Antiquariaat Fokas Holthuis Catalogi Paulbooks Paulbooks - Aanwinsten Plaatjes Nieuwsbrieven English

Nieuwsbrief 366 (7 juli 2010)  

Russisch

Deze nieuwsbrief is gewijd aan boeken in het Russisch en uit het Russisch, en bevat ook andere items die met Rusland te maken hebben, zoals een brief van Jacob Israël de Haan en een roman van Gerard Vanter die in Rusland speelt. De eerste bestellers krijgen een Russisch kinderboekje toe.  
 

1.  BOELGAKOW, M., De noodlottige eieren. Onder toezicht van Prof.Dr. N. van Wijk uit het Russisch vertaald door Wladimir Zatskoy. Met een opstel over den schrijver M. Boelgakow van Prof.Dr. N. van Wijk.  Zeist, J. Ploegsma, 1929. Karton met stofomslag (met linosnede van Machiel Wilmink). 152 p. Gezet in de Tiemann en gedrukt in rood en zwart (fraaie initiaal en uitgeversmerk in rood). 1e druk. Mooi, aantrekkelijk boekje.

€ 16

* In 1970 opnieuw vertaald door Marko Fondse onder de titel De eieren der Rampp-spoed.


2.  BOENIN, Iwan Het leven van Arsenjew. (Vertaling A. Kosloff). Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, 1934. Linnen met stofomslag. 240 p. 1e druk. Omslag wat verbruind en aan de randen met scheurtjes; decoratie op de boekrug uitgelopen. Stempeltje op schutblad.

€ 30

* Afbeelding op band en omslag identiek: een oude man houdt een samowar vast, uitgevoerd in goud, rood, roze en groen. Mooi boek in zeldzaam goede staat!


3.  BOGDANOV, N. Het eerste meisje. Een romantische geschiedenis uit het Russisch vertaald door Manja Zwalf. Amsterdam, De Arbeiderspers, [1932]. Linnen met rijke goudopdruk. 288 p. 1e druk. Naam op eerste pagina, maar een prima exemplaar.

€ 8

* Vertaling van Perwaja djewoesjka. De eerste vertaling in het Nederlands van Nikolaj Bogdanov.


4.  BRUGGEN, Carry van. (vert.). PRESSENSÉ, Francis de De verschrikkingen der Russische gevangenissen. Met een voorwoord van Frans Coenen. Amsterdam, Maatschappij voor goede en goedkoope lectuur, [1913]. Ingenaaid. VI, 42 p. Keurig.

€ 10 

5.  DEKKER, Maurits. Als Boris ROBAZKI Waarom ik niet krankzinnig ben. In het Nederlandsch bewerkt door A. Bakels (sic). Den Haag, Leopold, 1929. Linnen. 236 p. 1e druk. Etiket op binnenzijde voorzijde geplakt ('Ontvangen van de Haagsche Post als een prijs voor een door haar uitgeschreven wedstrijd'). Eerste pagina's wat roest.

€ 22

* Omdat Maurits Dekker tot dan toe weinig succes had gehad als auteur, gooide hij het in 1929 over een andere boeg. Vermomd als een niet bestaande Russische auteur werd hem door de kritiek veel lof toegezwaaid, ook door Frits Lapidoth, die het werk van Dekker over het algemeen maar niks vond. En daar was het Dekker nou allemaal om begonnen. Zie hierover: Wim J. Simons, Hakken en spaanders. Kleine curiosa uit de Nederlandse en Vlaamse letteren (Amsterdam, De Bussy, z.j.).


6.  DOSTOJEWSKI, F.M. De eerlijke dief. Amsterdam, Uitgevers-Maatschappij Prometheus, [1944]. Linnen. 48 p. Eén van 1000 genummerde exemplaren 'in het vijfde oorlogsjaar' 'op de "fietspers" gedrukt' bij N.V. Van Munster's Drukkerijen te Amsterdam. Band vlekkig en linnen wat geribbeld.

€ 12

* Een vreemde, niet erg mooie uitgave, die niet in De Jong voorkomt, maar toch een clandestien karakter heeft. 

