Gérard van den Eerenbeemt, Jan G. Elburg, Hans Faverey, David Kouwenaar (een originele, gesigneerde ets), Wiel Kusters, Jan Kuijper, Lucebert, Kees Nieuwenhuijzen, Cees Nooteboom, Peter Nijmeijer, Bert Schierbeek, K. Schippers, Jan Sierhuis, Pierre van Soest (een handgekleurde tekening), Hans Tentije, Aat Verhoog en Lela Zečković.

Schitterend, hoogst bibliofiel vriendenboek met een vergulde snor op het voorplat naar een ontwerp van Kees Nieuwenhuijzen.


3.  LUCEBERT e.a. Writing in Holland and Flanders. Afl. 32 (zomer 1973). Geniet. 64 p. Geïllustreerd.

€ 12

* Bevat werk van Lucebert, Gerrit Kouwenaar, Paul Snoek, Hugues C. Pernath, Leo Vroman en Rutger Kopland, uitvoerig ingeleid door R.L.K. Fokkema. 

4.  (LUCEBERT). EIJKELBOOM, Jan Lucebert. (Vertaald in het Engels door C. de Dood). Amsterdam, Meulenhoff, 1964. Garenloos. 20 p. + illustratiekatern. Rijk geïllustreerd.

€ 8 

5.  (LUCEBERT). JENSEN, Jens Christian Lucebert schilder. Wording en analyse van zijn schilderkunst. (Vertaald door Lucas Hüsgen). (Nijmegen), SUN, (2001). 30,5 x 24,5 cm. Linnen met buikband en leeslint. 272 p. Rijk (deels in kleur) geïllustreerd. 1e druk.

€ 90

* Deze monografie is uitverkocht bij de uitgever. 

6.  (LUCEBERT). KORTEWEG (inl.), Anton Namiddag van een faun. Luceberts wandschildering in het Letterkundig Museum. (Nijmegen, Scaldia, 1985). Ingenaaid. (36) p. Geïllustreerd.

€ 5

* Scaldia model 5. 

7.  (LUCEBERT) Der junge Lucebert. Gemälde, Gouachen, Aquarelle, Zeichnungen, Radierungen 1947 bis 1965. Kiel, 1989. Karton. 136 p. Rijk geïllustreerd.

€ 25

* Luxe uitgevoerde catalogus van een tentoonstelling in Museum Bochum. Bevat teksten van o.a. Lucebert, Edy de Wilde, Jens  Christian Jensen en C.W, van de Watering. 

8.  (LUCEBERT). VERHEUL, Kees Portret van Lucebert. (Slingenberg, Hein Elferink), 1998. Ingenaaid met omslag. (16) p. Met de hand gezet uit de Gill sans serif en gedrukt door Hein Elferink op Zerkall-Bütten in blauw en zwart in een oplage van 90 genummerde exemplaren. 1e druk.

€ 40

* Portret van en interview met Lucebert dat Verheul als 14-jarige publiceerde in Nostra Scribamus. Orgaan van de Hengelose Gymnasiasten. Deze uitgave werd voor de gelegenheid aangevuld met een nawoord. 

9.  LUCEBERT Alfabel. Amsterdam, De Bezige Bij, [1955]. Halflinnen [bandtekening Lucebert]. (44) p. 1e druk.

€ 25 

10.  LUCEBERT Amulet. Amsterdam, De Bezige Bij, 1957. Linnen met stofomslag (ontwerp Lucebert). 56 p. 2e druk. Omslag deels iets verbruind.

€ 16


11.  LUCEBERT Drie lagen diep. Tekeningen en gedichten. (Amsterdam, Stedelijk Museum, 1969). Vierkant 4to. Garenloos. 76 p. 1e druk. Paar minimale vlekjes op omslag, maar een keurig exemplaar voor zo'n formaat.

€ 22 

12.  LUCEBERT 'Geachte toehoorders'. P. 13-20 in: Juffrouw Ida. Jrg. 9, afl. 3 (december 1983). Den Haag, Letterkundig Museum, 1983. Geniet. 32 p. Geïllustreerd.

gratis bij een bestelling

* Toespraak bij de presentatie van Luceberts wandschildering in de foyer van het Letterkundig Museum. Bevat tevens bijdragen van Korteweg en Stokvis over deze schilderingen. 