7.  DRIESSEN, F.C. Gogol' als novellist. Bijdrage tot de kennis van zijn compositietechniek. Academisch proefschrift. Baarn, Hollandia-Drukkerij, 1955. 24 x 16 cm. Ingenaaid. Dissertatie met 4 pagina's stellingen. VI, 264 pp. Deels wat verbruind.

€ 12 

8.  DWINGER, Edwin Erich Het leger achter prikkeldraad. Een Siberisch dagboek. Culemborg, De Pauw, [1931]. Orig. linnen met mooi bandontwerp. 328 pp. Net exemplaar. Twee exlibris, van J.E. Van Lelyveld-Van der Wyck en van de Nederlandsche Boekenclub (jaren dertig).

€ 15

* Een Duitse soldaat in Russische krijgsgevangenschap, in de Eerste Wereldoorlog. Vertaald door W.J.A. Roldanus Jr. naar Armee hinter Stacheldraht. 

9.  EHRENBOURG, Ilja De liefde van Jeanne Ney. Roman uit het Russisch vertaald door S. van Praag. Amsterdam, Meulenhoff, 1930. Versierd linnen (Ella Riemersma). 356 p. 1e druk. Rug verbruind en verguldsel heel licht gesleten. Twee plakzegeltjes op binnenzijde band. Eerste en laatste pagina verbruind.

€ 22

* Prachtband met art-deco-ontwerp van Ella Riemersma. Over de liefde tussen een bolsjewistische Romeo en een in Rusland verdwaalde Franse Julia.


10.  ERSCHOW, P. Höcker-Rösslein - Koniok-Gorbunok. Übertragen ins Deutsche von Egon H. Strassburger. Illustriert von Georg Schlicht. Berlin, Otto Kirchner & Co., 1922. 25 x 19 cm. Ingenaaid. 128 p. Rijk geïllustreerd. Papier wat verbruind.

€ 22

* Uit het Russisch in het Duits vertaald sprookje, fantastisch geïllustreerd in Russische stijl en met prachtige kleurige decoraties.


11.  FIMMEN, Edo (Voorwoord) Was sahen 58 deutsche Arbeiter in Rußland? Bericht der deutschen Arbeiter-Delegation über ihren Aufenthalt in Rußland vom 14. Juli bis zum 28. August 1925. Berlin, Neuer Deutscher Verlag, 1925. Ingenaaid. 176 p. Met bijbehorend gedrukt enquêteformulier. 1e druk (1e-100ste duizendtal!). Hoekje van omslag afgescheurd (ligt los in het boek).

€ 14

* Uitgegeven namens het Einheitskomitee für Arbeiterdelegationen. De Nederlander Edo Fimmen (1881-1942) was een invloedrijk internationaal vakbondsman. Mooi grafisch omslag.


12.  GLADKOW, F. Cement. Uit het Russisch vertaald door C. Anarges. Met een inleiding van Dr. Alfr. Hackel. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, [1929]. Linnen (met bandtekening van Han Keja). 360 p. Niet afgesneden. 1e druk. Zeer frisse, gave band; wat roest op de rand van het boekblok.

€ 25


13.  GOGOLJ, Nicolaj Het portret. Houtsneden van A.J. Krawtsjenko. Uit het Russisch vertaald door Aleida G. Schot. Amsterdam, De Bezige Bij, 1946. Halflinnen met stofomslag. 124 p. 1e druk. Naam op schutblad.

€ 6 

14.  GORKI, Maksim Originele persfoto van Maksim Gorki in zijn tuin te Sorrento. Originele foto met aan de achterkant een opgeplakt briefje met getelexte toelichting, gedateerd 7/1/29. 18,9 x 14,5 cm. Wat gekreukt, vage stempels.

€ 25

* Gorki kijkt tegen de zon in naar beneden, een sigarettenpijpje in de hand en een Russisch mutsje op het hoofd. 'Photo shows Maxine Gorky, famous Russian author and novelist, at his villa in Sorrento, Italy where he sojourns most of his time, except for occasional visits to his native land, Russia. At the present time he is on a visit to Russia.'