13.  LUCEBERT (Gedichten tot 1974 in 9 bundels). Amsterdam, De Bezige Bij, 1978-1983. Negen delen in papieren foedraal. Ingenaaid. Sommige ruggen verschoten.

€ 90

* Fotografische herdrukken van negen afzonderlijke bundels uit Verzamelde gedichten (1974), typografisch verzorgd door Willem Sandberg.


14.  LUCEBERT Horror. (Met twee typografische illustraties door Menno Wielinga). [Bedum], Exponent, 1986. 33 x 23 cm. Ingenaaid. (16) p. Met de hand gezet uit de Syntax en gedrukt in een oplage van 115 genummerde exemplaren.

€ 40

* Eén van de 10 extra, ongenummerde exemplaren bestemd voor relaties van de uitgeverij.


15.  LUCEBERT Triangel in de jungle. Gevolgd door De dieren der democratie Den Haag, Stols, 1951. Ingenaaid met omslag (ontwerp van de auteur). 52 p. 1e druk. Blindstempel op tweede blanco schutblad. Mooi exemplaar.

€ 32

* Van Dijk 890.


16.  LUCEBERT Val voor vliegengod. (Illustraties en omslag van de auteur). Amsterdam, De Bezige Bij, 1959. Ingenaaid. 80 p. 1e druk.

€ 6 

17.  LUCEBERT Van de afgrond en de luchtmens. Den Haag, Stols, 1953. Ingenaaid (omslag Lucebert). (2), 66 p. 1e druk. Enkele leesvouwen in de rug, verder goed.

€ 18

* Van Dijk 923. 

18.  LUCEBERT Van de maltentige losbol. (Rijk geïllustreerd door de dichter). Amsterdam, De Bezige Bij, 1994. 31 x 25 cm. Ingenaaid met transparant stofomslag. 144 p. 1e druk. Keurig.

€ 20 

19.  LUCEBERT Van de maltentige losbol. (Rijk geïllustreerd door de dichter). (En:) Op bezoek bij Lucebert. Samenstelling en tekst Jens Christian Jensen. Foto's Karin Székessy. Amsterdam, De Bezige Bij, 1994. 31 x 25 cm. Ingenaaid. 144 p. resp. ongepagineerd. Twee delen in cassette met linten. 1e druk.

€ 500

* Eén van de 50 luxe-exemplaren met een originele, genummerde en door de weduwe Lucebert op de achterzijde gesigneerde ets én een originele, gesigneerde foto (Lucebert aan het werk in zijn atelier) van Karin Székessy. (Er verschenen overigens ook 30 nóg luxere exemplaren met een originele gouache.) 

20.  LUCEBERT Verzamelde gedichten. Amsterdam, De Bezige Bij, 1974. 2 delen in cassette. Soepel linnen. Typografie W. Sandberg. Met illustraties van de dichter. Met uitgebreide verantwoording, varianten, documentatie, bibliografie en registers. Vochtvlek op cassette. Ruggen (als altijd) licht verkleurd.

€ 150

* In 2002 verscheen weliswaar een herdruk van Luceberts Verzamelde gedichten, aangevuld met de bundels van na 1974 en een afdeling nagelaten gedichten (voornamelijk uit de jaren '90), maar die editie heeft een wel zeer karige verantwoording, terwijl deel 2 van deze uitgave daar in zijn geheel aan is gewijd. Bovendien ontbeert ze de meesterhand van typograaf Sandberg, die de uitgave van 1974 tot zo'n monument maakte.


21.  LUCEBERT Voor Salman Rushdie. [1994]. Ansichtkaart met gedicht van Lucebert in facsimile van het handschrift.

gratis bij een bestelling

* Protestkaart van de verzamelde Nederlandse schrijvers, uitgevers, boekverkopers en openbare biblotheken. 

22.  LUCEBERT Your thingdom. (Met een inleiding door Jan Vrijman en een aanbeveling door W. Sandberg). (New York, Graham Gallery, 1959). Geniet. 24. Geïllustreerd. 1e druk. Omslag niet zo fraai.