15.  HAAN, Jacob Israël de Handgeschreven brief aan 'Zeer geachte Heer [Victor] Van Vriesland'. 20,9 x 13,3 cm. Op eigen briefpapier. Eén blad. Alleen recto. Gesigneerd 'Jacob Israël de Haan' en gedateerd 'Amsterdam, 16.12.14'. 11 regels tekst.

€ 450

* Over een lezing die Van Vriesland zou houden. Tevens over het door Lucien Wolf opgerichte Darkest Russia en The Daily Chronicle, waarin recensies van De Haans In Russische gevangenissen (1913) waren opgenomen. 'Ik geloof ook in Fransch-Zwitsersche bladen maar ik bezit die niet en kan ze ook niet krijgen'. Brieven van De Haan komen niet vaak in de handel! 

16.  HAAN, Jacob Israël de In Russische gevangenissen. Amsterdam, MGGL, [1913]. Halflinnen. (6), 170 p. 1e druk. Band wat grauw.

€ 15 

17.  HOFFMANN, Franz Verhalen uit het Russische volksleven voor jongelieden van beiderlei kunne. Uit het Hoogduitsch van Franz Hoffmann. Met zes gekleurde plaatjes. Gouda, G.B. van Goor & Zonen, [1870]. Verguld linnen. (6), 184 p. Niet afgesneden. Met zes kleurenlitho's. 1e druk. Band  licht versleten. Heel lichte roest.

€ 30

* Mooi geïllustreerde verhalen van een grootmoeder uit haar jaren als gouvernante in het primitieve vroeg-19e-eeuwse Rusland. Uit het bezit van verschillende leden van de familie Van Tuyll van Serooskerken: op het schutblad staat 'MvTuijll vS' met adres, waarschijnlijk Maurits (1869-1942), een oom van Frederik Christiaan Constantijn (1886-1958), burgemeester van Zuilen, aan wie hij het wellicht geschonken heeft: blijkens een inscriptie op de volgende pagina heeft deze 'F.C.C. v.T.' het boekje gegeven aan zijn elfjarige zoon Willem.


18.  JASIENSKI, Bruno Ik verbrand Parijs. Amsterdam, De Gulden Ster, [1933]. Gedecoreerd linnen met de voorzijde van het prachtige stofomslag aan de binnenkant opgeplakt (ontwerp Johan Haak). 280 p. 1e druk. Rode opdruk van de band heeft wat kleine slijtplekjes.

€ 22

* De grote roman van deze voorman van het futurisme in Polen. Jasienski (1901-1938), een eeuwig enfant terrible, werd tenslotte geëxecuteerd in een Russisch werkkamp. Vertaling Siegfried van Praag (een nieuwe vertaling door Henk Eikeboom verscheen in 1936). 

19.  KAWELIN - TURGENJEW - HERZEN Konstantin Kawelins und Iwan Turgenjews Social-politischer Briefwechsel mit Alexander Iw. Herzen. Mit Beilagen und Erläuterungen herausgegeben von Prof. Michail Dragomanow. Autorisierte Übersetzung von  Dr. Boris Minzès. Stuttgart, Cotta, 1894. Original wrappers. XX, 232 p. Uncut. First edition. Backstrip reinforced with blank paper, otherwise in excellent condition.

€ 18

* Correspondence between Turgenyev, Kawinin and Herzen. Translated into German by Boris Minzès. 

20.  KAZANTZAKI, Nikolai Toda-raba. Uit het Fransch vertaald door Simon Koster. Bandontwerp Luc Kisjes. Amsterdam, Wereldbibliotheek, 1933. Gedecoreerd linnen. 256 p. 1e druk.

€ 10

* Oorspronkelijk in het Frans geschreven roman, waarvan de stof geleverd werd door een Russische reis van de op Kreta geboren auteur. Fraaie bandtekening met Lenin in felrood op zwart.


21.  KOROLYEVITCH, Vladimir Mej Mourrej (Mae Murray).  Moskou, Kinopesjat, 1927. 14,5 x 11,5 cm. Geniet. 16 p. Geïllustreerd. Net exemplaar.

€ 30

* Kleine biografie van de filmster Mae Murray (1893-1965), in het Russisch, met een aantal zwartwitillustraties. Oplage 15.000 exemplaren, maar hoeveel zijn er over van zo'n kwetsbaar populair boekje?


22.  KUSMIN, Michael Alexandrinische Gesänge. Deutsch von Johannes von Guenther. München, Dreiländerverlag, 1920. 32 x 23 cm. Karton. 36 p. Eén van 350 genummerde exemplaren. 1e druk. Rug onderaan wat beschadigd. Omslag wat verkleurd.

€ 30

* Von Guenther vertaalde deze gedichten voor het eerst in 1908 'onder de ogen van de dichter'. Slechts één gedicht werd gepubliceerd. Gedurende de Eerste Wereldoorlog ging het manuscript verloren, zodat de ongelukkige vertaler in 1919 zijn werk opnieuw moest doen. Volgens het colofon is de editie door de schrijver gesigneerd, maar dat is niet gebeurd. Een kwetsbaar boek door zijn grote formaat. 

23.  KUSMIN, Michael Der stille Hüter. Roman. Heidelberg, Merlin-Verlag, 1928. Geel linnen met paars bestempeld. 276 p. 1e druk.

€ 12

* Vertaald uit het Russisch door J.M. Schubert. Oorspronkelijke titel Тихий страж, 'Stille waker'. 

24.  KUSMIN, Michail Geschichten. München, Georg Müller, 1911. Gedecoreerd karton. (8), 320 p. Geautoriseerde vertaling van Edgar Mesching. 2e druk. Rug wat verkleurd en geribbeld, maar een net exemplaar van een mooi vormgegeven boek.

€ 10

* Onder anderen met de novelle 'Flügel', in het Nederlands vertaald als 'Op vleugels'. De naam van de decadentistische Russische auteur wordt ook vaak als 'Kuzmin' gespeld.  

25.  KUSMIN, Michaïl Die Reisen des Sir John Fairfax durch die Türkei und andere bemerkenswerte Länder. Ins Deutsche übertragen von Alexander Eliasberg und mit Holzschnitten versehen von Karl Rössing. München, Orchis-Verlag, 1923. Gedecoreerd linnen. 140 p. 1e druk. Goud op de band wat dof geworden; iets scheefgelezen. Twee pagina's wat ruw opengesneden.

€ 30

* Bijzonder donkere zwartwit-houtsneden met daaraan gewaagde, sterke typografie door Woldemar Klein.


26.  LAVRENEF, Boris Russische vrouwen nu. De Eén en veertigste (&) Verhaal van een eenvoudige kwestie. Vertaald en ingeleid door Dr. A. Saalborn. Amsterdam, Meulenhoff, [1935]. Linnen met stofomslag (ontwerp Jan Wiegman). 184 p. Gedrukt in rood en zwart. 1e druk. Omslag aan de randen licht beschadigd. Fiks exlibris.

€ 16

* Opvallend zilver en grijsblauw omslag omvat zeer gave groflinnen band eveneens volgens ontwerp van Wiegman. Serie Zilveren Wiekslagen.


27.  LOMAN, J.B. Russische economische toestanden. Academisch proefschrift ter verkrijging van den graad van Doctor in de Rechtswetenschap aan de Universiteit van Amsterdam op gezag van den rector magnificus Dr. Th. Place ... op Vrijdag 12 November 1886. Amsterdam, De Brakke Grond, 1886. 24 x 16 cm. Ingenaaid. (8), 100 p. 1e druk. Oudtijds gerepareerd met repen papier. Wat roest.

€ 20

* Geschiedenis en politiek van de Russische economie, speciaal met aandacht voor de landbouw, en over collectief grondbezit. Dissertatie met stellingen, door Johannes Bernardus Loman (Eierland, Texel, 1862 - Pretoria, 1908).

28.  LUGER, Johan In het stervende Wolgagebied. Rotterdam, Nederlandsch Nansen-Comité / W.L. & J. Brusse, 1922. Vierkant 18 x 16 cm. Kalligrafisch omslag door Jan van Krimpen. 104 p. Eerste druk. Wat gekreukt.