€ 30

* Gezamenlijke catalogus van de werken van Lucebert, Jaap Mooy en Jaap Wagemaker ter gelegenheid van een verkooptentoonstelling in New York. Typografie: Pieter Brattinga jr. Drukker: Steendrukkerij De Jong & Co. Hilversum. Schaars: eenmaal in de NCC, niet in de KB. 

23.  SCHIERBEEK, Bert De derde persoon. Amsterdam, De Bezige Bij, 1955. Ingenaaid. 176 p. Omslag en illustraties LUCEBERT. 1e druk. Voorzijde omslag deels los.

€ 12 

24.  SCHIERBEEK, Bert De derde persoon. Amsterdam, De Bezige Bij, 1955. Ingenaaid. 176 p. Omslag en illustraties LUCEBERT. 1e druk. Voorzijde omslag los.

€ 50

* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde (en zeer poëtische) opdracht: 'voor Wim Heinemeijer/ dat is de dronken voet van het licht/ te dronken de straal/ en valt zo de mens?/ Bert Schierbeek'. 

25.  SCHUUR, Koos, en Geert SCHREUDER Novemberland. (Met illustraties van Geert Schreuder, een voorwoord van Herman ter Veen en een inleiding van Eddy de Jonge). (Onstwedde, G.H. Schreuder), 1998. Linnen met stofomslag. Z.p.

€ 12

* Gesigneerd door de kunstenaar op de Franse titel ('November '98'). 

26.  SCHUUR, Koos. (CHARLES, J.B.) En de Kookaburra lacht... Brieven van een emigrant. Amsterdam, De Bezige Bij, 1953. Ingenaaid met flappen (omslagtekening Lotte Ruting). Onafgesneden. 100 p. Gedrukt in een genummerde oplage van 500 exemplaren. 1e druk.

€ 20

* Exemplaar met handgeschreven, gesigneerde opdracht van Willem Nagel alias J.B. Charles: 'voor Minie Wijnen/ van Charles Willem/ 9 Dec. 1953'. Bijgevoegd zijn enkele knipsels over dit boek en de auteur. 

27.  [SCHUUR, Koos] De 7 vloeken. Poëtisch pamflet. [Groningen], In agris occupatis, 1944. Geniet. (12) p. + omslag. Gedrukt door H.N. Werkman in een oplage van 110 genummerde exemplaren. Met een druk in drie kleuren op het omslag. 1e druk. Omslag deels zeer licht verkleurd.

€ 400

* Volière-reeks 4. De Jong 976. Simoni S 15. Hot Printing 44-g11. H.N. Werkman, Het complete oeuvre G-248.


28.  [SCHUUR, Koos] De 7 vloeken. Poëtisch pamflet. [Groningen], In agris occupatis, 1944. Ingenaaid (naaigaren ontbreekt). (12) p. + omslag. Gedrukt door H.N. Werkman in een oplage van 110 genummerde exemplaren. Met een druk in drie kleuren op het omslag. 1e druk. Omslag deels zeer licht verkleurd, twee vlekjes op voorzijde omslag.

€ 825

* Eén van de 15 Romeins genummerde luxe-exemplaren, gedrukt op Dührer-text en gesigneerd door de dichter (met het kenmerkende bloemetje). De kleuren van het druksel op het omslag van dit luxe-exemplaar verschillen van de kleuren op het omslag van het gewone exemplaar: het effect van de irisdruk is hier sterker. We hebben andere luxe-exemplaren gezien met dezelfde kleuren: zou Werkman opzettelijk andere kleuren inkt hebben gebruikt bij het sjabloneren van de luxe-exemplaren (die immers ook op ander papier werden gedrukt)? Zie de verschillen! Volière-reeks 4. De Jong 976. Simoni S 15. Hot Printing 44-g11. H.N. Werkman, Het complete oeuvre G-248.


29.  SCHUUR, Koos De dichter. (Gedicht). Amsterdam, zonder uitgever, 1945. Plano. Gedrukt in een beperkte, genummerde oplage. 1e druk. Klein roestvlekje.