€ 12

* Over de honger in de jonge Russische republiek. 

29.  MARSCHAK, Samuil Volksrijmpjes.  Den Haag, Servire/De Baanbreker, 1930. 22 x 19 cm. Geniet. 8 p. Illustraties in blauw, felrood en grijs. 1e druk. Omslag wat verkleurd, en vage naam.

€ 75

* Nederlandse bewerking door Ljoeba Dworson en Eliza Hess-Binger van een van Marschaks beroemde Russische kinderboeken, geïllustreerd door Vladimir Konaschewitch.

 

30.  MECHANICUS, Philip Russische reisschetsen. Verzamelde reisbrieven, overgenomen uit het Algemeen Handelsblad van 1930, 1931 en 1932, met een voorwoord van D.J. von Balluseck. [Amsterdam], Algemeen Handelsblad, [1932]. 27 x 18 cm. Ingenaaid. 112 p. Geïllustreerd. 1e druk. Omslag verkleurd en aan rug en achterkant licht beschadigd. Plakzegeltje op de rug. Met op de titelpagina een stempel van de 'Stichting Landverhuizing Nederland' met bijbehorende notities.

€ 9 

31.  NADJIWIN, Iwan Raspoetin, de heilige duivel. Uit het Russisch vertaald door S. van Praag. Omslag en band van Johan Haak. (Twee delen). Amsterdam, De Gulden Ster, [1933]. Halflinnen met stofomslag. 368; 344 p. 1e druk. Roest in begin en einde van beide delen. Omslagen aan de randen met kleine scheurtjes en wat verkleuring.

€ 45

* Banden laten een sierlijk gezicht op Moskou zien, maar de indrukwekkende stofomslagen vertonen een expressief portret van Raspoetin. Beide ontwerpen zijn van Johan Haak (1890-1977). Bijzondere set!

http://www.fokas.nl/p/254756.JPG 

32.  (NIJHOFF (vert.), M.). STRAWINSKY, I. Het verhaal van den vos. Een vroolijke vertooning met zang en dans. Naar het Russisch van I. Strawinsky. Amsterdam, Querido, 1933. Ingenaaid. 24 p. 1e druk. Omslag deels verbruind en gevlekt.

€ 8 

33.  OSORGIN, Michael Mijn zuster. Geautoriseerde vertaling uit het Russisch door Dr.B. Raptschinsky. Zutphen, Thieme, 1932. Linnen (expressief ontwerp van W. Backer). (4), 232 p. 1e druk. Mooi exemplaar.

€ 25 

34.  POESJKIN, Alexander Enkele gedichten. Uit het Russisch vertaald door Aleida G. Schot. Amsterdam, [Balkema?], (1945). Ingenaaid. (2), 38 p. Oplage 250 genummerde exemplaren.

€ 12

* Herdruk van de illegale oorlogsuitgave De Jong 667. 

35.  POESJKIN, Alexander Enkele gedichten. Uit het Russisch vertaald door Aleida G. Schot. Amsterdam, A.A. Balkema, [1944]. Ingenaaid. (4), 36 p. Oplage 150 genummerde exemplaren. Gedrukt op Van Gelder. 1e druk. Fris exemplaar.

€ 25

* Clandestiene uitgave. De Jong 667. 

36.  POESJKIN, Alexander De verhalen van wijlen Iwan Petrowitsj Bjelkin. Schoppenvrouw. Egyptische nachten. Den Haag, Boucher, 1949. Linnen met stofomslag. 232 p. Vertaald door Aleida G. Schot. 2e herziene en aangevulde druk. Prima exemplaar met goed stofomslag.

€ 10 

37.  POSTNIKOV, Yuri Shapka nevidimka. Moskva, Malush, 1965. 17 x 13 cm. Geniet. 48 p. Geïllustreerd kinderboek. Lichte gebruikssporen.

€ 10

* "De onzichtbare pet". Leuk kinderboek (6-10 jaar) over een jongen met een petje dat hem onzichtbaar maakt. Voor kinderen van 6-10 jaar.years.