€ 15

* 'Gedrukt op de tentoonstelling "Het Vrije Boek in Onvrije Tijd" op een ondergrondsche drukpers met fietsaandrijving in een genummerde oplage'.


30.  SCHUUR, Koos Handgeschreven brief aan 'beste Max [Schuchart]'. 27,7 x 20,2 cm. Op briefpapier van Het Woord. Maandblad voor de nieuwe Nederlandse letterkunde. Eén blad. Alleen recto. Gesigneerd 'Koos [gevolgd door een bloemetje]' en gedateerd 'Amsterdam-C., 1 juli '46. 4 regels tekst.

€ 20

* Kort briefje, dat een zending gedichten begeleidde. Tevens: 'ik ben zeer benieuwd naar je beschouwing over de engelschen'.


31.  SCHUUR, Koos Om wat ik van de liefde weet. (Gedicht). [Amsterdam], De Bezige Bij, 1951. Vouwblad. Gedrukt op geschept papier in een kleine oplage. 1e druk. Matig exemplaar met vouwen, scheuren en aantekeningen (niet van de auteur).

gratis bij een bestelling

* 'Aangeboden door De Bezige Bij ter gelegenheid van het afscheid van Koos Schuur 27 Februari 1951'.  

32.  SCHUUR, Koos Waar het was. Amsterdam, De Bezige Bij, 1980. Garenloos. 44 p. 1e druk. Rugje wat sleets.

€ 20

* Gesigneerd met handgeschreven, gesigneerde opdracht op Franse titel: 'beste Hans/ hierbij de geserreerde/ gedichten van de/ laatste veertien jaren-/ weinig, maar ik hoop/ van kwaliteit/ 8-12-80/ Koos Schuur'. 

33.  SCHUUR, Koos Waar het was. Amsterdam, De Bezige Bij, 1980. Garenloos. 44 p. 1e druk.

gratis bij een bestelling 

34.  SCHUUR, Koos Windverhaal. Gedichten. Dordrecht, Semaphore Pers, 1941 [= 1944]. Halflinnen. 32 p. Gedrukt in een oplage van 270 genummerde exemplaren. Debuut. 1e druk.

€ 22

* De Jong 752. 

35.  (VIJFTIGERS). VINKENOOG (samenst. en inl.), Simon Atonaal. (Met illustraties van Karel Appel en Corneille). Den Haag, Stols, 1956. Ingenaaid (omslagontwerp: [Jan] Roëde). 128 p. 3e, uitgebreide druk, met een extra inleiding. Licht scheefgelezen.

€ 22

* Van Dijk 878 b.


36.  WARREN, Hans Leeuw Lente. Amsterdam, U.M. Holland, 1954. Ingenaaid met omslag. 44 p. Omslagontwerp van LUCEBERT. 1e druk.

€ 8 

37.  WARREN, Hans Leeuw Lente. Amsterdam, U.M. Holland, 1954. Ingenaaid met omslag. 44 p. Omslagontwerp van LUCEBERT. 1e druk.

€ 14

* Exemplaar met (gescheurde) buikband, waarop vermeld dat gedichten uit deze bundel zijn bekroond met een reisbeurs van ƒ 2000.


 

* www.paulbooks.nl  

Vorige week verscheen onze vierde tweewekelijkse, Engelstalige nieuwsbrief van Paulbooks, onder het motto Facetious Nights. Deze nieuwsbrief bevat een twintigtal titels op allerlei gebied, onder meer een in glad leder gevat erotisch prachtwerk van Franz von Bayros, een achttiende-eeuws Venetiaans uitgaafje van Baltasar Gracián en een boek (Les naufrages aériens, 1880) over ongelukken met luchtballonnen, dramatisch geïllustreerd. Abonneren, vragen stellen en boeken bestellen kan door een mailtje te sturen naar paul@fokas.nl.   

Fokas Holthuis & Paul Snijders

Op dit lijstje zijn onze gebruikelijke leveringsvoorwaarden van toepassing.

Naar nieuwsbrief: 363 362 361 360 359 358 357 356 355 354
Naar: Index nieuwsbrieven