 

38.  REVE, G.J.M. van het. Als: Gerard VANTER Azef de verrader. Historische roman uit het ondergrondsche Rusland der terroristen. Amsterdam, Boekengemeenschap der Vereeniging van Vrienden der Sowjet-Unie, 1935. Twee delen. Linnen. 160; 160 p. 1e druk. Band op de rug verkleurd en met wat vlekjes. Exlibris in beide delen. Met ingeplakt overlijdensbericht van de schrijver uit een krant (uiteraard mede ondertekend door K. en G.K. van het Reve).

€ 35 

39.  REVE, Karel van het De "ouderwetse roman" in Rusland. Rede uitgesproken bij de aanvaarding van het ambt van hoogleraar in de Slavische letterkunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden op 18 oktober 1957. Amsterdam, Van Oorschot, 1957. Ingenaaid. 32 p. 1e druk. Omslag deels iets verschoten.

€ 30 

40.  REVE, Karel van het Russisch Lees- en Themaboek, bevattende teksten ter vertaling in en uit het Russisch voor beginners en gevorderden, verzameld en van aantekeningen voorzien door K. van het Reve.  Amsterdam, Becht, [1947]. Karton. (4), 192 p. 1e druk. Met erratastrookje. Rug roestvlekkig.

€ 20 

41.  RIBERA, B. Brevis enarratio historica de statu Ecclesiae Moscoviticae. Editio nova, emendatior et auctior juxta rarissima exemplaria viennensia anni 1733 curante Joanne Martinov, s.j. Paris, Carolus Taranne, 1874. 8vo. Half calf with marbled boards.

€ 30

* Short history of the Church in Moscow, edited by Joannes Martinov. 1874. Ribera was chaplain of the Spanish ambassador in Moscow. With handwritten dedication by Martinov to R.P.J. Allard, 'hommage affectueux'. xxxiv, 208 pp. Binding rubbed and a bit damaged. Two library stamps. 
 

43.  Russische karikatuur Tam'! Kartinki Sovyetskago raja. Tekst' Lolo i Leri. Zonder plaats of uitgever, circa 1923. 33 x 25 cm. Negen gedichten met acht illustraties in kleuren, gedrukt in offset op dun kunstdrukpapier, in een portfolio van dik papier. 18 bladen. Waarschijnlijk incompleet: één plaat ontbreekt (hoewel dit exemplaar identiek is aan dat in de universiteitsbibliotheek van Frankfurt). Portfolio roestig en wat beschadigd, prenten in goede staat (wel enkele kleine ezelsoortjes).

€ 90

* 'Daar! Illustraties uit het Sovietparadijs'. Geen auteur, kunstenaar, uitgever, datum of plaats wordt genoemd, alleen: Lolo & Leri. About 1923. Een luchthartige satire op de jeugdige Sovietmaatschappij.

 

44.  Russisch theaterkrantje Novosti sezona. Twee nummers, van 16 april 1915 en 22-24 maart 1916 (3058 en 3215). 27 x 19 cm. Geniet. 16 p. elk. Op krantenpapier. Met vele illustraties, vignetten en mooie reclames. Aan de randen wat beschadigd.

€ 35

* Dit goedkoop gedrukte, druk ogende krantje ('Seizoensnieuws') verscheen driemaal per week. Nummer 3215 bevat het doodsbericht van Alexander Skrjabin.

 

45.  Russische boekcatalogus. Chudozhestvennaya literatura. Katalog knig.  Moscow / Leningrad, Gosudarstvennoye Izdatelstvo, 1927. Origineel gedecoreerd omslag (ontwerp door 'Rid'). 128 p. Randen en rugje wat versleten, papier aan de rand verbruind.

€ 35

* Uitvoerige catalogus van deze uitgever met zo'n 1000 titels, voorzien van een alfabetisch register.

 

46.  Russisch tijdschrift Slatozwjet. Zeitschrift für Kunst und Literatur. Nr. 1, 1924.  Berlin, Verlag Olga Diakow & Co., 1924. 35 x 31 cm. Zeer groot vierkant formaat. Gedecoreerd omslag in goud en zwart bedrukt. 24 p. met 18 vaak kleurige reproducties op zwaar machinegeschept papier geplakt. 1e druk. Rug en randen deels beschadigd; aan de achterkant ontbreekt een hoek van 4 x 5 cm (zonder tekstverlies). Ietwat los en verbruind.

€ 50

* Redactie N.G. Berejansky. Duitstalig tijdschrift met veel aandacht voor beeldende kunst. Ook met geïllustreerde verhalen, o.m. van Ivan Bunin: 'Ein unbekannter Freund'

 

47.  SACHER-MASOCH, L. von Katharina II. Russische Hofgeschichten. Berlin, Schreitersche Verlagsbuchhandlung, (circa 1920). Karton. 420 p. Rug verkleurd, goedkoop papier verbruind.

€ 12

* Verhalen van het hof van de Russische keizerin Katharina II. 

48.  SJKLOVSKI, Viktor (voorwoord) Meri Pikford (Mary Pickford).  Moskou, Kino-izdatyelstvo, 1925. 15 x 11,5 cm. 16 p. Geïllustreerd. Stempeltje en prijs op achterzijde, stempeltje op titelpagina. Net exemplaar.

€ 40

* Kleine biografie in het Russisch van de wereldberoemde Amerikaanse filmactrice Mary Pickford (1892-1979). In de omslagtekening zijn verschillende filmrollen verwerkt.

 

49.  SJOLOCHOW, Michail Nieuw land onder den ploeg. (Podnjataja Tselina). Uit het Russisch door S. van Praag. Band Atelier Oorthuys-Voskuil. Frontispice J.J. Voskuil. Amsterdam, Wereldbibliotheek, 1936. Linnen met stofomslag. 468 p. Frontispice gelijk aan voorzijde omslag. 1e druk. Omslag op de rug verbruind en geschaafd. Band deels verbruind.

€ 25

* Fraaie modernistische band met het zeldzame, er volkomen van afwijkende stofomslag, geïllustreerd door Voskuil. Op de flappen in blauw en zwart een overzicht over de Russische vertalingen in de Wereldbibliotheek.

http://www.fokas.nl/p/254764.JPG 

50.  SOKOLIK, N. Garri Pil (Harry Piel).  Moskou, Kinopesjat, 1926. 15 x 11,5 cm. 16 p. Rugje wat gesleten, toevoeging in inkt op titel (Russisch voor: 'De koning van de trucage'), stempel op achterzijde. Voorzijde en één illustratie vakkundig gekleurd (door een liefhebber).

€ 35

* Kleine biografie in het Russisch van de Duitse filmacteur Harry Piel (1892-1963).

 

51.  TARASSOFF-RODIONOFF Schokolade. Eine Erzählung. Berlin, Verlag der Zeitschrift Die Aktion (Franz Pfemfert), (1924). Halflinnen (ontwerp Heinrich Hoerle). 166, (10) p. 1e druk. Band verbruind en met wat slijtschade aan de hoeken.

€ 50

* Buitengewoon fraaie, expressionistische omslagillustratie. Vertaald door Pfemferts vrouw Alexandra Ramm.

 

52.  TCHERNAVIN, Vladimir V. Waar het leven sterft (De gevangenen van de Sovjets). Vertaald door Jhr. R.H.G. Nahuys. Amsterdam, Noord-Hollandsche Uitgeversmaatschappij, (1935). Linnen. (4), 320 p. 1e druk. Mooi exemplaar.

€ 12

* Over de terreur van Stalin. 

53.  TOERGENJEV, I.S. Faust en andere verhalen. Uit het Russisch vertaald door Marja Wiebes en Yolanda Bloemen. Amsterdam, De Arbeiderspers, 1984. Linnen met stofomslag. 300 p. 1e druk. Postfris exemplaar.

€ 10 

54.  TOLSTOJ, Leo An das Volk! Berlin, Globus Verlag, rond 1905. Ingenaaid. 112 p. Herdruk. Omslag vlekkig, met naam in potlood.

€ 10

* De eerste uitgave van deze vertaling door Anna Lubimov verscheen in 1903. 

55.  TOLSTOJ, Leo Opstanding. Roman van Leo Tolstoy naar den volledigen Engelschen tekst bewerkt door J. Westendorp. Amsterdam, Cohen Zonen, circa 1900. 21 x 15 cm. Linnen met fraaie bandtekening van Carel Harders. 276 pp. Frontispice. 1e druk. Linnen ietwat gebobbeld. Gedecoreerde rug deels licht geschaafd.

€ 15

 

56.  TOLSTOJ, Leo Tři Medvedi.  Praag, Albatros, 1969. 4to. Geniet. 16 p. Geïllustreerd door Helena Zmatlíkova. Heel lichte gebruikssporen.

€ 10

* Goudhaartje en de Drie Beren, het beroemde sprookje van Tolstoj, in het Tsjechisch. Leuk kinderboek.

 

57.  TOLSTOJ, Leo Tri Medvedya. Moskou, Izdatyelstvo 'Dyetskaya Literatura', 1969. 4to. Geniet. 16 p. Geïllustreerd door Y. Vasnyetsova. Heel lichte gebruikssporen.

€ 10

* Goudhaartje en de Drie Beren, het beroemde sprookje van Tolstoj, in het Russisch. Leuk kinderboek. 

58.  TRETJAKOV, Sergej Tsjeljoeskin. Een land redt zijn zonen. Met foto's en kaarten. Deel 1. Zonder plaats, Boekengemeenschap der Vereeniging van Vrienden der Sowjet-Unie, 1935. Linnen. 160 p, Geïllustreerd. Met kaart. Rug verbleekt en beschadigd.

€ 5

* Over de redding van de bemanning van het stoomschip Tsjeljoeskin, dat bij een poolexpeditie was gezonken. Slechts één van de twee delen.  

59.  WISSOTZKY, Abraham Sabbat en zondag. Zutphen, W.J. Thieme, 1936. Ingenaaid. (2), 322 p. Geautoriseerde vertaling van B. Raptschinsky. 1e druk. Omslag wat flapperig en aan de achterkant watervlekkig.

€ 12

* Over antisemitisme in Rusland. Opvallende omslagtekening van Adr. Visser: een agent ranselt een bejaarde Jood af.  

60.  WOINOWA, A.I. Valsche edelsteenen. Roman uit het hedendaagsch Rusland na 16 jaar Sowjet-regime. (Vertaling door Pieter van der Valk). Velsen, Schuyt, [1934]. Linnen. 440 p. 1e druk. Prachtig exemplaar met frisse goudopdruk.

€ 16

* Pseudoniem van Aleksandra Ivanovna Dandurova. 

61.  YUTKEVICH, Sergej Maks Linder (Max Linder).  Moskou / Leningrad, Kino-Izdatelstvo RSFSR, 1926. 15 x 11 cm. Geniet. 16 p. Geïllustreerd. Stempel op titelpagina, maar een fris exemplaar.

€ 35

* Geïllustreerd zwartwituitgaafje over deze jonggestorven Franse filmacteur (1883-1925). Modernistische omslagtekening.

 
 

*** www.paulbooks.nl ***  

Afgelopen zondag verscheen onze vijfde tweewekelijkse, Engelstalige nieuwsbrief van Paulbooks, onder het motto Happy Secretaries. Deze nieuwsbrief bevat een twintigtal titels op allerlei gebied, onder meer een mooie Stols met de brieven van Larbaud aan Gide, een getypte brief van Henry Moore, een eerste druk van Von Platen uit 1823, en de vijfde jaargang van Magnus Hirschfelds bekende jaarboek over seksuologie en androgynie. Abonneren, vragen stellen en boeken bestellen kan door een mailtje te sturen naar paul@fokas.nl.   

Fokas Holthuis & Paul Snijders

Op dit lijstje zijn onze gebruikelijke leveringsvoorwaarden van toepassing.

Naar nieuwsbrief: 366 365 364 363 362 361 360 359 358 357
Naar: Index nieuwsbrieven